Próbny makijaż to istotna sprawa, a przynajmniej taką powinna być dla każdej panny młodej. Wiele panien młodych popełnia błąd wychodząc na swój najważniejszy dzień jedynie z mglistym wyobrażeniem o tym, w jaki sposób będzie wyglądać. Powód – nie zdecydowały się na wykonanie makijażu próbnego. Niestety może doprowadzić to do nieporozumień pomiędzy panną młodą a jej wizażystą i to w dniu ślubu. Dlatego też z wyprzedzeniem przygotujcie się do waszego próbnego makijażu, aby wiedzieć jak pracuje wasz specjalista / wasza specjalistka i jakich efektów możecie się spodziewać.

Rekonesans to podstawa

Zanim rozpoczniecie przygodę pod tytułem próbny makijaż ślubny, koniecznie przewertujcie magazyny z modą i urodą. Dowiecie się z nich jakie obecnie królują trendy w makijażu, a jednocześnie określicie co wam się podoba a co nie. Dzięki temu będziecie mogły wyjść z propozycją do wizażystki na swój wymarzony makijaż. Jeśli nie macie pomysłu na siebie, możecie pokazać co wam się podoba, a co nie i czekać na propozycje płynące ze strony specjalistki od wizażu. Z pewnością będzie ona w stanie podpowiedzieć wam, w jakim makijażu będziecie wyglądać zjawiskowo i modnie.

Najtrudniejsza część

pomalowane ciemne oko

fot: (https://pl.pinterest.com)

Dziewczyny, które malują się jedynie od święta (lub wcale) mogą czuć się bardzo niekomfortowo w takiej sytuacji. Przebrnięcie przez ten właśnie etap może okazać się dla nich bardzo stresujące. Nie martwcie się i nie zadręczajcie na zapas. Dobra wizażystka bez problemu podpowie jak powinnaś wyglądać w dniu ślubu. Mało tego, podpowie jak odpowiednio zadbać o swoją cerę, by na swój wielki dzień być w formie! Bądźcie gotowe na cenne wskazówki dotyczące chociażby tego, jakich kosmetyków używać.

Stwórz listę ulubionych kosmetyków

Panna Młoda z eleganckim ciemnym makijarzem

fot: (https://pl.pinterest.com)

Jeśli masz swoje ulubione kosmetyki, czy też takie których używasz z uwagi na wrażliwą skórę, daj o tym znać swojej wizażystce. Być może ma je ona na swojej liście lub dopiero kupi, by wykonać makijaż, w którym będziesz czuć się komfortowo. Często dzięki ulubionym kosmetykom panny młode czują się znacznie pewniej w swoim makijażu ślubnym – nawet, jeśli jest on bardzo śmiały!

Pokaż przykłady

Kobieta w trakcie przygotowania do makijażu

fot: (https://assets.marthastewartweddings.com)

Nawet jeśli wybrałaś już swój styl, koniecznie pokaż przykłady gotowego makijażu, by pokazac go swojej stylistce. Dlaczego? Bo określenie np. naturalny makijaż może oznaczac coś innego dla dwóch osób. Dla jednej będzie to używanie kosmetyków w brązach i beżach, dla kogoś innego podkreślenie i wyeksponowanie niektórych cech fizycznych panny młodej.

Bądź otwarta na propozycje

Decydując się na makijaż próbny, nawet jeśli masz już wizję swojego wymarzonego makijażu, bądź otwarta na propozycje swojej wizażystki. Nawet jeśli wybrałaś makijaż idealny (w Twoim odczuciu) pozwól na propozycje ze strony profesjonalistki. Prawdopodobnie dzięki jej podpowiedziom będziesz wyglądać jeszcze lepiej, niż zakładałaś na początku. Uwierz, wprawne, profesjonalne oko jest w stanie wychwycić znacznie więcej, niż myślisz i wydobyć z każdej kobiety to, co w niej najpiękniejsze.

Unikaj nadmiaru

czerwone usta i ciemny makijaż

fot: (https://pl.pinterest.com)

Makijaż przedślubny i ślubny wymaga z całą pewnością nałożenia większej ilości kosmetyków niż zwykle. Nie może jednak być tak, że makijaż ten wygląda nienaturalnie, a Ty czujesz się w nim niekomfortowo. Jeśli po wykonaniu makijażu próbnego czujesz się źle w swoim nowym wcieleniu, koniecznie poproś makijażystkę o modyfikacje. Nie możesz czuć się przebrana w dniu ślubu!

Zrób zdjęcia

Panna Młoda z fioletowymi różami oraz długimi ciemnymi rzęsami

fot: (https://pl.pinterest.com)

Po ustaleniu szczegółów makijażu oraz po wykonaniu przez makijażystkę makijażu próbnego koniecznie udokumentujcie wasze wspólne dzieło fotografując Twoją twarz! Dzięki temu będziesz w stanie w łatwy sposób przypomnieć makijażystce różne szczegóły makijażu w dniu, kiedy przyjdzie wykonać ten właściwy, weselny makijaż. Dlaczego warto? Bo pamięć jest zawodna, a zdjęcie odzwierciedli to, na czym wam zależało.