Sezon ślubny właśnie trwa. Są pary, które mają już wszystko domknięte na ostatni guzik, a są takie, które jeszcze rozmyślają nad pewnymi kwestiami. Na pewno wszystkie mają już zaplanowane, gdzie odbędzie się to wydarzenie (w końcu wszystko trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem), ale nie każdy ma zaplanowane szczegóły. Ostatnio modne są wesela na świeżym powietrzu. Jednak wymagają one więcej przygotowań niż te tradycyjne urządzane w pomieszczeniach. Jak je zorganizować?

Wesele na świeżym powietrzu może być bardzo romantyczne oraz pozostawi niesamowite wspomnienia, ale nie można dać się całkowicie ponieść wyobraźni. Trzeba podejść do tego praktycznie, ponieważ wszelkie niedociągnięcia mogą nam popsuć wesele i zapewnić wiele złych wspomnień. Uroczystość na świeżym powietrzu musi być całkowicie przemyślana i starannie zaplanowana. Najlepszy termin na takie wesele to maj, czerwiec, lipiec, sierpień lub wrzesień, kiedy jest wystarczająco ciepło i jest możliwość zorganizowania takiej uroczystości.

Oczywiście w Polsce pogoda bywa kapryśna i trzeba się przygotować na każdą ewentualność. W końcu nie przewidzimy, czy na pewno nie przytrafi nam się ulewa. Nawet, gdy organizujemy wesele w sezonie letnim, warto się zabezpieczyć. Odpowiedni namiot będzie najlepszym rozwiązaniem. Musi on być na tyle duży, żeby pomieścić stoły dla gości, parkiet do tańca oraz podest dla orkiestry lub DJ-a. Ważne też, żeby ochronił nas przed nieprzewidywalną pogodą. Należy też pamiętać o wszystkich potrzebach gości i zadbać o przenośne toalety.

Udane przyjęcie weselne wiąże się ze smacznym jedzeniem. Możemy przygotować “szwedzki stół”, co ułatwi nam całą organizację albo standardowo zatrudnić obsługę kelnerską. Pamiętajmy, że przy weselu w plenerze, trzeba wykazać się ostrożnością w kwestii jedzenia. Przy wysokich temperaturach wiele potraw szybko zaczyna się psuć lub przynajmniej tracić swój pierwotny, estetyczny wygląd. Dlatego sporo potraw powinna być przynoszona z lodówki tuż przed podaniem. Jednak wesele w plenerze może zapewnić atrakcję, której nie ma na tradycyjnych weselach, czyli ognisko z kiełbaskami.

Na każdym weselu niezbędna jest muzyka. W przypadku przyjęcia w plenerze, trzeba uzgodnić z zamówionym zespołem lub dj-em kwestie nagłośnienia. Jeżeli urządzamy wesele pod namiotem, nie musimy się martwić pogodą, w innym przypadku musimy pomyśleć co zrobić, gdy spadnie deszcz. Trzeba też przygotować odpowiednie miejsce do tańczenia.

Warto skorzystać z pomocy firm, które zawodowo zajmują się organizacją wesel na świeżym powietrzu. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie zapomnieliśmy o najmniejszym szczególe, który mógłby popsuć nam przyjęcie weselne. Profesjonalne firmy często organizują takie wesela, więc mają większą wiedzę od nas na temat ich organizacji i potrafią przewidzieć rzeczy, które nam mogą umknąć. Ślub w plenerze trzeba starannie zaplanować i może wiązać się z większymi kosztami, ale zapewni nam niezwykłą, romantyczną atmosferę oraz wyjątkowe i niepowtarzalne wspomnienia.