W tym artykule przedstawimy wam niesamowite i unikalne dekoracje stołów weselnych. Jeśli jesteś majsterkowiczem, lubisz nowości i nie boisz się wyzwań projekty, te są idealne dla Ciebie. Dodatkowym plusem jest duża oszczędność, dekoracje te bowiem w większości przygotujesz samemu, nie obciążając nadmiernie swojego portfela.

 

1. Łatwe i jadalne, przygotujcie szklane akwaria i wsypcie do nich kolorowe cukierki. Dobrze jest przygotować słodycze w kolorach ślubnych, nie jest to jednak wymagane. Dodaj do nich kwiaty i masz wspaniałą dekoracje, uważaj jednak by wytrzymała ona do końca wesela. Z pewnością będzie kusić łakomczuchów, to przecież dla nich te całe przygotowania, zadbaj więc, aby w każdym zestawie znalazła się elegancka łyżka. Projekt tani, nie wymaga też doświadczenia, a czas poświęcony na jego przygotowanie jest naprawdę niewielki.

szklane akwarium ze słodyczami

http://bridalguide.com/

 

2. Szklane latarnie morskie, przygotujcie słoiki, klej, ozdobną wstążkę lub zwykły sznurek, kamyki morskie lub muszle. Jest to projekt, który zajmuje dość sporo czasu, jeżeli planujesz duże wesele, należy się dobrze zastanowić, czy macie go aż tyle czasu. Klejenie każdego kamyka, czy muszelki to praca bardzo żmudna, efekt jest jednak niesamowity!

słoik oklejony morskimi kamyszkami

http://apumpkinandaprincess.com/

 

3. Drewniane podstawki, jest to jeden z tych pomysłów, które idealnie nadają się do każdego tematu ślubu. Do ich wykonania będziecie potrzebowali pociętych kawałków drewna, klej oraz złoty i srebrny brokat. Ich wymieszanie stworzy niesamowity szampański kolor, podstawki należy pokryć warstwą gęstego i lepkiego kleju, a następnie trzymając od góry delikatnie wymieszać w rozsypanym na stole brokacie. Czas poświęcony na tę dekorację jest średni, koszty jednak są małe.

drewniane podstawki pokryte brokatem

http://www.darbysmart.com/

 

4. Dynia jak z bajki, disney kocha narzeczonych, piękno olśniewa i przyciąga wzrok jak magnez! Do wykonania tego projektu będą wam potrzebne: dynia, klej i sporo brokatu. Niestety projekt ten ma jedną wadę, praca nad tą dekoracją wymaga sporo czasu, a po jej zakończeniu będziecie mieli wiele do sprzątania. Aby wasz projekt wyglądał jak na zdjęciu poniżej, należy pokryć dynię kilkoma warstwami brokatu. Poziom trudności średni, czas wykonania długi.

dynia pokryta srebrnym brokatem

http://www.popsugar.com/

 

5. Kolorowe butelki po winach, projekt bardzo tani, a jednocześnie naprawdę efektowny. Wystarczy pozbyć się etykiet z butelek i dokładnie je wyczyścić, następnie specjalnym sprayem, który kupicie w sklepie należy spryskać szkło. Gdy przeschnie, powtórzyć czynność, aby butelki było równo i mocno pokryte wybranym przez was kolorem. Przyjemnym akcentem jest, użycie od czasu do czasu brokatu. Poziom trudności łatwy, praca nie zajmuje dużo czasu.

kolorowe butelki po winach

http://www.popsugar.com/

 

6. Wazony z korków od wina, w niektórych sklepach możesz nabyć za niewielkie pieniądze gotowe wazony z korków od wina. Jeśli możecie nabyć same korki, nic nie stoi na przeszkodzie przygotować projekt samodzielnie (należy przyklejać korki do wazonu za pomocą kleju). To naprawdę bardzo unikalne dekoracje, które zawsze spotykają się z dużą sympatią. Ważne by umieścić w nich sztuczne kwiaty, lub gałązki, które nie potrzebują wody. W okresie zimowym świerk, czy szyszki będą wspaniale wyglądały. Projekt zajmuje trochę czasu, jednak jest prosty i bardzo oryginalny.

wazon z korków od wina

http://www.designimprovised.com/

 

7. Zielone terrarium, bardzo elegancki i piękny projekt. Jeśli chcecie wyhodować swoje własne roślinki, przy odpowiedniej ilości światła i wody, będą rosły dosłownie w oczach. Wyjątkowa dekoracja, nad która będą zachwycać się goście weselni. Uprzedzam jednak projekt jest czasochłonny i nadaje się raczej dla średnio zaawansowanych majsterkowiczów.

zielone terrarium

http://honestlywtf.com/

zielone terrarium

http://honestlywtf.com/

 

8. Plaża, kto nie kocha pisaku znad morza? kojarzy się on zawsze ze spokojem i wakacjami. Możecie sprawić, że wasi goście poczują się wyjątkowo, drewniane małe skrzynki możecie wykonać sami, lub kupić w sklepie. Wypełnijcie je piaskiem nadmorskim i dodajcie dekoracje w postaci muszelek lub rozgwiazdy. Pośrodku ustawcie wazony z wodą i pływającymi świecami, jeśli wrzucicie do każdego z nich po kilka kamieni, to uwierzcie mi, goście padną z zachwytu! Poziom trudności prosty, wszystko można nabyć w sklepie.

dekoracja stołu weselnego - piasek nadmorski

http://therealisticorganizer.blogspot.com/

 

9.Koszyczek z szyszkami, dla nowicjuszy w świecie projektów DIY projekt ten wygląda na bardziej skomplikowany niż jest w rzeczywistości. Jego drugim plusem jest niski koszt produkcji, wystarczy pozbierać szyszki i pomalować je. Następnie kupić małe koszyczki i za pomocą drutów, przygotować dekorację według własnego gustu, dodając trochę zieleni. Druty wbijane będą w specjalną piankę (do nabycia w sklepie). Projekt prosty i tani, potrzeba jednak trochę czasu na malowanie i mocowanie szyszek.

koszyczek z szyszkami jako dekoracja stołu weselnego

http://thiswestcoastmommy.com/

 

10. Wyjątkowy globus, szukasz naprawdę unikalnego pomysłu, chcesz wyróżnić się własnym pomysłem, to projekt zdecydowanie dla Ciebie. Szalony i niezwykły, jednak każdy globus można udekorować zgodnie z tematem każdego ślubu. Od czego jednak zacząć? podstawowym kosztem będzie zakup globusa, następnie pokrycie go warstwą dowolnego koloru w sprayu (będzie on służył jako podkład). Teraz należy pomalować farbami cały globus, kolor powinien być dobrany pod kolor tematu wesela. Ostatnim krokiem będzie, albo pomalowanie go według własnego uznania, albo naklejenie gotowych wzorów (wyciętych z czasopism). Projekt wbrew pozorom jest dość łatwy do wykonania, jego dekoracja zależy od Twoich zdolności plastycznych. Zajmuje to jednak sporo czasu, a zakup globusów sprawia, że staje się on cięższy dla portfela. 

Pomalowany globus

http://www.ajoyfulriot.com/