Jak co roku każdy kolejny sezon niesie ze sobą nowe trendy, pojawiają się świeże pomysły i rozwiązania. Co tym razem będzie na topie? kolejne nowości ze wschodu, a może z bardziej odległych miejsc jak Australia, czy Stany Zjednoczone? Już wkrótce okaże się, jaki rejon będzie dla wszystkich inspiracją, zatem zaczynajmy…

Romantycznie i z tradycją

Nic nie wskazuje, by w 2017 roku miało się to zmienić, nadal pozostajemy pod wpływem tradycyjnych białych sukni ślubnych. To one są symbolem delikatności i niewinności panny młodej, projektanci dają jasny przekaz, że przyszły rok nie będzie inny. Nic więc nie wskazuje, by można było spodziewać się niespodzianek, suknie ślubne pozostaną w głównej mierze białe i z koronkami. Lekkie prześwity, odkryte plecy i duży dekolt, tak wyglądał rok 2016. Nowością na nadchodzący sezon okazać się ma powrót rękawów, zarówno tych długich jak i krótkich. Czy staną się one trendem, za którym będą podążać przyszłe panny młode?, wszystko na to wskazuje. Na wybiegach, obok klasycznych białych sukien ślubnych, można znaleźć odcienie nude, brzoskwini oraz szarości, w mniejszych ilościach pojawił się kolor niebieski.

kolekcja sukni ślubnych romona Keveza (biała i szaro niebieska sukienka)

Bukiety ślubne 2017

W tej kwestii również nie spodziewajcie się dużych zmian. Nadal w modzie pozostaną bukiety ślubne mieszane, chaotyczne i niesforne. Bardzo modne były dodatki w postaci rozmarynu, ta zielona roślina często gościła na ślubach nie tylko w bukietach, ale również jako dekoracje sal weselnych. Przez cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się wiechcie łąkowe oraz duże bukiety, w których widnieje jeden kluczowy kwiat. Najczęściej poszukiwanymi kwiatami są piwonie, słonecznik, dalia, a także wiecznie piękna róża. W tej kwestii nie ma wygranych i przegranych, na salonach pojawiają się przepiękne wielokolorowe wiązanki, jak również skromne i eleganckie róże angielskie oraz delikatne tulipany. Co ciekawe do łask pomału wracają, bukiety kaskadowe w luźnej formie. Są one cudowne, jednak dość nieporęczne, dlatego nie każda panna młoda decyduje się na takie rozwiązanie. Bukiety ozdobione są przez cały czas jedwabnymi wstążkami, gdy zdecydujemy się na styl minimalistyczny, wystarczy zwykły cienki sznurek, a w przypadku klimatu boho rzemyk.

bukiet ślubny w stylu boho

Dekoracje stołów weselnych 2017

Obecne w tym sezonie martinówki, nie zyskały dużej sympatii, dlatego nie zobaczymy ich w roku 2017. Ciekawie zapowiadają się natomiast duże stanowcze dekoracje, przykładem mogą być nowoczesne rzeźby geometryczne. Proste dodatki na stelażach, także szklane, jednak wszystko wysoko, stawiamy na jakość!. Jeśli kochacie rośliny, ustawcie je na podstawkach czy paterach, muszą być widoczne. Niestety odchodzimy już od stylu rustykalnego, częściej pojawiają się natomiast nowoczesne dekoracyjne dodatki.

wysokie dekoracje na stolach-weselnych

Dekoracje wiszące

Rok 2017 będzie kontynuacją zapoczątkowaną niedawno dekoracji wiszących. Okres dużych i eleganckich żyrandoli minął już dawno, Sufit stał się polem do popisu, jest cała masa pomysłów jak wykorzystać tą przestrzeń. Na weselach widać wyraźnie ten nowy trend, wiszące ekspozycje są naprawdę bardzo interesujące. Pojawiają się rozmaite formy dekoracji kwiatowych, czy strasznie cennych ostatnio projektów DIY. Ich dominacja jest coraz bardziej widoczna, nie można się dziwić, pomysły na wiszące dekoracje potrafią zachwycić nawet doświadczonych dekoratorów. Zielenią często dekoruje się żyrandole, zasada im więcej zieleni na sali weselnej jest coraz bardziej widoczna. Nie ma w tym nic złego, zielone dekoracje są bardzo naturalne, tworzą ciepły i romantyczny klimat.

wiszące dekoracje w postaci zieleni

Nowy trend na oświetlenie sali weselnej

Rok 2016 zapoczątkował nowy trend, jest nim profesjonalne oświetlenie sali. Z każdym miesiącem było widoczne tu coraz większe zainteresowanie. Kochamy światełka i kolory, wieszamy je więc w każdej formie, na suficie, na ścianie, czy nad stołami. Bardzo ciepło zostały przyjęte pomysły na dekorację małymi żaróweczkami, które zwisają na suficie, doczepione są do obrusu na stołach weselnych. Świetlne dodatki z pewnością będą nadal rozkwitać w sezonie 2017. Szukając niebanalnych pomysłów z wykorzystaniem światła, cały czas przesuwamy granicę. Czy zastąpią one stare tradycyjne świece? Już teraz można spotkać szklane naczynia, w których umieszczone są małe oświetlenie drucikowe.

efekty świetlne -dekoracje stołu weselnego 

efekty świetlne na weselu

Kolor i styl

Bardzo kochany i często wykorzystywany kolor to oczywiście róż, koral i biel. Nic nie wskazuje by w roku 2017 miało się coś zmienić, oczywiście jest kilka odcieni, które często występują na wybiegach, jednym z nich jest nude. Kolor ten zyskuje ostatnio coraz większe zainteresowanie, w połączeniu ze złotem czy miedzią wygląda elegancko, szczególnie dla kobiet w stylu glamour.

Rok 2017 będzie przepełniony zielenią, motyw ten wyraźnie dominuje od pewnego czasu i nic nie wskazuje, by coś miało zmienić się w tej kwestii. Zasada im więcej tym lepiej jest w tym wypadku trafiona, wykorzystujcie wszystko co można ozdobić zielenią. Rozpoczynając od dekoracji auta do ślubu, po ołtarz, dekoracjach sali weselnej, stołów a na ślubnych zdjęciach w plenerze skończywszy. Nie oszczędzajcie w ilościach, zieleni nigdy nie jest za dużo, pamiętajcie jednak, by wszystko miało spójny charakter.

Obrusy i krzesła 

Choć można było spotkać w tym roku obrusy w paski czy z koronką, były to sporadyczne przypadki. Wszystko wskazuje, iżw nadchodzącym roku 2017 dominować będzie klasyka. Tradycyjne białe obrusy, mogą zostać zastąpione kolorami szarości oraz wszechobecnego już teraz nude. Popularne są również odcienie beżu i brązu, w tej kwestii nie chcemy ryzykować i stawiamy na tradycję.

krzesla transparentne udekorowanezielenią

Nareszcie w niepamięć odchodzą pokrowce na krzesła!, Widać wyraźnie, że powstał już nowy trend na krzesła transparentne, szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się tu chiavari. Bardzo dobrze pasują tu drobne dekoracje w postaci kwiatów czy zieleni.

Tło za parą młodą

Rok 2017 będzie natomiast przełomem w kwestii tła za parą młodą. Jest to pole do popisu dla projektantów, to jak przygotujecie ten element wesela, zależy tylko do waszej fantazji. Nie ma tu żadnych ograniczeń, miejsce to może być bardzo błyszczące i świecące lub stonowane i minimalistyczne. Czy pojawią się tam dekoracje kwiatowe, balony, duże łabędzie, czy też własne projekty DIY nie ma znaczenia. Najważniejsze to trzymać się motywu  przewodniego, zadbajcie o odpowiednią kolorystykę. Duże dekoracje dobrze nadają się do zasłonięcia zniszczonych lub po prostu brzydkich ścian.

tło za para młodą

Papeteria ślubna

Coraz bardziej przywiązujecie wagę do wyglądu zaproszeń ślubnych, a rynek ten rozwija się w zaskakującym tempie. Powstają projekty 3D, rozszerza się oferta o nowe modele, a bardzo cenione stają się zaproszenia ręcznie robione. Każdy pragnie, by jego kartki były oryginalne i niepowtarzalne. W roku 2016 najczęściej wybierane były zaproszenia z kategorii “nowoczesne i ręcznie robione”. Co okaże się modne w nadchodzącym roku 2017? ciężko ocenić, wybór jest tu bowiem przeogromny.

białe zaproszenie ślubne ręcznie robione

Biżuteria ślubna

W roku 2017 nadal będą modne duże wiszące kolczyki, rzadziej spotyka się już naszyjniki. Na głowie panny młodej cały czas pojawiają się opaski i diadem. Walczą one jednak z dekoracjami w postaci żywych kwiatów, które zyskują ogromną popularność.

biżuteria - srebrna opaska we włosach

Podsumowanie

Jeśli spodziewaliście się sporych zmian, możecie być zawiedzeni, nic bowiem nie zapowiada rewolucji. Nadal dominować będą dekoracje w postaci kwiatów, będzie dużo zieleni i światła, tak w skrócie można ocenić zbliżający się nowy rok.