Sala weselna bez dekoracji czy bez kwiatów , jest to sytuacja którą bardzo ciężko sobie wyobrazić. Samo przygotowanie kwiatów, bukietów i strojenie Sali nie jest takie proste, bardzo często powierzamy florystyką ale czasem część dekoracji bierzemy na siebie i powinniśmy znać kilka zasad tworzenia bukietów i dobierania kwiatów na ślub.

Cała oprawa kwiatowa uroczystości ślubnych powinna być wyjątkowa i niepowtarzalna, dlatego we wszystkie dekoracje należy wkładać całe serce ,wtedy mamy pewność że wszystko nam wyjdzie . Jeśli mam takie życzenie możemy takie dekoracje jak i bukiet przygotować samodzielnie , wystarczy klika rad by to uczynić. Najważniejsze jest to by wybrać odpowiednie kwiaty na ślub i dowiedzieć się jak one się zachowują i jak się z nimi obchodzić , to jest bardzo ważne. Kolejnym krokiem jest taka szybka i skrócona nauka robienia bukietów. Zacząć należy od wiązania .

Wyróżniane są dwa rodzaje wiązania , pierwszym z nich jest wiązanie spiralne które ponoć jest bardzo proste i łatwo sobie z nim poradzicie. Wygląda to tak iż materiał którym będziemy związywać nasz bukiecik należy dokładać kolejno , stopniowo , układając łodygi zawsze pod kątem i zawsze skierowane w tym samym kierunku. Materiał do wiązania układamy zawsze równolegle i obracamy nim powoli okręcając łodyżki naszego bukietu . Aby wykonać bukiecik z wiązaniem spiralnym należy oczyścić wcześniej wszystkie dolne partie kwiatów z liści , kolców . Wtedy w miejscu gdzie stykają się łodygi robimy wiązanie. Na sam koniec przycinamy równo łodygi.

Jest jeszcze jeden rodzaj wiązania tzw. równoległe. Na początek musimy dobrać odpowiednie kwiaty na ślub które będą pasowały do wiązania równoległego . Najlepiej nadają się do tego proste, wysmukłe kwiaty o gładkich, bezlistnych łodygach, np. Cantedeskia, amarylis, anemon, gerbera czy tez narcyz. Gdy już mamy wybrane kwiaty wtedy przystępujemy do wiązania. Materiał do wiązania układamy pionowo, równolegle do siebie. Takie wiązanie w przeciwieństwie do tamtego rodzaju może mieć kilka rodzajów wiązań. Dzięki nim nasz bukiecik będzie bardziej stabilny . Krótki instruktaż wiązania kwiatów ślubnych z pewnością Wam się przyda i skorzystacie nie raz.