Winietki to zdecydowanie najprostszy sposób, by na waszym ślubie pojawiły się projekty DIY (zrób to sam). Wszystko można przygotować w ciągu jednego dnia, bez większego wysiłku i nakładu finansowego. Te małe karteczki stały się nieodłączną częścią każdego wesela, zaprojektuj je od podstaw, to przyjemna zabawa, która doda wyjątkowego uroku.

1. Co powiecie na stemplowane kolorowe winietki, super proste i szybkie w wykonaniu. Projekt ten można ukończyć w dwie godziny, wystarczy wykorzystać drukarkę.. Możecie użyć kilku kolorów lub pozostać przy jednym, wybór należy do was. Przygotujcie krótki tekst na przykład “CZEŚĆ nazywam się Mariola”,  imiona można wypisać ręcznie, lub użyc artystycznej czcionki dostępnej za darmo w internecie. Bardzo sprytny sposób, świetnie nadaje się do nowoczesnego ślubu z lekkim poczuciem humoru.

stemplowana winietka na białym talerzu

fot: (http://www.abeautifulmess.com/)

2. Chcesz by twoje kartki były z odrobina fantazji? Kolorowe pierścienie owinięte naokoło serwetek będą pasowały do każdego wesela, są bardzo sympatyczne i zabawne. Jeśli chcecie nadać bardziej elegancki styl, wykorzystajcie srebrne nitki lubrzemyk. Bardzo duże znaczenie ma tutaj czcionka, może być zabawna lub stylowa, można wykonać wiele fajnych kombinacji.

bransoletka z kartką owinięta na białej chusteczce

fot: (http://www.apartmenttherapy.com/)

3. Słodkie i kolorowe, pomysł z wykorzystaniem małych balonów, przymocowanych do długiego bambusowego kija. Oczywiście bambus można zastąpić dowolnym rodzajem drewna. Tak przygotowany projekt z imionami gości wbijamy w przygotowane ciasteczko, coś zupełnie nowego i odmiennego. 

mały balon umocowany na kiju bambusowym wbity w ciasteczko (pomysł na winietki)

fot: (http://www.ajoyfulriot.com/)

4. Projekt dla miłośników zabawy z papierem, z pewnością każdy majsterkowicz ucieszy się z takiego zadania. Przygotowanie papierowych kulek, do których przeczepiona zostanie winietka wygląda świetnie! Szczególnie jeśli użyjecie pastelowych kolorów, winietki bardzo fajnie wyglądają także w przypadku użycia farb akwarelowych. Kolejny projekt bardzo unikalny, z pewnością nie zobaczysz go w żadnym sklepie.

ozdobne winietki w postaci kulek papierowych

fot: (http://ohhappyday.com/)

5. Ślub w okresie świątecznym to idealna okazja na połączenie. Pozwól by goście weselni poczuli magie świąt podczas waszej uroczystości. Ten okres zawsze wyzwala pozytywne emocje, przygotujcie więc malownicze choinki. W zależności od waszego zaangażowania, kartki te mogą być posypane brokatem, udekorowane pięknymi i kolorowymi bombkami lub gwiazdami.

Winietki dla gości weselnych w postaci kolorowych choinek

fot: (http://ohsobeautifulpaper.com/)

6. Jeśli mieszkasz w pobliżu lasu lub drzew, wykorzystaj zwykłe patyki, by stworzyć unikalny projekt. Użyj tego co masz pod ręką, zwiąż pozbierane patyki grubym sznurem, a pomiędzy umieść winietki. Nie zapomnij wykorzystać odpowiedniej czcionki, może być ona zarówno zabawna jak i elegancka. Pomysł z gatunku szybko i tanio.

winietka umieszczona pomiędzy dwoma związanymi patykami

fot: (http://almostmakesperfect.com/)

7. Coś dla duszy artysty, jeśli lubisz malować lub rysować mamy dla Ciebie bardzo ciekawy pomysł. Wystarczą tylko filtry do kawy, wykorzystaj maksymalnie swoją wyobraźnię i stwórz piękne malowidła. Każdy z gości będzie z pewnością podziwiał Twoją pracą, odpowiednie, eleganckie ułożenie na talerzach na pewno zrobi na wszystkich ogromne wrażenie!. 

winietki w postaci malowidła na filtrze do kawy

fot: (http://somethingturquoise.com/)

8. Coś bardziej hucznego, pomaluj zwykłe drewniane klamerki i przypnij je do kielichów do wina. Przypięte kartki będą się świetnie prezentowały. Szybko i fantazyjnie, projekt, który nie wymaga zdolności manualnych.

winietki przypięte klamerkami do kielichów do wina

fot: (http://somethingturquoise.com/)

9. Dla najbardziej wymagających projekt specjalny. Jest przepiękny, jednak wymaga większego zaangażowania. Wydrukowane koło w postaci zegara oraz winietka z miejscem na małą gałązkę ziołową. Dekoracja w postaci białej kokardki, uwieńcza całe dzieło, tak przygotowany stół weselny wzbudzi ogromy zachwyt!.

winietka weselna na talerzu udekorowanym w postaci zegara

fot: (http://www.elizabethannedesigns.com/)