Wybór fryzury ślubnej jest nie mniej ważny niż wybór sukni. Jak dopasować rodzaj uczesania do typu urody, charakteru i stroju Panny Młodej? O czym musisz pamiętać, decydując się na konkretną fryzurę ślubną?

Komunijne loki i ugrzecznione koki nie należą już do popularnych fryzur ślubnych. Obecnie fryzjerzy i styliści fryzur, z których usług coraz częściej korzystają przyszłe Panny Młode, oferują szereg ciekawych upięć i sposobów uczesania. Można je dopasować do kształtu twarzy, typu urody i kroju dekoltu sukienki, zyskując nie tylko zaskakujący i piękny, ale także spójny z całą stylizacją ślubną efekt.

Kształt twarzy, typ urody i kondycja włosów

Kształt twarzy i typ urody przyszłej Panny Młodej w dużej mierze wpływają na wybór fryzury ślubnej. Chodzi tutaj przede wszystkim o wydobycie wszelkich atutów i ukrycie mankamentów urody. Doświadczony fryzjer jest w stanie wydobyć na światło dzienne naturalne piękno każdej Panny Młodej, jednak warto pamiętać, że o ostatecznym wyglądzie fryzury decyduje także kondycja włosów.

fryzura ślubna z srebrnym diademem wczepionym w kok

Damskie fryzury na wesele

Wiele kobiet decyduje się na zapuszczanie włosów przed ślubem, ale nie zawsze jest to dobry wybór. Włosy cienkie i zniszczone, którym dodatkowo brakuje objętości, nie będą się dobrze prezentowały. Dlatego już na kilka miesięcy przed ślubem warto skonsultować się z fryzjerem i np. przeprowadzić kuracje odżywające włosy oraz zdecydować się na ich zagęszczenie lub przedłużenie.

W zasadzie to właśnie długie i półdługie włosy zapewniają możliwość wyboru spośród wielu różnych upięć. Ciekawe propozycje fryzur ślubnych, które sprawdza się przy średniej długości i długich włosach, znajdziesz tutaj: http://medicot.pl/fryzury-na-slub-srednie-wlosy. Sprawdź i już teraz poszukaj inspiracji!. Na stronie Medicot znajdziesz także inspiracje pomocne przy wyborze sukni ślubnej i stylizacji ślubnych paznokci oraz wiele innych, ciekawych porad.

Wybór fryzury, która będzie pasowała do kroju dekoltu sukni ślubnej

Wbrew pozorom, dopasowanie fryzury do sukni ślubnej jest dość proste. Tutaj najważniejsza jest zasada zachowania proporcji sylwetki. Co to oznacza? Przede wszystkim to, aby sposób uczesania nie przytłaczał całej sylwetki i ładnie współgrał z suknią ślubną.

Decydując się na suknię z odkrytymi ramionami, lepiej zrezygnować z wysokich i sztywnych upięć. Tutaj najlepiej będą prezentowały się luźne fryzury upięte na wysokości karku, delikatnie falujące i rozpuszczone włosy oraz bardzo modne w ostatnich sezonach francuskie warkocze splatane po boku głowy.

Przy bardziej zabudowanym dekolcie np. z koronkową stójką lepiej zrezygnować z luźno splecionych upięć i rozpuszczonych włosów. Tutaj dobrym wyborem będą wysoko splecione koki, oplatające całą głowę warkocze francuskie i gładko zaczesane fryzury, które idealnie współgrają z długimi welonami.

Suknia z asymetrycznym dekoltem lub dekoltem hiszpańskim to baza do luźnych i koncentrujących się po jednej stronie twarzy upięć. Dodatkowo w przypadku sukni z hiszpańskim dekoltem, można zdecydować się na fantazyjny kok w tym samym stylu.

Fryzura ślubna i dodatki do włosów

Kondycja włosów, typ urody i kształt twarzy oraz krój sukni ślubnej to nie wszystko. Fryzura ślubna musi także współgrać ze stylem Panny Młodej oraz dodatkami np. biżuterią, rodzajem welonu, wianka lub stroika, który będzie dopełnieniem ślubnej stylizacji.

Ja widać, możliwości jest wiele, a dobrze dobrana fryzura będzie nie tylko ozdobą Panny Młodej, ale także wydobędzie na światło dzienne jej indywidualne piękno i podkreśli styl sukni. Warto wcześniej umówić się na próbne upięcie, które powinno odpowiedzieć na pytanie, czy wybrana fryzura faktycznie pasuje do całej stylizacji.