Urządzasz przyjęcie weselne latem lub późną wiosną? Oto kilka sposobów na to, jak możesz w łatwy i tani sposób ozdobić salę weselną, czy zrobić ładne upominki dla gości. To pomysły, które można przygotować nawet nie mając typowych zdolności manualnych. Dzięki nim sala weselna nabierze niepowtarzalnego uroku, a Ty będziesz czuć dumę z dobrze wykonanego zadania.

Dekoracje na wiosenne stoły

stół weselny z białymi świeczkami w wazonie

fot: (https://pl.pinterest.com)

Prosty i zarazem przetestowany wielokrotnie patent weselny. Umieść kilka świeczek w podłużnych szklankach, które następnie położysz na weselnym stole. Obok szklanek ze świecami połóż rośliny, które w naturalny i bardzo elegancki sposób dopełnią całość dekoracji. To wyjątkowo tani patent, który z pewnością pasował będzie do wesel w najróżniejszych stylach.

Nasiona kwiatów dla gości

ekologiczne małe opakowania z nasinkami kwiatów

fot: (https://pl.pinterest.com)

Mało popularny w Polsce, za to bardzo chętnie praktykowany na Zachodzie jest zwyczaj wręczania gościom w ramach podziękowania nasion kwiatowych. To ciekawa i bardzo miła tradycja, którą warto przemycić na nasz rodzimy grunt. Przygotowanie takich ozdobnych torebek jest bardzo proste. Wystarczy kupić torebki z nasionami, które zapakujecie w papier pakowy, na którym napiszecie dedykację w stylu: Niech zakwitną, jak miłość. Waszym gościom pomysł ten powinien przypaść do gustu, zwłaszcza zaś tym, którzy kochają kwiaty we wszelkiej postaci.

Pudełko z zawieszką

male-ekologiczne-pudelko-z-zawieszka

fot: (https://www.zapi.pl/)

W ramach drobiazgu wręczanego gościom weselnym warto przygotować też pudełko ze słodyczami. Małe pudełeczka możecie położyć na weselnych stołach na talerzu każdego z zaproszonych weselników, w ten sposób upiększając od razu wystrój sali. Jeśli kupujecie gotowe pudełko, możecie doczepić do niego niewielki ulubiony kwiat, tak, by dodać do niego swój własny akcent.

Przekąska prosto z drzewa

kwiat z wiszącymi przekąskami na gałęziach

fot: (http://assets.marthastewartweddings.com)

Opcja dla osób, która zaprasza na przyjęcie weselne sporą grupę dzieci. Jeśli chcecie przygotować dla nich coś wyjątkowego, możecie ozdobić większą roślinę doniczkową za pomocą małych saszetek z drażami, cukierkami, czy innymi słodkościami. Taki pomysł z pewnością sprawi frajdę dzieciakom, które z ogromną przyjemnością wybiorą się na zbieranie owoców z cukierkowego drzewa.

Oryginalnie przyozdobione doniczki

zabawnie pomalowane białe doniczki kwiatów

fot: (https://pl.pinterest.com)

Bardzo ciekawą i prostą do wykonania ozdobą może stać się również doniczka z kwiatami. Najlepiej sprawdzą się niewielkie sukulenty w białych doniczkach, które przyozdobicie wedle uznania. Uśmiechnięte buźki, napisy, czy inne pomysły jakie wpadną wam do głowy na pewno wywołają uśmiech na twarzach waszych gości, którzy podziwiać będą tego rodzaju ozdoby. Doniczki takie wykorzystać możecie śmiało jako ozdobę weselnego stołu.