Wszystko co musisz wiedzieć, aby znaleźć odpowiedni garnitur ślubny.

 

Zaręczony? Gratulacje! Jeśli jesteś już zaangażowany w planowanie ślubu, prawdopodobnie zaczniesz jak większość od najtrudniejszych i najdroższych spraw jakimi niewątpliwie są:

  • wybór sali weselnej
  • fotograf
  • kamerzysta
  • zespół muzyczny
  • suknia ślubna itp.

Jeden element zostaje przeważnie na samym końcu – garnitur ślubny. Im bliżej do waszej uroczystości pojawiają się zawsze te same pytania – co mam na siebie włożyć? Wyciągnąć coś z szafy, wypożyczyć, kupić? co będzie najlepszym rozwiązaniem? Ale chwila, może zamiast garnituru wybrać smoking, kamizelkę, a może coś całkiem innego?

Nie martw się, wybór garnituru, czy smokingu do ślubu, to stosunkowo proste zadanie. jednak istnieje kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze. Im wcześnie zabierzesz się za ten proces tym lepiej, pamiętaj że to nie kupno koszuli, czy spodni, proces ten potrwa zdecydowanie dłużej.

Musisz być świadomy, że wybór garnituru ślubnego to bardzo ważna decyzja, dlatego twój strój musi być wyjątkowy!. Poniższe wskazówki są bardzo cenne i praktyczne, przeczytaj ten artykuł bardzo uważnie, a będziesz na dobrej drodze, by świetnie wyglądać.

 

jak wybrać garnitur ślubny

 

Styl twojego ślubu

Chodzi przede wszystkim o wybór miejsca gdzie odbędzie się wasza uroczystość. Jego formalność, każdy szczegół ma znaczenie, dlatego wybierając swój strój musisz znać odpowiedź na te wszystkie pytania. Nie trudno się domyśleć, że klasyczny czarny garnitur dobrze będzie wyglądał na ślubie bardzo formalnym. Ale są przecież wesela, bardziej luźne, w plenerze. Chodźmy zatem zobaczyć kilka przykładów:

 

Codzienny i pół formalny

Za pewno od razu wielu z was zastanawia się co to za wesela? Miałem na myśli zabawę na dworze, na wsi, w ogrodzie, na plaży, w restauracji otwartej, są różne pomysły na przygotowanie wesela. W tym wypadku, trzeba założyć że będzie to letnia pogoda, zatem wypadało by wybrać tkaninę oddychającą, aby pan młody czuł się komfortowo przez cały okres zabawy. Może to być bawełna lub len. Buty nie mają w tym przypadku większego znaczenia, ważne by dopasować je pod kolor garnituru.

Garnitur może być także trzy częściowy, co prawda wydawać się może, że będzie on już przypominał wesele bardziej eleganckie. Ale nie jeśli dobierzecie odpowiedni kolor, może to być jasny odcień szarości, lub grant. Omijajcie jednak kreacje z pasami, nie będą tu pasować.

Formalny

Jest to najbardziej znana i praktykowana forma ślubu. W końcu to co widać na weselach innych staje się standardem. Masz dwa wyjścia po jednej stronie pełnej elegancji smoking z czarną zawiązaną muszką, po drugiej klasyczny ciemny garnitur. Smoking to sprawa oczywista, ale co z ciemnym kolorem garnituru? Wybór czarnego garnituru, będzie typowym rozwiązaniem, warto jednak dodać szpiczaste klapy, które dodadzą bardziej formalnego wyglądu, a ty będziesz sprawiał wrażenie pewnego siebie.

 

smoking ślubny z czarną muszką czarny garnitur ślubny z muszką

 

Dopasowanie jest najważniejsze

Nie ważne czy będziesz nosić smoking, garnitur, kamizelkę czy chociażby T-shirt, właściwe dopasowanie ubioru to sprawa najważniejsza. Twój ubiór musi leżeć na tobie idealnie. Zbyt rozciągnięte, czy też zbyt krótkie ubrania, koszula, spodnie itp będą wyglądały po prostu źle, przesłaniając całą resztę. Chcesz iść do ołtarza w garniturze, który nie jest idealnie dopasowany? nie dość że twoje samopoczucie z pewnością ucierpi, to na fotografii ślubnych wszystko będzie widać jeszcze bardziej wyraźnie.

Co więc zrobić? nie każdy jest ekspertem w modzie. Najlepszym sposobem jest udanie się do specjalistów, każdy salon ma odpowiedni personel, który zajmie się wszystkim za Ciebie. Nawet jeśli zdecydujesz się na wybór stroju z własnej szafy, obowiązuje ta sama rada, udać się do profesjonalisty. Firmy krawieckie, to ostateczność, poprawki i przeróbki to w pewnym sensie oszczędności. Jednak ślub to wyjątkowy dzień i powinniście wyglądać w nim idealnie. Dlatego dobrze zastanów się, czy nie wybrać się jednak na zakupy.

 

szara kamizelka - strój do ślubu

 

Trzeba się wyróżniać

Każda para ma ustalony budżet ślubny, w którym należy się zmieścić organizując wesele. Są jednak wyjątki, gdzie uzasadniona jest rozrzutność. Jedną z takich spraw jest na pewno ubiór pary młodej. Po wielu latach waszego małżeństwa, nikt nie będzie pamiętał o serwowanych potrawach, czy wystroju sali weselnej. Ale na pewno wasze zdjęcia przypomną wam, co nosiliście na sobie w tym wyjątkowym dniu. Ta pamiątka pozostanie na zawsze.

Chyba każdy zgodzi się z stwierdzeniem, że wyjątkowe i szczególne sytuacje, wymagają specjalnej odzieży. Nie oznacza to jednak, że pan młody musi nosić absurdalnie drogi garnitur, ale wypada poświęcić trochę więcej czasu na jego wybór i przygotowanie. To jak się zaprezentujesz, zależy tylko od Ciebie, tak też zostaniesz zapamiętany.

Ważna uwaga dla mniej doświadczonych, przygotowanie garnituru, poprawki, czy uszycie nowego, może trwać nawet tydzień lub dwa. Tak więc im szybciej zaczniesz myśleć o własnym stroju tym lepiej.