Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej kobiety. Tego dnia wszystkie panny młode chcą wyglądać perfekcyjnie. Fryzura, makijaż i strój muszą być idealne oraz zgodne z trendami. Ważne jest też, aby stylizacja panny młodej współgrała z ogólnym klimatem wesela. Co jest na czasie w 2016 roku?

Wesele w stylu lat 20 XX wieku

Blichtr, blask, eleganckie stroje i jazz – to wszystko sprawia, że imprezy w stylu lat 20 cieszą się ogromnym powodzeniem. Do tej pory były to urodziny, zabawy karnawałowe, wieczory panieńskie i inne mniej formalne przyjęcia. Teraz ten klimat może również pojawić na naszym weselu. Jak przenieść modę z tamtych lat do stylizacji panny młodej? Można pójść na całość i zadbać o to, aby cały wygląd nawiązywał do tej epoki albo postawić na klasykę, a klimat lat 20 zaakcentować dodatkami – sprawdzi się sznur pereł lub kryształów, a zamiast welonu elegancko opaska z piórkiem lub bogato zdobiona. Do dekoracji można wykorzystać metaliczne kolory – numer 1 wśród ślubnych barw w tym sezonie. Złoto najlepiej prezentuje się w dużych salach balowych i kojarzy się z przepychem. Srebro jest trochę skromniejsze – idealnie sprawdzi się na każdych dodatkach.

Trendy ślubne w 2016

Romantyczny ślub

Ten trend obroni się zawsze, ponieważ łączy się z pudrowymi odcienie różu, które doskonale sprawdzą się zarówno na sukni ślubnej, jak i dodatkach. Idealne kwiaty dla romantyczek to róże, czyli klasyka bukietów ślubnych. Stylizację w tym klimacie świetnie uzupełni biżuteria po babci oraz szklane lub zdobione kamieniami pantofelki. Natomiast, romantyczną scenerię wesela podkreślą wiszące ozdoby składające się z kwiatów, delikatnie pnących się roślin lub lampionów doczepionych do gałązek. Świetnie sprawdzą się też wielkie żyrandole złożone z  grubych świec, które podkreślą urok każdego miejsca.

Natural Beauty

Naturalna jest nie tylko panna młoda, ale też wszelkie dekoracje weselne. Najlepsza suknia ślubna w tym klimacie to jest zwiewna lub koronkowa, najczęściej biała. Tutaj nie sprawdzi się skomplikowane upięcie, czy mocno podkreślone oczy lub usta. Idealna fryzura to proste warkocze lub rozpuszczone włosy – mogą być proste, falowane lub kręcone oraz delikatny makijaż. Bukiet ślubny pozbawiony jest ekstrawaganckich roślin, najczęściej składa się z polnych kwiatów. Natomiast dekoracje wykonane są z naturalnych materiałów, np. eleganckie kule wykonane z żywych roślin lub kwiatów lub dekoracyjne gałązki.

Trendy ślubne bywają różne i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Można je wykorzystać w całości lub przejąć tylko wybrane elementy. Najważniejsze, żeby były dopasowane do oczekiwań pary młodej oraz podkreślały ich charakter.