Złote obrączki ślubne od lat zdobią dłonie współmałżonków. Symbolizują one nieprzezwyciężoną miłość, która zakwitła między kobietą i mężczyzną. Odznaczają się niepowtarzalnym pięknem, szlachetnością oraz imponującą trwałością. Doskonale dopełnią każdą stylizację, zatem pamiątka waszej ceremonii będzie mogła świetnym dodatkiem modowym.

Tradycyjne modele złotych obrączek ślubnych

Klasyczne modele obrączek ślubnych są ponadczasowe, zatem także w tym sezonie znajdą się w czołówce modnych akcesoriów. Pozbawione są one jakichkolwiek zdobień, kamieni szlachetnych oraz nowatorskich technik wykończenia. Zazwyczaj posiadają one półokrągły bądź płaski profil. Ponadto będą niezwykle wygodne w noszeniu. Kolejnym atutem owych modeli jest to, że są one bezproblemowe, jeśli chodzi o korektę rozmiaru. Tak pomijana właściwość jest niezwykle ważna. Z biegiem czasu sylwetka człowieka się zmienia, a wraz z nią obwód palca. Posiadanie symbolu miłości, którego nie da się poddać korekcie, może być ogromnym problemem w przyszłości. Nie należy zapomnieć także o tym, że minimalistyczny design nigdy nam się nie znudzi. Efektowna biżuteria mimo swojej wyjątkowości może wraz z biegiem lat stracić swój pierwotny urok.

Modernistyczne złote obrączki ślubne

Klasyczne modele złotych obrączek ślubnych zachwycają swoją prostotą, jednak znaczna część konsumentów wciąż poszukuje wyjątkowych rozwiązań. Nowoczesne wzory zazwyczaj przyozdabiane są przez kamienie szlachetne. W zależności od budżetu oraz preferencji mogą znaleźć się w nich diamenty, szafiry, szmaragdy, topazy lub inne, dowolne klejnoty. Niektórzy decydują się na zakup obrączek ślubnych złotych z cyrkoniami. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad zakupem symboli miłości z kamieniami syntetycznymi, ponieważ po pewnym czasie mogą one nieodwracalnie stracić swój urok. Na uwagę zasługują także pierścionki wykonane z nietuzinkowego kruszcu, na przykład czarnego złota. Efektowna barwa z pewnością nie spodoba się każdemu, jednak szczęśliwcy, którzy dostrzegą jej piękno, nie pożałują swojego wyboru. Innowacja nastąpiła również w przypadku umieszczenia grawerunku. Od niedawna umieszcza się go po zewnętrznej stronie biżuterii. Tego typu zdobienie fantastycznie wygląda na złotych płaskich obrączkach ślubnych. Wszystkie wyżej wymienione opcje znajdziesz pod tym adresem: https://savicki.pl/zlote-obraczki-slubne.  

złote obrączki

 

Najmodniejsze obrączki ślubne: nietypowy kształt, ciekawy grawer, a może nietuzinkowy kruszec?

Czym jest próba złota?

Termin „próba złota” nieustannie przewija się w naszym życiu codziennym. Mimo tego, wielu  konsumentów wciąż nie rozumie jego znaczenia. Aby móc wytłumaczyć ów termin, należy uprzednio odnieść się do powstawania złotej biżuterii. Otóż wspomniany kruszec występując w naturze, jest bardzo plastyczny, dlatego niemożliwym byłoby utworzenie z niego przedmiotu użytku codziennego. Dopiero domieszka innych pierwiastków, takich jak między innymi srebro, miedź, nikiel czy pallad, utwardzi wyrób ze złota. W zależności od zawartości czystego kruszcu, dana biżuteria została oznaczona konkretnym numerem, który jest niczym innym jak właśnie próbą złota. Do najpopularniejszych prób zaliczamy 750, 585, 375 oraz 333. Kolejno zawierają one 75%, 58,8%, 37,5% oraz 33,3% czystego złota w całym stopie metali. Każda z klas ma nieco inne właściwości. Miłośnicy luksusu powinni zdecydować się na obrączki ślubne wykonane ze złota 750. To właśnie one zachwycają zachwycającym blaskiem. Osoby, które od swoich pierścionków wymagają imponującej trwałości, powinny rozważyć zakup biżuterii próby 375 bądź 333. Za najlepszy wybór uznaje się jednak złoto 585, które stanowi kompromis między szlachetnością oraz odpornością na uszkodzenia.