Wesele i ślub z pompą! Ooo tak! Wielu z was z pewnością przygotowuje szalone i huczne atrakcje podczas tego wyjątkowego wieczoru. Jednak kluczem do udanej zabawy jest wybór właściwej osoby prowadzącej; dobry „wodzirej” potrafi odmienić każdą imprezę.
Przygotowaliśmy dla was niespodziankę, wywiad ze Sławkiem R. – prezenterem i dziennikarzem radiowym z dużym doświadczeniem w jednym, który gościł w takich stacjach jak Planeta FM, Mega FM czy radio FAN. Obecnie Jego głos usłyszycie w Express FM oraz na kilku innych stacjach. Co najciekawsze „Rybka” bywa również na weselach jako DJ, nic nie stoi na przeszkodzie by zagościł także na waszym! [wywiad]

wesele-slub: Człowiek wielu zawodów i pasji. Konferansjer, wodzirej, DJ, muzyk – w której z ról spełniasz się najbardziej, a może każda z nich to ta jedyna, życiowa bez której nie wyobrażasz sobie życia?

Slawek “Rybka” Rybczyński: Muzyką interesowałem się już od najmłodszych lat, śledząc zestawienia list przebojów, a od 10 roku życia miałem okazję goście poprowadzić program radiowy, chyba od tego wszystko się zaczęło…Przygoda z mikrofonem dodała mi jeszcze większej otuchy do działania w tym kierunku. Po drodze edukacja w zakresie sztuki muzycznej połączona z emisją głosu, pozwoliła poszerzać horyzonty. Moje życie to muzyka i wszystko co możemy z nią połączyć, zatem pasja przerodziła się w rzeczywistość i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu.

Gdybyś nie zajmował się tym, co robisz obecnie, zająłbyś się…?

Hmm, pewnie fotografią, produkcją filmową, choć po godzinach lubię zajmować się montażem teledysków, niestety na sesje zdjęciowe nie zostaje zbyt wiele czasu, ale jak tylko mam okazję z przyjemnością sięgam po aparat. W mojej firmie nadzoruje temat reportażu foto-video. Gdyby nie DJ i radio? Pewnie zająłbym się produkcją spotów filmowych i szeroko pojętej fotografii.

DJ w stacji radiowej za konsoletą

Lata 90-te to dla wielu osób okres, w którym muzycznie nie działo się zbyt wiele. Wbrew tym opiniom, w jednej ze stacji radiowych prowadzisz audycję Imprezownia w eterze z muzyką lat 90-tych. Co fascynuje Cię w muzyce z tamtego okresu. Kto muzycznie podbił serce „Rybki”

Ja jestem innego zdania uważam , że lata 90-te,to był najlepszy okres dla muzyki dance, a dowodem na to są hity , które po 20-tu latach wciąż działają na nas. Cieszę się, że audycja od 5-ciu lat bije rekordy słuchalności i jest inspiracją przy realizacjach eventowych , festivali z udziałem gwiazd muzyki euro dance ,a nawet reaktywacji projektów muzycznych minionej dekady. Kocham lata 90-te,bo wtedy urodziła się moja Żona , a tak poważnie mam wielki sentyment do muzyki z charakterystycznym brzmieniem, która budzi wspomnienia , beztroskie dzieciństwo , świat wtedy wyglądał zupełnie inaczej, mieliśmy więcej czasu dla innych i siebie… Ciężko wskazać konkretnego wykonawcę ,bo to tak naprawdę dziesiątki hitów, które chodzą za mną od tylu lat. Muzyka, która się nie nudzi. Na liście moich ulubionych gwiazd na pewno znajdzie się Fun Factory , DJ Bobo , 2 Unlimited , Mr. President i wielu innych…

Skąd wziął się pomysł na pracę w charakterze DJ-a na weselach?

Uwielbiam kontakt z ludźmi ,a w mojej pracy radiowca , stawiam na interakcje. Dj, wodzirej na wesele , to pomysł który zrodził się spontanicznie , a wszystko zaczęło się 20 lat temu, kiedy poproszono mnie gościnie o przeprowadzenie kilku integracyjnych zabaw z udziałem weselników, a poczta pantoflowa zrobiła najlepszą promocje moich działań.

wodzirej bawiący gości weselnych na weselu

Jak wygląda wybór muzyki na wesele? Decydujesz samodzielnie, współdecydujesz z młodą parą, czy może jedynie przemycasz to, co w duszy Ci gra?

Najczęściej próbuje poznać gusta muzyczne Młodej Pary , podając przykłady, że jednak wesele , to nie koncert ale show , zatem bywam elastyczny i sugestie muzyczne traktuje jako propozycje do muzycznego menu. Receptą udanej uczty muzycznej jest odpowiednie wyczucie muzyczne i dobór ,a w tym pomaga mi moja obserwacja aktywności na parkiecie i moje doświadczenie. Podobno mam nosa

Co składa się na Twoje weselne show?

Integracja z uczestnikami wesela , bloczki tematyczne , animacje taneczne , przebieranki i odpowiednie połączenie konferansjerki z repertuarem. Podstawą jest również odpowiednie zaplecze techniczno-sceniczne , światło i dźwięk i niech się dzieje co się dziać ma…

DJ na weselu za konsoletą

Co pociąga Cię najbardziej w pracy DJ-a?

Satysfakcja i radość , widząc uśmiechnięte buźki. W tej pracy mogę wyżyć się muzycznie i dać upust pozytywnych emocji .

Najtrudniejsze w pracy na weselach jest…?

Każde wesele jest inne , wiec do każdej uroczystości podchodzę indywidualnie ,a najtrudniej udobruchać tzw. Wujka marudę, który kręci nosem po kilku głębszych, mimo ,że wszyscy dobrze się bawią na szczęście takie przypadki trafiają się sporadycznie ,a wtedy próbuje dyplomatycznie wyjść z sytuacji

Załóżmy, że jesteś gościem na weselu przyjaciół. Jesteś wówczas całkowicie wyluzowany i dajesz się ponieść muzyce, czy raczej odzywa się w Tobie zboczenie zawodowe i wsłuchujesz się w robotę swojego kolegi po fachu zatrudnionego na imprezie?

Owszem włącza się podświadomie zboczenie, ale nigdy nie staram się wtrącać w działania, chyba że ktoś mnie poprosi, żebym choć na chwilę dorzucił coś od siebie, wtedy chętnie się udzielam, ale z dużym dystansem. Nie lubię przeszkadzać kolegą po fachu.

Czy DJ weselny to dla Ciebie praca, czy raczej zabawa?

Praca, bo podchodzę do tego z odpowiedzialnością , zabawa , bo czerpie z tego dużo radości i powołanie, bo czuje się potrzebny i to ostatnie to najlepsze uczucie.

Sławek R. na uroczystości weselnej weselnej

Z czego jesteś najbardziej dumny zawodowo?

Z samorealizacji jako radiowiec, konferansjer czy Dj/wodzirej. Działania, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy i imprezowiczów.

Jako popularny radiowiec i wodzirej spotykasz znanych i lubianych muzyków. Który z nich jest dla Ciebie inspiracją?

Spotkania z artystami , wymiana doświadczeniami są dla mnie najlepszą inspiracją czy to gwiazda muzyki dance , pop , rock – a czy nawet gwiazda disco polo , każdy coś wnosi i tutaj bywam bardzo tolerancyjny

Jesteś osobą rozpoznawalną. Czy w związku z tym na Twoje usługi weselne może pozwolić sobie każda para? Czy zdradzisz nam o jaką kwotę zadbać należy w weselnym budżecie, by na weselu do tańca zabawiał gości „Rybka” Rybczyński?

Uwielbiam wesela PAR ,które na co dzień są słuchaczami mojej audycji , czasami nawet z tej okazji mogą załapać się na specjalne rabaty…Koszt takiej uroczystości zależy do wielu czynników. Jeśli komuś zależy na wyjątkowej uroczystości na pełnej petardzie , pieniążki to temat drugorzędny, najgorzej jest z dostępnością terminów w ścisłym sezonie. Jeśli trafi się wolna sobota w kalendarzu, wtedy można się ze mną dogadać. Mam nadzieję ,że nie zabije nikogo kosztami

Jakie są Twoje największe zawodowe pragnienia?

Osiągnąć najwyższy poziom w swoich celach zawodowych.

 

Sławka „Rybkę” Rybczyńskiego dla wesele-slub.com przepytała Edyta Staniec

http://imprezownia.net/dj-wodzirej