Ślub to ważne wydarzenie nie tylko w życiu młodej pary, ale również i jej gości. Przygotowania najczęściej trwają wiele dni przed samą uroczystością. Oprócz zaplanowanego makijażu, wizyty u kosmetyczki i fryzjera warto przemyśleć, jaką kreację wybrać na ten wyjątkowy wieczór. Które sukienki na wesele są modne w tym sezonie? I czym kierować się przy wyborze?

Cena – gra rolę czy nie?

Pierwszą rzeczą, którą panie najczęściej biorą pod uwagę, jest cena. Najczęściej kobiety przeznaczają na ten cel od 100 do 250 zł. Są to rozsądne granice, ponieważ w ich obrębie znajduje się najwięcej weselnych kreacji. Oczywiście pojawiają się również egzemplarze, które przekraczają ten budżet. Jeżeli jednak pasują idealnie i spełniają wszystkie wymagania potencjalnej właścicielki, warto je również rozważyć – w końcu wesele jest idealną okazją do dokonania zakupu, na który nie każda kobieta by się zdecydowała w innych okolicznościach. Należy jednak wówczas zwrócić uwagę na to, aby zakup sukienki nie był jednorazowym wydatkiem.

Kolor – pastele nadal najczęściej wybierane

Po ustaleniu budżetu, kolejnym istotnym elementem do rozważenia jest kolor kreacji. Tutaj należy pamiętać o zasadach dobrego wychowania i zrezygnować z sukienki białej (barwa ta jest zarezerwowana wyłącznie dla panny młodej) i czarnej (przyjęło się, że nowożeńcom przynosi pecha). Śmiało można jednak postawić na jasne kolory. Większość wesel odbywa się w miesiącach ciepłych, stąd pastelowe barwy będą najbardziej odpowiednim wyborem. Według badań najczęściej te właśnie odcienie są najczęściej wybierane, chociaż na weselnych salach pojawiają się również kolory bardziej zdecydowane, między innymi czerwony. W tym sezonie pojawiają się również kreacje w barwach, które do tej pory nie były popularne wśród weselnych gości.

Krój dopasowany nie tylko do sylwetki

Kolejną, równie ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest krój wybranej kreacji. Jedne panie czują się lepiej w rozkloszowanych sukienkach, inne za bardziej odpowiednie na tę okazję uznają kreacje dopasowane. Oprócz kroju ważna jest też długość stroju – Polki dobrze czują się w typie midi. Jest on na tyle uniwersalny, że pasuje do uroczystości ślubnych zarówno o charakterze świeckim, jak i kościelnym. Co więcej, sukienka takiej długości może być wykorzystana również na co dzień, do pracy oraz na wszelkiego rodzaju spotkania. Długość rękawa również ma niebagatelne znaczenie. W tym sezonie można zauważyć powrót do klasyki. Bardzo elegancki jest rękaw krótki oraz ¾ – są to najczęściej wybierane przez panie typy.

Zakup sukienki na wesele nie należy do najłatwiejszych. Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z podpowiedzi statystyk modowych. Infografika przygotowana przez Domodi może być bardzo pomocna w doborze sukienki na wesele. Dzięki niej można mieć pewność, że zakupiona kreacja bedzie zgodna z weselnymi trendami tego sezonu.