Jednym z najgorętszych obecnie trendów w organizacji ślubów i wesel jest motyw „drewniany”. Od kilku lat coraz częściej przy planowaniu przyjęć przewijają się rustykalne, sielskie tematy. Wszyscy poznali i pokochali już naked cake. Wieńce i wianki z polnych kwiatów ciągle są na fali, zieleń doniczkowa na dobre zagościła w salach weselnych. W tym jednak sezonie ślubnym idziemy o krok dalej. Organizatorzy imprez dążą do surowego, „leśnego” charakteru przyjęcia. Im więcej drewna i nawiązań do natury, tym lepiej.

Na czym to polega?

Planując ślub i przyjęcie w tym stylu, należy pamiętać, aby nie tylko materiały, ale i kolory kojarzyły się z przyrodą. Soczyste zielenie, szlachetne brązy, delikatne róże i fiolety. Ważne, aby były to połączenia stonowane i niekrzykliwe. Lniane obrusy i serwetki, ciekawie wyglądają też nagie drewniane stoły, nakryte tak, aby nie zasłonić ich naturalnego piękna. Jako dekoracje idealnie sprawdzą się belki siana, stare lub postarzane beczki, skrzynki po owocach, gałęzie brzozy lub innych drzew.

Hitem są inicjały państwa młodych wycięte z surowego drewna umieszczone w centralnym miejscu przyjęcia. Porozstawiane tu i ówdzie ekrany utkane z żywych roślin na pewno zrobią wrażenie, a wyjątkowo efektowną dekoracją z pewnością będą podwieszane kompozycje kwiatowe. Miejsca gości mogą być oznaczone kamieniami lub gałązkami z ich imionami, natomiast prezentem i jednocześnie pamiątką z przyjęcia może być torebka z nasionkami lub sadzonka drzewa do samodzielnego posadzenia.

Leśne menu

Potrawy na przyjęciu weselnym w leśnym stylu powinny być nieskomplikowane i o prostym wyglądzie. Dania takie jak szarpana wieprzowina, czy risotto z grzybów leśnych doskonale wpasują się w motyw przewodni imprezy. Dekoracja stołu wykonana z szyszek i gałęzi będzie niecodziennym zamiennikiem bukietów. Bardzo ciekawym, nietuzinkowym pomysłem jest mieszana zastawa stołowa, kluczem jest stworzenie wrażenia przypadkowości nakryć. Innym sposobem na podkreślenie charakteru wesela jest prezentacja tortu oraz serwowanie dań na surowych plastrach drzewa.

Panna młoda blisko natury

W ślubnej stylizacji stawiamy przede wszystkim na naturalność. Fryzura powinna być swobodna, a może być nawet lekko chaotyczna, rozwiane włosy czy tak zwany „messy bun” będzie jak najbardziej na miejscu, o ile wzbogacimy uczesanie o stroik lub wianek z traw i kwiatów polnych. Oczywiście można wybrać też welon, jeśli będzie prosty i wpasuje się w styl przyjęcia. Suknia panny młodej w zależności od upodobań może być minimalistyczną zwiewną kreacją, ale może też nawiązywać zdobieniami do stylu boho.

Istotna jest oszczędność w biżuterii i dodatkach. Jeżeli chodzi o buty panny młodej, to raczej nie są wskazane klasyczne szpilki. Na pewno pasować będą proste sandały lub stylowe baleriny, wiele fasonów do wyboru można znaleźć na stronie marki YES I DO. Coraz częściej można spotkać elementy futra i skór naturalnych wplecione w kreacje państwa młodych, co również jest ciekawym nawiązaniem do leśnego motywu. W makijażu stawiamy na świeżość i ponownie naturalność. Rezygnujemy z mocnych akcentów na rzecz dziewczęcej delikatności.