Unikalne nakrycia stołu weselnego

Przedstawiamy kolekcje nietypowe, które możesz wykorzystać na własne potrzeby. Modyfikuj, testuj i komponuj dowolnie, spraw by twój projekt był jedyny w swoim rodzaju.

Czarno białe paski

dekoracje - czarno białe paski dekoracje - czarno białe paski dekoracje - czarno białe paski

Kombinacja kolorów czarno-białych połączona z różem i złotem kojarzy się głównie z nowoczesnością. Na fotografiach wyżej, widać wyraźnie kontrast, kolory aż świecą. Zabawa polega na odpowiednim dobraniu tonów, można je stonować poprzez zastąpienie złotych wstawek, większą ilością różu. Każde nakrycie czarno-białe jest odważnym ruchem, kładąc serwetki na talerzykach w postaci małych muszek (zdjęcie środkowe) potęgujemy wyjątkową kreacje. Dodatki w postaci czarnych jagód, rozstawione na stole dają naprawdę wyjątkowy efekt – zobaczcie sami (fotografia poniżej)

dodatki jagód na stole weselnym

linia

Koronkowe obrusy

inspiracje weselne - stoły z obrusem koronkowym inspiracje weselne - stoły z obrusem koronkowym inspiracje weselne - stoły z obrusem koronkowym

Kolejny unikalny styl, rzadko stosowany na weselach. Powodem na pewno jest fakt, że koronkowe obrusy nie nadają się do każdego stołu. Najlepiej pasują do wystroju z drewnianymi stołami, koronki kojarzą się przede wszystkim z lekkością, romansem. Styl ten jest bardzo słodki i nie trzeba dokładać tu dużej ilości dodatków. Łącząc te obrusy z koronkową suknią ślubną i białymi świecami, sprawimy że efekt będzie bajeczny.

Stół z obrusem z koronkami na weselu

Obrusy białe zawsze dobrze pasują na eleganckich uroczystościach.. Nakrycie może być dowolnej szerokości i różnych wzorach, dają one zawsze poczucie świeżości.

linia

Jaskrawe nakrycia stołu

jaskrawe nakrycia stołu weselnego jaskrawe nakrycia stołu weselnego jaskrawe nakrycia stołu weselnego

Ostre nakrycia stołu to zabawa dla ludzi o mocnych sercach. Nie każdy może odważyć się na taki ruch, to bowiem bardzo odważny gest, dodający do stołu okrzyku. Aby wydobyć dodatkowe barwy, na stołach muszą znaleźć się kwiaty lub owoce. Wydobywają one całe piękno kolorów, przy których goście poczują się szczęśliwi i pobudzeni. Można jednak skupić się na określonej barwie, zabawa będzie polegała na dobraniu jednej kolorystki, jak to przedstawione jest na obrazie z prawej strony.  Styl wesela Indian, gdzie dominuje pomarańcz, na dolnej fotografii natomiast widać także kolorystykę pomarańczową, przedstawioną jednak w zupełnie innym charakterze. Scena jest bardzo plastyczna i lekka, zabawna, można poczuć się jak w bajce.

Nakrycie stołu weselnego, stylizacja pomarańczowa

linia

Obrus z cekinami

nakrycie weselnego stołu - obrus z cekinami nakrycie weselnego stołu - obrus z cekinami nakrycie weselnego stołu - obrus z cekinami

Na każdej uroczystości gdzie znajduje się szampan, nakrycia ze świecącymi i błyszczącymi cekinami będą idealnie się komponować. Ekstrawaganckie zabawy kojarzone są ze złotem i cekinami, te zaś dobrze pasują do ciastek i lodów, czyli wszystkich słodkości, którymi raczyć będziecie gości. Łącząc takie nakrycie ze szmaragdami (co widać na zdjęciu powyżej z lewej strony) tworzymy prawdziwie królewski wygląd. Chcąc jednak zachować umiar, można złagodzić go dodając akcenty różu (zdjęcie środkowe).

Nakrycia z cekinami mówią same za siebie, nie trzeba przesadzać z dekoracjami w postaci dużej ilości kwiatów, czy szykownych naczyń . Goście weselni będą na pewno zachwyceni, nie ma obawy że zapomną o tym wyjątkowym przystrojeniu.

przystrojony stół z obrusem z cekinami

linia

Obrus romantyczny

nakrycia stołu weselnego - obrus romantyczny nakrycia stołu weselnego - obrus romantyczny nakrycia stołu weselnego - obrus romantyczny

Wesela są oczywiście najbardziej romantycznymi zabawami na świecie. Dlaczego nie pokazać tego dodatkowo wyjątkowym wystrojem sali? Długie wstążki są idealnym pomysłem, kojarzą się one zawsze z romantycznym, kameralnym nastrojem.

Na zdjęciu powyżej, z prawej strony przedstawione jest piękne długie białe nakrycie, które przygotowane jest w stylu vintage. Tworząc taką kompozycję, trzeba być ostrożnym, nie pasuje ona do każdego wystroju sali. Na fotografii widać odpowiednio dopasowaną kolorystykę pod kolor sali, gdzie na suficie wisi piękny żyrandol, podkreślający charakterystyczny styl. Kolorowe duże bukiety kwiatów dodatkowo podkreślają całą stylizację.

linia

Stoły zdobione kwiatami

stoły weselne - nakrycia z kwiatów stoły weselne - nakrycia z kwiatów stoły weselne - nakrycia z kwiatów

Zdecydowanie jeden z najbardziej wyjątkowych pomysłów, który wzbudzi ogromne poruszenie wśród wszystkich zaproszonych gości. Nakrycia stołów w postaci kwiatów, zapierają dech w piersiach, to naturalne piękno, dające pozytywną energię i poczucie spokoju. Jednak w zależności od kompozycji możesz kontrolować całą stylizację, zdjęcie poniżej, przedstawia bowiem zupełnie inny obraz. Dobierając kolorowe bukiety i łącząc je z ozdobnymi talerzami, także z wzorkami kwiatów, tworzymy niesamowity efekt.

nakrycie stołu w postaci kwiatów

Chcesz wyróżnić się i stworzyć zupełnie odmienny wystrój sali weselnej, ta propozycja na pewno będzie świetnym wyborem.

linia

Obrusy z trójkątnymi wzorami

stół weselny - nakrycie obrus z trójkątnymi wzorkami stół weselny - nakrycie obrus z trójkątnymi wzorkami nakrycie stołu w postaci kwiatów

Nakrycia stołów w postaci obrusu z trójkątnymi wzorkami, to trend który warto zatrzymać. Pasuje on w szczególności do pomieszczeń, w których są długie stoły. Obrusy te pasują w zasadzie do każdego wydarzenia, można by rzec, iż są po prostu uniwersalne. Na zdjęciach powyżej widać jak dobrze komponują się z każdym rodzajem dekoracji. Począwszy od lekkich bukietów kwiatów, po eleganckie złote naczynia.

linia

Nakrycia stołów nowoczesne

nakrycie stołu nowoczesne nakrycie stołu nowoczesne nakrycie stołu nowoczesne

Nakrycie stołu nowoczesne, to propozycje odważne, nie tylko pod względem wizualnym. Wymagają one dużej fantazji i poświęcenia czasu. Jednak praca jaką włożycie w ich stworzenie, z pewnością się opłaci. W ostatnim projekcie przedstawione są zaledwie trzy fotografie z pomysłami na niespotykane nakrycia stołu. Możecie być pewni, że goście nigdy nie zapomną o waszym weselu.

Pierwszy pomysł z lewej strony, przedstawia nakrycie wykonane przy pomocy gwoździków i nitki. Nic wielkiego, jednak efekt takiej pracy jest naprawdę wyjątkowy i unikalny. Większego nakładu pracy oraz pieniędzy wymaga przygotowanie nakrycia ze zdjęć pary młodej (fotografia pośrodku). Trzeba wydrukować wszystkie zdjęcia z młodości, a następnie połączyć je od spodu. Musicie przyznać, że pomysł jest warty poświęcenia, wrażenia na widok takiego stołu będą oszałamiające. Chcąc sprawić natomiast delikatny, domowy wystrój, wystarczy użyć papierowych kwiatków i przykleić je do obrusu (fotografia z prawej strony). Nie ważne na co się zdecydujecie, wasze wesele na pewno będzie wyróżniało się od wszystkich.

Każdą z przedstawionych inspiracji, można dowolnie wykorzystać lub zmodyfikować według własnego pomysłu. Nasz ślub nie musi być nudny, dodajcie do niego coś od siebie, sprawcie aby dzień ten został w pamięci wszystkich na długie lata.