Proponowane zabawy na wieczór panieński
1. Rady nie od parady – zabawa ta polega na zbieraniu od wszystkich zgromadzonych na imprezie porad, podpowiedzi dla przyszłej panny młodej. Losuje ona przygotowane karteczki i czyta po kolei, starając się odgadnąć, która z jej koleżanek napisała daną radę.
2. Prawda czy fałsz – najlepsza przyjaciółka panny młodej, przygotowuje karteczki z opisem przeróżnych prawdziwych wydarzeń, mogą być śmieszne, albo wstydliwe, zwykłe opisy z przeszłości. Następnie w podobny sposób sporządza podobną listę, jednak z tą różnicą, że będzie ona fikcyjna. Zadaniem pozostałych uczestniczek, będzie odgadnięcie, która z opisywanych historii jest prawdziwa.
3. Jak? gdzie? kiedy? z kim? – Wszystkie zebrane koleżanki przygotowują na karteczkach krótki opis wydarzeń z przeszłości. Ich wspomnienia, które przeżyły razem z panną młodą, jednak bez szczegółowych informacji, tylko anonimowe hasła. Zadaniem panny młodej będzie odgadnięcie, która osoba napisała daną historyjkę. Za każdy błąd można nakazać pannie młodej oddać fant, lub wypić karniaka.
4. Konkurs na rzeźbę penisa – jak w tytule, wszystkie zebrane dziewczyny mają za zadanie wyrzeźbić penisa, przedmiotem do zabawy może być np: ogórek, banan, marchewka. Oczywiście najgorsze dzieło to fant lub karniak.
5. Pytanie czy wyzwanie – tej zabawy chyba nie trzeba przedstawiać, to jedna z najlepszych i najbardziej znanych zabaw. Należy przygotować kilka lub kilkanaście kart, dzielimy je i opisujemy na jednej partii pytanie, na drugiej wyzwanie. Panna młoda będzie losowała z całej puli po jednej karcie. Od waszej wyobraźni będzie zależała zabawa, pytania i wyzwania można układać według własnego uznania. Przedstawiamy kilka przykładów:
- zdobądź od wybranego mężczyzny nr telefonu
- zatańcz z wybranym mężczyzną
- przynieś rolkę papieru z męskiej toalety
- napisz szminką swoje imię na ręce lub torsie wybranego faceta
- poproś, aby facet postawił ci drinka
- zdobądź prezerwatywę (oczywiście kupno odpada)
- krzyknij na cały głos że wychodzisz za mąż
- pocałuj w policzek wybranego faceta
6. Zakazane słowa – należy przygotować listę zakazanych słów, słów tych nie będzie wolno używać podczas całego wieczoru panieńskiego. Najlepiej jeśli to będą słowa związane ze ślubem i weselem. Gdy, któraś z dziewczyn zostanie złapana na wypowiedzeniu jednego z tych słów, musi dać fanta lub wypić karniaka.
7. Balonowa loteria – Szykujemy taką ilość baloników, ile będzie dziewczyn na imprezie. Szykujemy karteczki, na których piszemy różne informacje:
- nie udało się – karniak
- robisz 5 przysiadów
- innym razem
- opowiadasz kawał
- znowu pudło
- itp
Na jednej karteczce zapisujemy jednak imię i nazwisko panny młodej. Teraz należy umieścić karteczki do środka balonów i nadmuchać je. Metodą losowania, każda z dziewczyn otrzymuje jeden, w dowolnej chwili ustalacie sami kiedy, wyjmujecie karteczki. Przebijacie więc wszystkie balony i każda czyta swój los. Można czytać po kolei, lub wszyscy na raz. Wygrywa osoba, która wylosowała nazwisko panny młodej, nagrodę możecie wymyślić sami.
8. Suknia ślubna z papieru toaletowego – zebrane na imprezie dziewczyny, należy podzielić na dwie grupy. Każda z nich ma określony czas np 10, 15, lub 20 minut na przygotowanie projektu sukni ślubnej, mając do dyspozycji tylko papier toaletowy, klej i taśmę samoklejącą. Po zakończeniu kreacji, panna młoda przymierza obydwie suknie, a jedna z osób robi zdjęcia. Na podstawie wykonanych zdjęć, panna młoda wybiera, która suknia podoba się jej bardziej. Wygrany zespół otrzymuje nagrodę, przegrani muszą wypić karniaka, lub nakłada się na nie inną karę.
9. Proste nogi – trzeba przed imprezą ustalić, że wszyscy przynoszą symboliczne podarunki. Mogą to być przeróżne drobiazgi, jak na przykład pachnące mydełka, kartki podarunkowe, czekoladki itp. Losowo co druga, trzecia labo czwarta otrzymuje na początku jeden z przyniesionych prezentów. Gdy wszystkie zaproszone panie przybędą już na imprezę, należy ogłosić zabawę “prostych nóg”. Oznacza to że nie wolno zakładać nogi na nogę. Każda z uczestniczek, która zostanie przyłapana na tym, oddaje prezent koleżance, która to zauważyła. Jeśli osoba, która przyłapała inną posiada już prezent, wskazuje komu przekazać upominek. Pod koniec imprezy otwieramy wszystkie prezenty.
10. Łańcuszek słów – Zgromadzone uczestniczki wieczoru panieńskiego siadają w kręgu. Dowolna osoba wypowiada pierwsze słowo związane z weselem, ślubem, małżeństwem itp. Następna osoba musi wypowiedzieć kolejne dowolne słowo (także powiązane z wybraną tematyką) a następnie powtórzyć wszystkie wypowiedziane wcześniej słowa. Pomyłka powoduje odpadnięcie i nałożenie kary (sami wymyślacie co to ma być), gra kończy się w momencie, gdy pozostanie jedna osoba, oczywiście powinna otrzymać nagrodę.
11. Łowca słów – zbieramy dowolne przedmioty, na których da się pisać i które można przypiąć do ubrania. Na przedmiotach tym należy napisać słowa związane ze ślubem i weselem. Następnie metodą losową, każda wybiera karteczkę i przypina do siebie w takim miejscu, aby widoczny był napis. W trakcie całego wieczoru, gdy któraś z uczestniczek wypowie “swoje” słowo, to ta która ją na tym przyłapie może je jej odebrać. Standardowo utrata karteczki wiąże się z nałożeniem kary, wygrywa ta osoba która ma na koniec imprezy najwięcej karteczek.
12. Zagadki ze skarpetki – należy przygotować wcześniej podkolanówki lub skarpetki w ilości odpowiadającej uczestniczek. Następnie zbieramy przedmioty, które panna młoda i jej maż będą potrzebowali, podczas podróży poślubnej (okulary, kluczyki do samochodu, pomadka, krem do opalania, kąpielówki itp). Do każdej skarpetki/podkolanówki wkładamy po jednym przedmiocie i zawiązujemy, aby nie było widać co jest w środku. Teraz po kolei każda bada co jest w środku za pomocą stóp, osoba która odgadnie najwięcej wygrywa, przegrany ponosi karę.
13. Quiz 10 pytań – to jedna z najbardziej znanych i lubianych zabaw. Wymyślamy dowolną ilość pytań może to być 10, 15, 20 lub więcej, które będą zadawane pannie młodej. Najlepiej, aby dotyczyły wspólnych przeżyć zakochanych, ich zainteresowań itp. Pytania mogą wyglądać tak:
- pierwszy pocałunek
- jak była ubrana podczas pierwszej randki
- kiedy pierwszy raz powiedzieli słowo “kocham cię”
- jaki on lubi kolor
- jaki sport lubi ona
- ile oo słodzi cukru
- itp
Przed wieczorem panieńskim, przyszły mąż musi otrzymać te wszystkie pytania i szczerze odpowiedzieć. Tak przygotowany quiz rozpoczynamy podczas waszej imprezy, zadając wszystkie pytania przyszłej żonie. Każda odpowiedz jest nagradzana lub karana, w zależności czy jest prawidłowa, bądź zła.
14. Quiz lewo,prawo – podobna zasada co wyżej, z tą różnicą że testujemy pannę młodą pod kątem znajomości swojego przyszłego męża. Przygotowujemy określoną ilość pytań, na które w pierwszej kolejności (przed imprezą) odpowiada ukochany. Musi być jeden wybór odpowiedzi jak na przykład:
- blondynka, szatynka czy ruda?
- wolisz pupę, biust, czy nogi?
- usta czy oczy?
- kawa czy herbata?
- sex w domu czy poza nim?
- zakupy w weekend czy w tygodniu?
- auto sportowe czy luksusowe?
Każde pytanie będzie odpowiednie, jeśli znacie jakieś podchwytliwe tym lepiej. Zabawę można urozmaicić przez karanie panny młodej za złe odpowiedzi.
15. Kronika wstydu – wszystkie zgromadzone dziewczyny muszą napisać na kartce najbardziej wstydliwe i krępujące momenty, które przeżyły wraz z panną młodą. Zadaniem przyszłej żony, jest odgadnięcie która z koleżanek jest autorką czytanej przygody.
16. Jak jest ubrana panna młoda – Gdy wszystkie z zaproszonych pań pojawią się na przyjęciu, panna młoda ma za zadanie schować się. Następnie wszystkie uczestniczki zostają poproszone o zapisanie na kartkach jak jest ubrana panna młoda. Muszą zapisać każdy szczegół ubioru, kolor, jakie miała kolczyki, jaka pomadka, jaką miała fryzurę itp. Następnie panna młoda czyta każdy opis, wygrywa oczywiście osoba, która opisała strój najdokładniej, sędzią jest panna młoda.
17. Jeszcze nigdy nie.. – wszystkie zgromadzone na wieczorze panieńskim dziewczyny, po kolei mówią czego jeszcze nigdy nie robiły w swoim życiu. Podczas wyznań, dziewczyna, która robiła już daną rzecz/czynność musi wypić karniaka. Wyznania mogą dotyczyć każdego tematu:
- jeszcze nigdy nie paliłam trawki
- jeszcze nigdy nie jeździłam konno
- jeszcze nigdy nie wyznałam miłości chłopakowi
- jeszcze nigdy nie kąpałam się nago w jeziorze
18. Historia miłosna – tworzenie wyjątkowego opowiadania, świetna pamiątka dla panny młodej. Zabawa zaczyna się od napisania na kartce pierwszego zdania powiązanego z panna młodą. Na przykład Ania i Michał pierwszy raz spotkali się w….. Następnie przekazuje kartkę następnej koleżance, której zadaniem jest dopisanie kolejnego zdania. Ważne jest, aby zaginać kartkę podczas przekazywania do kolejnej osoby w taki sposób, aby było widoczne tylko ostatnie zdanie. Na koniec czytamy wszystko razem.
19. Kalambury – zabawa której nie trzeba chyba przedstawiać, dzielimy się tutaj na dwie grupy. Na przemian zespoły przedstawiają jakieś hasło powiązane z tematyką ślubną. Jeden z zespołu pokazuje, reszta musi odgadnąć, jeśli uda się otrzymują nagrodę, jeśli nie karę.