Która z was nie marzyła od dziecka, by choć na jeden dzień stać się księżniczką? Jest taki dzień, w którym możecie spełnić to marzenie, to dzień ślubu. Oczywiście prawdziwa księżniczka potrzebuje odpowiedniej sukni. Jak zatem wybrać tę idealną? 

Krój sukni ślubnej w stylu księżniczki charakteryzuje się trzema cechami:

  • jest jednoczęściowa
  • jest dobrze dopasowana na górze
  • jest mocno rozszerzona na dole

biała suknie ślubna dla księżniczki

Obcisły gorset precyzyjnie przylega i świetnie modeluje talię, natomiast szeroki dół, który składa się zawsze wielu warstw materiału, tworzy niesamowity efekt. To piękna klasyka, która całkowicie odmieni każdą kobietę, zamieniając ją na jeden dzień w prawdziwą księżniczkę z bajki. Do wyboru są suknie zakończone długim ciągnącym się za Panną młodą trenem oraz kroje bez trenu.

biała suknia ślubna dla księżniczki

biała suknia ślubna dla księżniczki

Mogło by się wydawać, że styl sukni nie pozwala na duży wybór, nic bardziej mylnego. Pomimo kroju opartego na podobnej konstrukcji “suknie księżniczki” są bardzo różnorodne, a ich wybór jest tak duży, że każda z was będzie miała poważny problem, by wybrać tą jedyną. Ich piękno zawsze zniewala, są zdobne same w sobie i nie wymagają dużej ilości ozdób, można nawet zrezygnować całkowicie z dodatkowych ozdobień. W zależności od wyboru, suknie dla księżniczki występują z pięknie ozdobionymi gorsetami gorsetami, z wyszywaną koronkąlub stylowym paskiem.

biała suknia ślubna dla księżniczki

Dlaczego po tylu latach krój ten nadal cieszy się ogromny zainteresowaniem? Co ma tak wyjątkowego w sobie, czego nie mają inne suknie?  Z pewnością jej głównym atutem jest to, że świetnie wyszczupla i ukrywa niedoskonałości sylwetki panny młodej. Dobrze dopasowana, idealnie modeluję biust i talię, a szeroka spódnica maskuje szerokie biodra i niedoskonałe uda i nogi.

biała suknia ślubna dla księżniczki

Suknia ślubna dla księżniczki pasuje do większości sylwetek. Kobiety niskie są optycznie wyższe, krój ten bowiem wydłuża sylwetkę. Kobiety bardziej tęgie, dzięki gorsetowi wyszczuplają sylwetkę na linii talii, a szeroki dół dobrze ukrywa krągłości. Zaś kobiety o mniejszym biuście dzięki temu, iż gorset wyszczupla je w talii, mogą cieszyć się optycznym powiększeniem piersi. Dlatego tak ważne jest by gorset był idealnie dopasowany, dzięki niemu sylwetka kobiety z pewnością będzie wyglądała jeszcze lepiej.

biała suknia ślubna dla księżniczki

biała suknia ślubna dla księżniczki