Oszczędność pieniędzy dzięki przejmowaniu niektórych zadań na weselu przez państwa młodych lub członków ich rodziny może być świetną rzeczą. Może to nawet przynieść świetne efekty i duże oszczędności. Są jednak pewne ślubne rzeczy, za które nie powinni się chwytać totalni amatorzy, nawet jeśli miałoby przynieść to olbrzymie oszczędności. Jeśli masz sporo czasu przed ślubem na tworzenie różnych projektów, świetnie – zrób to. Jeśli jednak myślisz, że uda Ci się zrobić niektóre rzeczy tuż przed samym ślubem, jesteś w błędzie. Będziesz wówczas bardzo zajęty, dlatego lepiej pomyśl o tym dwa razy zanim zdecydujesz się zrobić to samodzielnie. Dodanie sobie pracy tuż przed samym ślubem może okazać się katastrofalne. Oto kilka rzeczy, których nie powinno się robić samodzielnie na wesele.

Dekoracje kwiatowe i bukiet ślubny

Stworzenie pięknych kompozycji kwiatowych to sprawa trudniejsza niż się wydaje. A dodatkowo istnieje ryzyko, że tworząc kwiatowe aranżacje na kilka dni przed ślubem, kwiaty będą nieświeże i najzwyczajniej w świecie zwiędną. Jeśli jesteś dobrym strategiem wygospodarujesz dzień, w którym będziesz mieć czas na ułożenie kwiatowych kompozycji w prawidłowy sposób. Może jednak okazać się, że masz do dyspozycji zaledwie kilka godzin, a to może okazać się zbyt mało. Zostaw tworzenie kwiatowych aranżacji i bukietu ślubnego kwiaciarni, czy floryście. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wybierz kwiaty powszechnie dostępne w sezonie, w którym bierzesz ślub.

Fryzura

Jeśli zamierzasz do ślubu mieć inną fryzurę, niż tę którą nosisz na co dzień, poszukaj stylisty lub dobrego fryzjera. Wśród rzeczy, których nie powinno się robić samemu, jest układanie fryzury (mowa oczywiście o skomplikowanych uczesaniach). Twój własny ślub jest czymś zbyt ważnym, aby pozostawić uczesanie losowi, czy szczęśliwemu trafowi (może uda się fajnie uczesać). Jeśli więc nie wybierasz prostego uczesania, a bardziej skomplikowane, niech zajmie się nim zawodowiec.

Planowanie ślubu i koordynacja

Możesz być najbardziej zorganizowaną panną młodą na świecie, nie warto jednak, być na swojej głowie miała każdy szczegół wesela. To może przysporzyć Ci zbędnego stresu i zbyt mocno obciążyć. Twoim głównym zadaniem jest przygotować się do ślubu, zadbać o swój nieskazitelny wygląd, a nie troszczyć się o winietki na stole. Nie oznacza to, że musisz umywać ręce od wszystkiego, czy zatrudniać od razu ślubnego organizatora. Pozwól jednak sobie pomóc, zwłaszcza jeśli w Twoim otoczeniu są chętne do pomocy osoby.

Fotografia ślubna

W dobie, gdy każdy ma aparat w telefonie, a większość osób posiada aparat fotograficzny i robi zdjęcia amatorskie, może wydawać się, że zatrudnianie profesjonalnego fotografa jest zbędne. Nic bardziej mylnego. Profesjonalista pomoże nie tylko zaplanować sesję, zrobi zdjęcia w plenerze, reportaż, etc., ale i sprawi, że będziecie mieć wszystkie potrzebne zdjęcia i nie przegapicie na zdjęciach żadnego ważnego momentu. Dzięki temu w waszym ślubnym albumie znajdą się zawsze najlepsze ujęcia i najlepsze zdjęcia.