Nadchodzący rok to mnóstwo nowych i ciekawych trendów, które obowiązywać będą podczas tegorocznych ślubów. Obok zupełnie nowych i innowacyjnych pomysłów, królować będą także te, które są znane i lubiane przez pary młode, a zatem już oswojone. W zależności od tego, czy stawiacie na klasykę, czy kochacie to, co nowe i nieznane, wybierzcie najlepsze dla siebie trendy ślubne w 2020 roku.

Motyw przewodni ślubu w roku 2020


W przypadku ślubnych motywów, obędzie się bez zaskoczeń. Choć styl klasyczny to numer jeden od wielu lat, nie będzie ustępować mu ani o krok styl boho, czy rustykalny. Te 3 style będą cieszyły się największym powodzeniem wśród wszystkich młodych par. Warto pamiętać, że motyw ślubny determinuje wiele późniejszych wyborów, dlatego dobrze przemyślcie, na co stawiacie! To od niego zależą bowiem chociażby dekoracje stołów, dodatki, wybór bukietu, a nawet sukni ślubnej.

restauracja weselna


Modne kolory a trendy w 2020 roku


Podążając za trendami ślubnymi 2020 roku, nie należy zapominać o najmodniejszych kolorach tego sezonu. Zgodnie ze wskazaniem Pantone, kolorami tego roku będą przede wszystkim rozmaite odcienie niebieskiego, z classic blue (klasyczny niebieski) oraz neo-mint na czele. Obok nich warto postawić na purist blue, cassis (kolor czarnej porzeczki), kantalupę, czy delikatną żółć. Te kolory warto wybrać jako kolor przewodni wesela, korzystając z tej nadzwyczajnej kolorystyki. My szczególnie chętnie stawiamy na klasyczny niebieski, miętowy oraz kantalupę. Możecie śmiało bawić się kolorami, łącząc je ze sobą (np. w ślubnych zaproszeniach, ślubnych bukietach, czy dekoracjach stołu), by wasze wesele i ślub były wyjątkowe.

kwiaty weselne w stylu boho


Trendy ślubne w 2020 roku w dekoracjach kwiatowych


Znamy już kolory, które warto wpleść w swoje weselne dekoracje. Czas poznać inne wytyczne, którymi można kierować się przy wyborze odpowiednich ozdób sali weselnej, czy kwiatów. W przypadku kwiatowych dekoracji, modne w tym roku będą przede wszystkim wysokie ozdoby kwiatowe. Jako że modne będą i styl klasyczny, i boho, i rustykalny, ciekawie prezentować będą się rozmaite ozdoby roślinne w które wplecione zostaną kłosy zbóż, a nawet… bluszcz. Warto, by roślinne dekoracje były spektakularne i rzucające się w oczy dzięki swojej bujności. Popularne staną się również rozmaite podwieszane dekoracje roślinne i kwiatowe, a także dekoracje z balonami, w które wepniemy rośliny.

biała suknia ślubna podczas przygotowań ślubnych


Suknie ślubne dla modnych panien młodych


Panny młode, które kochają modę, z pewnością z uwagą przypatrują się targom ślubnym oraz pokazom mody najpopularniejszych projektantów ślubnych. Podobnie i my bardzo wnikliwie przeanalizowaliśmy trendy w sukniach ślubnych anno domini 2020. Na pierwszy plan wysuwają się suknie idealnie dopasowane do sylwetki, w typie sukni – tuby, która bardzo śmiało eksponuje smukłe ramiona. To jednak nie wszystko. Dla odważnych panien młodych, które nie tylko kochają modę, ale uwielbiają się nią bawić, dedykowane są suknie ślubne, a właściwie kombinezony ślubne o zmysłowym kroju, a także suknie ślubne w stylu „oversize” [sic!].
Pamiętajcie, iż trendy w sukniach ślubnych lubią odzwierciedlać to, co dzieje się w przewodnich weselnych motywach, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór sukni.
Jeśli wasz wybór to ślub w stylu rustykalnym, dobierzcie suknię z koronki, która doda uroczystości, a także pannie młodej nutkę romantyzmu. Przy odpowiednim doborze, panna młoda zaprezentuje się jednocześnie romantycznie i ekstrawagancko, pod warunkiem, że wystąpi ona np. w sukience z długim rękawem. Bo suknie z długim rękawem wraz z tym sezonem wracają do mody i to z dużym przytupem! W roku 2020 możecie śmiało postawić nie tylko na efektowne rękawy, ale i na asymetryczne sukienki, z dekoltem halter, czy rękawem na jedno ramię, oraz na subtelną klasykę. Bardzo pięknie prezentują się również sukienki z golfem, które stają się powoli hitem sezonu.

tort ślubny z różowymi różyczkami


Co na deser, czyli tort i atrakcje weselne


W przypadku najbardziej popularnych atrakcji weselnych, warto zacząć od weselnego tortu. To niewątpliwie nie tylko wspaniała atrakcja wieczoru, ale i smakowity deser, na który czeka większość gości weselnych. Pomysłem zupełnie passe jest wybór tortu tradycyjnego, który kolokwialnie mówiąc „przejadł się” już wszystkim. Nie tylko w kwestii smaku, ale i wyglądu. Obecny trend, to torty w różnych formach, które mogą przybrać najróżniejsze kształty, w zależności od fantazji państwa młodych oraz cukierników. Nietypowe okrągłe torty, kule, torty wieloboczne, czy torty w kształcie serca, to tylko niektóre z możliwości, jakie mają dziś do wyboru państwo młodzi. Jednak bezapelacyjnie, hitem roku 2020 jest tort składający się z kilku różnych ciast, ciastek, babeczek, itp. Mnóstwo par wybierać będzie wieże z makaroników, muffinek oraz mini ciast, które uformowane będą na kształt dużego tortu. Te nietypowe propozycje nie tylko pięknie wyglądają, ale i znakomicie smakują!
Z kolei w kwestii innych atrakcji weselnych, na uwagę zasługują przede wszystkim fotobudka oraz drink bar. Cieszą się one dużą popularnością wśród gości weselnych już od kilku sezonów. Zaproszeni goście mają okazję na spróbowanie egzotycznych drinków zarówno alkoholowych, jak i bez procentów, dlatego jest to jedna z tych atrakcji, którą kochają zarówno dorośli, jak i dzieci chętne do eksperymentowania z rozmaitymi kolorowymi napojami. Z kolei foto budka to sposób na to, by zaszaleć przed obiektywem i mieć świetną pamiątkę z wesela w formie zdjęć, odbiegających formą i wyglądem od tych sztampowych.
Nowe trendy weselne, to z kolei cieszący się jeszcze stosunkowo niewielką popularnością live cooking, a także rozmaite warsztaty organizowane dla gości. Duże zainteresowanie odnotowują występy gwiazd muzycznych, pokazy barmańskie, a nawet pokazy iluzjonistów. Jeśli zależy wam na dobrej zabawie gości, dobierzcie rozrywki tak, by nie zabrakło i tych, w których uczestniczyć będą oni w roli obserwatorów, jak i tych, w których konieczne jest osobiste zaangażowanie. Tylko wtedy wszyscy goście poczują się naprawdę usatysfakcjonowani. Bo w końcu każdemu może podobać się coś innego.