Organizując wesele, należy pamiętać o sporej ilości niuansów i spraw, których trzeba dopilnować. Często jest tak, że mamy w głowie tylko oczywistości, takie jak: ubiór ślubny, załatwienie sali, kateringu, ozdób, orkiestry czy zaproszeń. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad kwestiami dodatkowymi, jak np. niania na weselu, której obecność może okazać się niezwykle trafiona.

Rodziny z dziećmi czy bez?

Wynajęcie opiekunki dla dzieci na przyjęcie weselne to spore wyzwanie – musimy najpierw zastanowić się, czy na pewno jej potrzebujemy. Jeśli na nasze wesele ma przybyć sporo rodzin z małymi dziećmi, to taka opiekunka będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak jeżeli tych maluchów będzie dosłownie kilkoro, np. dwójka lub trójka, to nie ma sensu nikogo zatrudniać, a tym samym ponosić dodatkowych kosztów. W takim przypadku warto poprosić orkiestrę lub wodzireja, aby w swoim repertuarze znalazł miejsce na kilka zabaw z najmłodszymi uczestnikami świętowania. Wracając jednak do samego początku planowania wesela – to od nas zależy, czy zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi, czy też planujemy uroczystość tylko dla dorosłych. Na tradycyjne wesela zaprasza się zwykle całe rodziny. Wobec tego zwykle na takich uroczystościach jest sporo dzieci, które szybko się nudzą, więc po kilku godzinach plątają się pod nogami pozostałych gości.

Niania do „ogarniania” i zabawiania

Niania weselna powinna mieć na uwadze nie tylko wymyślanie zabaw dla dzieci obecnych na uroczystości, ale także pilnowanie pociech, które w zależności od wieku i temperamentu, mogą być bardzo aktywne. Para Młoda, wybierając taką osobę, może poszukać kogoś odpowiedniego pośród swoich zaufanych znajomych lub dalekich krewnych (takich, którzy nie są gośćmi na weselu oczywiście). Idealnie jednak byłoby, gdyby niania weselna była wykwalifikowana – jeśli ma wykształcenie pedagogiczne lub kursy animatora dla dzieci, to świetnie! Dzięki temu będziecie pewni, że dzieci weselników są pod dobrą opieką. Warto zwrócić także uwagę, by wynajęta niania była osobą sympatyczną, schludną i charakteryzowała się miłym wyrazem twarzy. Dzieci muszą mieć zaufanie do takiej osoby, a już na pewno nie mogą się jej bać.

para młoda na ślubnym kobiercu w plenerze

fot: (pixabay.com)

Weselne zabawy z nianią

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na to, że zatrudniamy nianię, to pamiętajmy, by przed uroczystością umówić się na rozmowę i ustalić ilość oraz rodzaj zabaw, jakie planuje dla najmłodszych. Jeśli któryś z omawianych pomysłów nam się nie spodoba, to od razu przekażmy jej konkrety i ustalmy wszystkie szczegóły. Ważne, aby niania była osobą charyzmatyczną, pełną energii i odpowiedzialną. Jeżeli na naszym weselu jest duża grupka dzieci, to dobrze będzie, jeśli zabawy planowane przez animatorkę będą różnorodne – dzięki temu każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie.

Przygotuj drobiazgi dla dzieci

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na nianię weselną, czy też nie, to warto wyposażyć salę weselną w gadżety dla najmłodszych. Dzieciom sprawi to masę radości, będzie sporo śmiechu, a dorośli weselnicy będą mieli chwilę oddechu od dziecięcego angażowania. Jak zaaranżować miejsce zabaw dla najmłodszych? Świetnym pomysłem będzie ustawienie stołu z przedmiotami dla maluchów albo stworzenie „strefy zabaw”(taka strefa może być np. mięciutkim dywanem lub kocem ułożonym gdzieś w ustronnym miejscu na sali). W „strefie zabaw” umieszczamy wszystkie zabawki. A jakie konkretnie warto? Na przykład kolorowankami i kredki, klocki, puzzle, samochodziki oraz lalki. Oczywiście przed przygotowaniem gadżetów należy dobrze rozeznać się w grupie wiekowej naszych dziecięcych gości i dostosować zabawki pod ich upodobania, by mieć pewność, że zabawki będą dla nich interesujące.

biegnące dziecko z wiankiem na głowie podczas ślubu

fot: (pixabay.com)

Ile może kosztować wynajęcie animatora na wesele?

Koszt animatora na wesele jest uzależniony od tego, co dany opiekun będzie musiał robić oraz ile godzin spędzi na naszej uroczystości. Warto także wziąć pod uwagę ilość dzieci – jeśli będzie ich wiele, to konieczna może okazać się druga niania. Ten punkt warto rozważyć także wtedy, gdy mamy sporą grupę dzieci w różnym wieku. Tutaj zasadne będzie zatrudnienie dwóch opiekunek – jedna zajmie się maluchami, a druga nieco starszymi dziećmi. Obie grupy wiekowe będą zainteresowane innymi rozrywkami. Przechodząc jednak do konkretów – ile może kosztować wynajęcie takiej niani? Zazwyczaj, w zależności od kwalifikacji oraz ilości godzin, które spędzi na naszej imprezie może to być kwota od 300 do 2000 zł. Przed ostateczną decyzją warto porozmawiać z osobą, którą rozważamy wynająć, a także, jeśli mamy możliwość zasięgnąć języka innych osób, które postanowiły zatrudnić nianię na wesele.
Animatorka dla dzieci na dużej uroczystości, np. weselu, to świetny pomysł. Dzięki takiej osobie dorośli mogą bezstresowo tańczyć. Poszukiwania weselnej opiekunki dla dzieci należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Najlepiej zgrać je w czasie, kiedy rozglądamy się za salą. Ta usługa staje się bowiem coraz modniejsza, a co za tym idzie, trzeba szybko rezerwować terminy wykwalifikowanych pań. Dobrze zorganizowane wesele to nie tylko obsługa, ale też sala. Piękne otoczenie także “robi robotę”. Warto zainteresować się wyprawieniem wesela w Hotelu na Błoniach, gdzie znajdziecie nie tylko duże i wspaniale przystrojone pomieszczenia, ale także rewelacyjną okolicę – tuż przy bielskich Błoniach, gdzie są nie tylko cudowne okoliczności przyrody, ale także teren zagospodarowany do spacerów i plac zabaw dla dzieci. 

Źródło zdjęć: pixabay.com