Suknie ślubne w komisie są zdecydowanie tańsze niż te ze sklepu. Różnica w cenie wynosi od 1000 do 1500 zł, więc jest to niebywała okazja do zaoszczędzenia. Z roku na rok rośnie liczba panien młodych, które decydują się na kupno sukni w komisie. Czy warto to robić?

 

Komis ślubny czy profesjonalny salon?

Ten wybór należy tylko i wyłącznie do panny młodej. Nie należy jednak ukrywać, że popularność komisów rośnie i nawet, jeżeli kobietę stać na suknię ślubną prosto z salonu wybiera ona kupno jej w komisie. Kiedyś zakupy w komisie wiązały się ze wstydem. W obecnych czasach jest to już nieaktualne i do komisów z sukniami ślubnymi ustawiają się kolejki.

Czy jest różnica pomiędzy suknią z salonu a tą z komisu?

Decydując się na zakup w salonie możemy do woli korzystać z usług krawcowej i to za darmo. Jest to oczywiście pojęcie bardzo względne, ponieważ usługi krawieckie są najczęściej wliczone w cenę sukni. Kupując w salonie mamy też możliwość wybrania sukni z najnowszej kolekcji, co z całą pewnością sprawia, że panna młoda może poczuć trochę luksusu. Mimo tego katalogowe trendy nie mają dużego wpływu na decyzję klientek salonu. Panny młode na długo przed ślubem wiedzą, jaką suknię chcą kupić i najnowsze katalogi i trendy nie są w stanie zmienić ich decyzji.

Zakup sukni w komisie wiąże się z tym, że mamy do wyboru niewiele sukien, ponieważ asortyment jest dość ograniczony. Nawet, jeżeli znajdziemy suknię godną uwagi może okazać się, że rozmiar jest niewłaściwy i suknia nie będzie na nas wyglądała ładnie.

Pomimo tych dwóch wad warto rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej w komisie. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć prawdziwą perełkę. Nie warto zrażać się początkowymi niepowodzeniami, bo ilość komisów z każdym dniem powiększa się i na pewno w którymś znajdziemy to, o czym marzymy. Suknia z drugiej ręki może być równie piękna jak ta kupiona w profesjonalnym salonie. Bez względu na to skąd będzie pochodziła suknia, czy z salonu czy też z komisu, każda panna młoda powinna brać pod uwagę to jak się w niej czuje.