wieczór panieński

Pomysły na ciekawy wieczór panieński.

 

Wieczór panieński, co chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, to przyjęcie dla panny młodej organizowane przed ślubem. Jego główną zasadą jest fakt, że musi odbyć się tylko i wyłącznie w towarzystwie kobiet. Ta ostatnia noc musi być wyjątkowa, dlatego warto zaplanować coś naprawdę specjalnego. Tradycja nakazuje, aby to koleżanki panny młodej zajęły się całą organizacją przyjęcie, do ona jest gwiazdą tego wieczoru.

 

Jak zaplanować idealny i niezapomniany wieczór panieński?

Plan pierwszy – wychodzimy na imprezę

To oczywiście najbardziej popularna forma, która chętnie jest praktykowana w naszym kraju. Czy taka opcja musi być nudna i oklepana? skąd że znowu, wystarczy dodać kilka elementów, aby wszyscy zaproszeni wraz z przyszłą panną młodą świetnie się bawili. Plusem wyboru wyjścia na zabawę jest to, że nie trzeba się martwić o posiłki, alkohol, a po imprezie nikt nie musi sprzątać. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, a dodatkowo bawiąc się w lokalu, mamy możliwość dodatkowych zabaw?  Jakich, chociażby zadania dla Panny młodej. Aby otrzymała drinka musi wykonać specjalne polecenia (przygotowane wcześniej przez organizatorki) np: zdobyć numer telefonu wybranego faceta, tanieć z wybranym przez koleżanki chłopakiem, lub bardziej hardcorowe jak przyniesienie papieru toaletowego z męskiego WC lub pocałunek w policzek wybranego mężczyzny.

wieczór panieński w klubie

Organizując imprezę w lokalu, należy zarezerwować koniecznie salkę, w której pomieszczą się wszyscy zaproszeni. To bardzo ważne, aby w tym dniu mieć własne miejsce tylko dla siebie. Zabawy te bywają bardzo długie, więc nie powinno zabraknąć przekąsek dlatego przed wyborem odpowiedniego lokum, warto zaznajomić się menu. Kolejną sprawą jest wynajęcie tancerza, warto zastanowić się czy na pewno taka forma zabawy nie będzie przeszkadzać pannie młodej. Niektóre lokale nie mają zamykanych salek VIP, przez co nie będzie możliwości zaproszenia go na imprezę, nic nie stoi jednak na przeszkodzie zorganizować taki pokaz w domu, przed wyjściem na miasto.

 

Plan drugi – zabawa w domu

Wybór ten jest idealny dla mniejszej grupki, w której czujecie się bardzo dobrze. Ten czas spędzicie razem, bawiąc się, plotkując i wygłupiając. Domówka wcale nie musi być nudna, jak uważają niektórzy z was, w dobrym towarzystwie każda spędzona chwila jest zawsze przyjemna. 

wieczór panieński w domuPlanując wieczór panieński w domu, należy się odpowiednio przygotować, to nie może być zwykła “nasiadówka”, a niezwykły wieczór z dużą dawką humoru. Oczywiście jeśli lubicie cisze i spokój, można kupić popcorn i oglądać filmy Dirty dancing czy Tytanic, nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak chcecie większej dawki emocji koniecznie zadbajcie na początku o wystrój, balony, wstążki itp mimo że oklepane są zawsze mile widziane i dobrze się komponują na każdej imprezie. Jeśli chcecie umówcie się, kto co przygotowuje, piecze, aby nie doszło do sytuacji, że trzy koleżanki przyniosą sałatkę jarzynową. Trzeba spotkać się przed imprezą i ustalić wszystkie szczegóły, zadbać o barek, nie może przecież zabraknąć alkoholu.

Dobry nastrój to klucz do sukcesu, możecie więc przygotować coś specjalnego, każdy plan jest dobry. Najważniejsze to pozytywne podejście i chęci. Ale czym byłby wieczór panieński, bez dręczenia naszej przyszłej panny młodej? Do tego służą nam zabawy. Jest to moment, na który chyba wszyscy najbardziej czekają, do wyboru mamy całą masę propozycji:

Jeśli znacie więcej zabaw tym lepiej. Warto wybrać na początku zabawy, gdzie są kary i nagrody, dobry humor od razu wszystkim się udzieli.

 

Plan trzeci – SPA, wyjazd

Alternatywą dla popularnego wieczoru panieńskiego jakim jest zazwyczaj impreza czy domówka, są między innymi wyjazd na morze, w góry, czy zaplanowanie całodniowego SPA. Jeśli przyszła panna młoda nie jest typem imprezowiczki i wiecie, że wolała by spędzić ten dzień inaczej, może warto zastanowić się na takim planem? 

wieczór panieński w spa

Stwórzcie coś zupełnie niekonwencjonalnego, wyjście na zakupy z rana, a po południu wizyta u kosmetyczki, fryzjera i SPA dzień tylko dla was. To w końcu wy wiecie, co najbardziej kocha panna młoda i jak chciała by spędzić ten niezwykły wieczór.

Zaplanujcie go według własnego uznania, to może być cokolwiek, kurs tańca, wyjście do teatru, do kina, bez znaczenia, najważniejsze aby się dobrze bawić. Jeśli dysponujecie większym budżetem, niezapomnianym przeżyciem będzie wypad nad morze, czy w góry. Taka przygoda z najlepszymi przyjaciółkami to coś pięknego, czego żadna z was nie zapomni do końca życia.

 

wieczór panieńskiNa przyjęcie powinny być zaproszone najlepsze koleżanki, w których dobrze się czuje przyszła panna młoda i odwrotnie. Podczas planowania zabawa, trzeba dobrze przeanalizować te najbardziej krępujące. Nikt nie chciał by zepsuć dobrej zabawy, więc jeśli nie jesteście pewni zrezygnujcie z nich. Trzymajcie wszystko w tajemnicy przed panna młodą, bądźcie razem w kontakcie, tego wieczoru nie da się powtórzyć, dlatego zaplanujcie wszystko wcześniej, nie na ostatnia chwilę. Planując całą imprezę budżet powinien być podzielony na wszystkie zaproszone dziewczyny.