Każdy szczegół ma znaczenie. Zwłaszcza w najważniejszym dniu w życiu każdej kobiety, czyli w dniu ślubu. Jeśli nie bardzo wiecie jaki lakier do paznokci wybrać, jakie obecnie są trendy w makijażu ślubnym, chętnie podpowiemy. Dzięki temu każda z pań będzie mogła poprosić swoją manikiurzystkę o konkretny rodzaj manikiuru i cieszyć się przepięknym wyglądem swoich paznokci.

Tradycyjne lakiery

Tego typu lakiery przeszły długą drogę jeśli o ich skład chodzi. Wyeliminowano z nich wiele najbardziej kontrowersyjnych składników, które uznawane są za szkodliwe dla zdrowia. Dzięki temu stosowanie tzw. lakierów tradycyjnych jest dziś bezpieczniejsze niż kiedykolwiek ze względu na ich formułę.

Lakiery tradycyjne można pokochać. Łatwo je nałożyć i równie prosto zmyć. Dzięki temu z powodzeniem możecie eksperymentować z różnymi kolorami, nawet tuż przed ślubem. Pamiętajcie o kilku istotnych rzeczach – jaśniejsze odcienie takie jak róże i kość słoniowa mogą pod wpływem słońca zrobić się żółtawe lub zmętnieć. Aby przedłużyć efekt i cieszyć się dłużej z estetycznego wyglądu tradycyjnego lakieru poproście o suchy manicure. Uchroni was to przed powstawaniem odprysków i będzie wyglądało estetycznie.

paznokcie pomalowane dla porównania lakierem żelowym i zwykłym

Paznokcie żelowe

Paznokcie takie zawierają fotoinicjator, który tworzy grubą, ochronną powłokę utwardzeniu światłem LED. Tego rodzaju manikiur zrobi wam kosmetyczka w większości salonów. Pozwalają one na długi okres noszenia – utrzymają się około 2 tygodnie. Warto wiedzieć, że paznokcie żelowe zachwycają swoim wyglądem – są pięknie połyskliwe i bardzo wytrzymałe. Koniecznie wiedzieć musicie, iż długotrwałe stosowanie paznokci żelowych może w konsekwencji je osłabić, dlatego należy paznokcie żelowe „fundować” sobie z rozmysłem. Kolejna ważna sprawa to sposób ich usunięcia – można zrobić to w salonie kosmetycznym używając nasączonego acetonem płatka bawełnianego, którym nawilża się płytkę paznokcia, następnie owija go folią aluminiową na co najmniej 10 minut. Absolutnie nie wolno odrywać paznokcia żelowego na własną rękę, gdyż własne paznokcie nie tylko będą wyglądały nieestetycznie po takim zabiegu, ale i znacznie osłabią się.

Zaletą paznokci tego rodzaju jest łatwość zmienienia koloru. Można pomalować je zwykłym lakierem i cieszyć się pięknymi efektami.

lakier o żelowym połysku

Lakiery o żelowym połysku

Tego rodzaju lakiery stosować można zarówno samodzielnie, jak i poprosić o zastosowanie ich w salonie kosmetycznym. Zgodnie z opinią producenta tego typu lakiery oferują dość długi okres utrzymywania się na paznokciu (około jednego tygodnia bez jakichkolwiek odprysków), nie ma też konieczności usuwania ich w salonie kosmetycznym za pomocą specjalnych zabiegów. Pomalowane takim lakierem paznokcie są bardziej błyszczące niż lakiery tradycyjne, a to dzięki dodaniu specjalnego polimeru, który pomaga lakierowi lepiej przylegać do paznokci. Jako że jest to nowa formuła lakierów, z całą pewnością nie znajdziecie tak dużej ilości propozycji kolorystycznych jak w przypadku innych rodzajów lakieru. Niemniej jednak są one warte uwagi i pięknie wyglądają.

Lakiery o zdrowej formule

Lakiery o zdrowej formule

Reklamowane na etykietach jako “dobre dla twoich paznokci”, “bogate w składniki odżywcze”, a czasem nawet “wegańskie”. Tego typu lakiery nasycone są gamą składników korzystnych dla zdrowia paznokci. Są to między innymi oleje, peptydy, biotyna, witaminy, przeciwutleniacze, itp. Ponieważ paznokcie są porowate dobrze reagują na tego typu dodatki, które nie tylko upiększają je, ale i miejscowo leczą. Dzięki lakierom tego typu nie ma potrzeby kupowania żadnych dodatkowych wzmacniaczy, czy utwardzaczy do paznokci. Warto stosować lakiery o tej formule jako podkład do paznokci, przed położeniem kolorowego lakieru.