Klasyczne i ponadczasowe welony ślubne, to tradycyjny element każdej panny młodej. Po podjęciu najważniejszych decyzji, jakimi niewątpliwie są, suknia ślubna, buty, biżuteria, przychodzi czas na ostatni szlif, welon. Gdy zdecydujesz się na jego założenie, trzeba zastanowić się jak będzie komponował się z resztą stroju oraz jak dopasuje się do kształtu twarzy, fryzury, czy miejsca ślubu. Dzięki galerii poniżej, będziecie mogły podjąć decyzję, który welon pasuje do was najlepiej.

 

1. Welon klatka, używany głównie podczas ślubu w stylu retro i vintage. W połączeniu z pogrubioną krawędzią i akcesoriami, welon pięknie podkreśli wasze włosy i makijaż. Wielkości nie są standardowe, dlatego warto przymierzyć kilka modeli, aby upewnić się, który pasuje najlepiej.

 

welon ślubny, styl retro

 

welon ślubny, styl retro welon ślubny, styl retro

 

2. Delikatny welon, to połączenie nowoczesności z klasyką. Dodaje objętości do fryzury, jest przy tym bardzo romantyczny, może zakrywać całą twarz lub sięgać do połowy.

 

welon delikatny

 

welon delikatny welon delikatny

 

3. Welon czapka, który jest rzadkością na ślubach. Pasuje głównie do pań z długimi włosami, jest to jedna z bardziej historycznych klasycznych opcji welonu.

 

welon, historyczny klasyczny welon, historyczny klasyczny

 

4. Welon do ramion, jeśli lubisz klasykę i tradycję, ale nie chcesz by wybór ograniczał Ci ruchy podczas szaleństw na parkiecie, to wybór odpowiedni. Krótsze welony, nie zasłaniają pięknej sukni ślubnej, są zalotne i bardzo komfortowe.

 

welon do ramion

 

welon do ramion welon do ramion

 

5. Welon do łokcia, to wybór odpowiedni dla kobiet, które chcą zakryć swoje ramiona oraz zasłonić twarz. Welon ten dodatkowo może uzupełnić fryzurę i wzmocnić szczegóły wokół talii. Dobrze pasuje do minimalistycznych sukienek, twój partner nie będzie mógł oderwać od Ciebie oczu.

 

welon do łokcja

 

welon do łokcja welon do łokcja

 

6. Welon do palca, to idealny wybór dla panny młodej, która chce pokazać wszystkie swoje atuty, bez zbędnego ograniczania ruchów. Wyrafinowana, dająca pełną swobodę w przygotowaniu fryzury ślubnej. 

 

welon do palca

 

welon do palca welon do palca

 

7. Welon baletowy, jego długość sięga coś pomiędzy palcami a podłogą. Kreacja ta również daje możliwość noszenia go do każdej fryzury, jest bardzo romantyczna i elegancka.

 

welon baletowy

 

welon baletowy welon baletowy

 

8. Welon kaplica, jest nieco dłuższy niż długość do podłogi, co dodaje dramaturgii i elegancji w drodze do ołtarza. W przeddzień ślubu trzeba starannie go przygotować, aby miał gładki i smukły wygląd.

 

welon kaplica

 

welon kaplica welon kaplica

 

9. Welon katedra, noszone dla najbardziej formalnego stylu wesela. Jest to najdłuższy ze wszystkich welonów. Jego bardziej tradycyjna historia nie znaczy, że nie można go nosić z kwiatami na głowie, czy z nowoczesną suknią ślubną. Niestety piękny wygląd ma także swoją piętę achillesową – poruszanie się w nim jest dość znacznie utrudnione, nie wspominając już o tańcu.

 

welon katedra

 

welon katedra welon katedra