Małymi krokami zbliża się Twój ślub, przez cały czas trwają staranne przygotowania, jednak brakuje Ci  “czegoś jeszcze”. Coś, co na zawsze będzie przypominało ten wyjątkowy dzień, biżuteria… to ona wzbogaca piękną kreację. Nie wiesz jak dopasować ją do stroju? być może powinnaś dopasować ją do własnego charakteru.

Większość osób uważa, że znaczenie kamieni szlachetnych to tylko bajka, nikt nie bierze ich tajemniczych właściwości na poważnie. Jednak warto tu wspomnieć, iż wielu znanych starożytnych filozofów jak Platon, Arystoteles czy Teofrast byli przekonani o wielkiej mocy drzemiących w ich wnętrzu. Uważali, że ich właściwości pomagają w leczeniu chorób, gojeniu ran, a ich wybór może świadczyć o charakterze człowieka.

Co zatem mówią nam te wyjątkowe i rzadko spotykane kamienie? Czy rzeczywiście nasza osobowość jest powiązana z ich tajemniczą mocą, sprawdźmy co mówią nam te najbardziej znane i popularne.

 

DIAMENT

biale diamentyZnany na całym świecie, piękny i delikatny – wspaniały wybór jako dekoracja na najważniejsze uroczystości. Uzyskał symbol niewinności, od niepamiętnych czasów jest znakiem elegancji i dobrego smaku. Występuje w kilku odmianach, które dzieli się na kolory. Czerwień będzie z pewności odpowiednim wyborem, by założyć go właśnie w dniu ślubu. Przypisuje mu się właściwości leczące nieśmiałość, podnosi on także aktywność psychiczną. Oznacza miłość, entuzjazm oraz hart ducha, czyli wszystko co tak bardzo potrzebne jest w tym wyjątkowym dniu. Decydując się na ten kolor, pamiętaj o stonowanych barwach reszty stroju, diament będzie odgrywał tu główną rolę, niczym dyrygent na koncercie, pozwól mu wysunąć się na pierwszy plan.

różowe diamenty

Różowa odmiana tego kamienia posiada również ciekawe właściwości, które idealnie pasują do uroczystości zaślubin. Jego główne cechy to czułość, delikatność i skromność, powszechnie uważa się, że zapobiega nerwicy i negatywnemu myśleniu. Szczególnie interesująco wygląda w komplecie z kolorem błękitnym i srebrnym.

Ametyst


Jeśli zdecydujesz się na wybór tego kamienia szlachetnego, będziesz na pewno zadowolona. Uważa się bowiem, że niweluje on skutki stresu, a jego mikro wibracje pomagają pozbyć się negatywnych myśli i złych intencji. Jest szczególnie polecany osobom, które szybko popadają w gniew i są podatne na melancholię. kamień szlachetny ametystW medycynie korzysta się z jego pomocy, by uporać się z problemami skórnymi, wystarczy nawilżyć kamień i przyłożyć do chorego miejsca. Inną metodą jest umieszczenie go w słoiczku z kremem, dzięki czemu zwiększa się moc działania preparatu. Ostatnią tajemniczą właściwością ukrytą w tym kamieniu jest ochrona przed uzależnieniem. Osoby noszące go na co dzień, łatwiej sobie radzą w zachowaniu umiaru, ich silna wola zyskuje dzięki niemu dodatkową siłę.

Ametyst bardzo dobrze komponuje się w połączeniu z brzoskwiniową sukienką.

 

Akwamaryn

Piękny połyskujący błękitny kolor, to właśnie akwamaryn, nazywany potocznie “kamieniem radości”. Symbolizuje on szczęście, miłość i wieczną młodość, brzmi wspaniale… dobry wybór, by dodać go do swojego ślubu. To jednak nie wszystkie jego właściwości, nosząc go przy sobie zmniejszysz swoją agresję i dolegliwości związane ze zmianą pogody. Jeśli często miewasz migrenę, a ból głowy nie daje ci spokoju, warto wypróbować ten kamień, ma on bowiem właściwości lecznicze uśmierzające ten uciążliwy ból.

kamień szlachetny akmaryn

Akwamaryn przybiera różne odcienie błękitu, idealnie jednak komponuje się z kreacjami koloru złota i jasnym brązem.

 

Szafir

pierścionek z szafiremStarożytni filozofowie widzieli w nim niebo, był on także natchnieniem dla wielu poetów. Posiada jedyną w swoim rodzaju prześliczną intensywną niebieską barwę, co sprawia że stał się jednym z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych. Od niepamiętnych czasów był symbolem sprawiedliwości i prawdy, nosili go królowie oraz władcy. Do dzisiaj jednym z takich przykładów jest słynny pierścień zaręczynowy brytyjskiej księżnej Diany, który wysadzony jest właśnie kamieniami szafirowymi.

szafirowe usta

Kto nosi go przy sobie, może liczyć na uczciwość i przychylność otaczających go ludzi. Zwiększa nasze szczęście w miłości oraz pomaga osiągnąć długowieczność. Pary, które pragną mocnego, partnerskiego związku powinny się nim szczególnie zainteresować. To jednak nie wszystkie zalety szafiru, z najważniejszych spraw warto wspomnieć o właściwościach, które skutecznie odtruwają organizm i wyrzucają z niego toksyny. Leczy też bezsenność, wzmacnia serce i wspomaga układ nerwowy.

Do biżuterii z tym kamieniem bardzo dobrze pasują ciepłe barwy, pomarańczowy lub żółty na pewno pozwoli przyciągnąć wzrok wielu mężczyzn.