Samodzielne przygotowanie sali weselnej bywa trudne, dlatego wiele par młodych zatrudnia specjalistów i dekoratorów. Tymczasem z gotowych dekoracji można stworzyć piękne wnętrze, samodzielnie i nie trzeba mieć ani olbrzymiej wprawy, ani wielkich umiejętności!

Niezależnie od tego, czy chcesz na ślub udekorować salę balową, restaurację, świetlicę czy swoje własne mieszkanie, dzięki balonom czy dekoracjom stołowym, każde będzie olśniewająco romantyczne. Balony, wiszące dekoracje, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, a także gadżety na samochód można kupić w sklepie z akcesoriami dekoracyjnymi i puścić wodze fantazji.

Przygotuj salę weselną na wizytę gości

Wygląd sali weselnej ma olbrzymie znaczenie dla samopoczucia gości. Nie wszystkie sale są przystosowane tylko do obsługi wesel, większość ma uniwersalny charakter. Dlatego odpowiednimi dekoracjami sali weselnej można zmienić jej nastrój. W tym celu warto zaopatrzyć się w balony, lampiony albo wiszące dekoracje wykonane kunsztownie z tworzywa.

W sali weselnej głównym akcentem są oczywiście serca, ale popularne są także motywy kwiatów, motyli czy delikatne, koronkowe wykroje. Można je zawiesić na ścianach lub na tkaninie zamocowanej pod sufitem. Pięknie wyglądają także wtedy, kiedy lekko zwisają nad stołami. Niezwykle ciekawym pomysłem jest udekorowanie sali pomponami. Miękkie, leciutkie, zwiewne, wykonane z kolorowej bibuły pompony niczym chmurki wiszą nad całą salą i tworzą kolorowy, romantyczny klimat.

W sali weselnej niezwykle ważne jest także światło. Klimat sentymentalny natychmiast wprowadzą nastrojowe świece i lampiony. Można je ustawić w przejściach, w oknach, na stołach, a nawet w ogrodzie lub na tarasie, na którym będą siedzieć goście. Delikatny półmrok i blask lampek oraz świec stanowi fantastyczną oprawę zwłaszcza dla niewielkich, bardzo kameralnych przyjęć weselnych.

Wielbiciele klasyki wybierają przede wszystkim balony. Te dostępne są w wielu kolorach i wzorach: od tradycyjnie okrągłych, przez olbrzymie, po balony z napisami albo w metalicznych odcieniach. Balony weselne można zawiesić pod sufitem, ale jeszcze łatwiej napełnić je helem, dzięki któremu będą unosić się samodzielnie.

Piękne stoły zachęcają do skosztowania dań

Menu weselne to zimne i gorące przekąski, zupy, dania mięsne, sałatki, ciasta. Poczęstunek dla gości powinien być smakowity, pachnący, podany na ładnej zastawie, a stoły muszą zachęcać do próbowania dań. Dlatego dekoracje na stół weselny są równie ważne, jak te wykorzystywane w całej sali balowej. Przygotuj więc obrusy i serwetki, najlepiej białe, ponieważ jest to kolor neutralny, niezwykle czysty i stanowi piękne tło dla kolorowych dodatków, takich jak tiule, organza wycinana w ciekawe wzory lub kawałki błyszczącej satyny, którymi także można przykryć stoły.

Na stole tradycyjnie stać powinny wazony z kwiatami, ale dekorację uzupełnić może też kunsztowne i eleganckie konfetti oraz świece i lampiony. Nie można zapomnieć o winietkach, dzięki którym goście będą wiedzieli, przy którym stole siedzą i jakie mają towarzystwo na ten wyjątkowy wieczór. Całe dekorowanie gotowymi gadżetami zajmie chwilę, a pozwoli na osiągnięcie oszałamiającego efektu. Podobnie będzie z krzesłami, które w parę minut mogą ze zwykłych siedzisk stać się wytwornymi, przykrytymi tkaniną, wytwornymi fotelami. Pokrowce na krzesła w różnych wzorach, wykonane z białych lub czarnych materiałów oraz lśniące wstążki wystarczą, by cała sala zyskała eleganckiego wyrazu.

Samochód jak z bajki

Wstążki, balony, kwiaty to tradycyjne dekoracje na samochód do ślubu. Warto jednak poszukać także innych sposobów na sprawienie, by auto, które wiezie parę młodą, rzucało się w oczy i wyróżniało z tłumu. Kolorowe serca, kokardy, a nawet zabawne banery lub tablice rejestracyjne dodadzą całości wyrazu radości bez odrobiny kiczu.

Pięknie wykonane girlandy i wstążki idealne na maskę, lusterka, klamki czy antenkę, a nawet puszki, które doczepione są do wozu to przedmioty niedrogie, ale niezwykle efektowne, świetnie nadające się do dekorowania każdego auta. Dzięki nim podróż do kościoła i sali weselnej będzie pełna radości!

Inspiruj się i dekoruj

Mellilu.com to wyjątkowy sklep internetowy z dekoracjami ślubnymi i nie tylko. Szeroki asortyment obejmuje wszelkie niezbędne artykuły, które posłużą do dekoracji sali weselnej, stołów i krzeseł oraz samochodu wiozącego młodą parę. Wysokiej jakości tkaniny, delikatne, wręcz eteryczne koronki i lampiony, piękne świece, ale także wesołe dodatki, które ożywią każdą imprezę, można kupić teraz w jednym internetowym sklepie. Dzięki nim nie musisz powierzać dekorowania sali specjalistom, ale zrobić to samodzielnie lub z pomocą przyjaciół i bliskich. Jest to więc rozwiązanie niedrogie, ale też sprzyjające integracji, rozwojowi kreatywności.

Końcowy efekt może zaś napawać dumą i przynieść wszystkim wiele satysfakcji. Proste rozwiązania, estetyczne wykonanie gadżetów dekoracyjnych oraz łatwy ich montaż to niewątpliwe zalety wszystkich akcesoriów ze sklepu. Pomyśl o stylu, w jakim chcesz udekorować salę, a do każdego znajdziesz dekoracje idealne.