Zaproszenia ślubne pełne kwiatów, są bardzo romantyczne i idealnie pasują do uroczystości odbywających się w okresie wiosennym oraz letnim. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać ten styl również zimą. Dla wielu nowoczesnych osób, kwiatowe zaproszenia ślubne są zbyt tradycyjne. Są też za słodkie, a być może nawet przypominają im kartki za czasów swoich rodziców. Jednak to tylko teoria, w rzeczywistości nie mają one nic wspólnego z przeszłością! Są bardzo ładne i odmienione, pokażemy wam kilka przykładów, które na pewno odmienią wasz pogląd. Oto nowe trendy w kwiatowych zaproszeniach ślubnych.

Akwarelowe piękności

Jak wiadomo zaproszenia te cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem. Są bardzo eleganckie, a z dodatkiem lekkich, fajnych czcionek (w szczególności z metalicznym akcentem) mogą stać się bardzo nowoczesne. 

różowe kwiaty i złote akwarele - zaproszenia ślubne

Wspaniałą rzeczą jest to, iż ilustracjami można połączyć kwiaty na zaproszeniach z tymi, które planujecie udekorować salę na własnym weselu. Można też dowolnie bawić się paletami kolorów. Tego typu kartek jest bardzo dużo, co ułatwia powiązanie ich z własnym motywem przewodnim ślubu.

rustykalne zaproszenia ślubne, akwarelowe z kolorowymi kwiatami

Bardzo nowoczesny styl, wybierając koperty wyłożone dodatkowym papierem, oczywiście w kolorach akwarelowych, pięknie podkreślają wybrane odcienie. Na fotografii poniżej znakomicie dobrany komplet, jak widać wiecznie piękny róż, pokazuje że mimo upływu tylu lat jest on cały czas na topie.

jasne kwiatowe akwarelowe zaproszenia ślubne

Klasyka retro

Kochamy uaktualnione interpretacje klasycznych tematów, takich jak vintage i retro. Na kartkach tych znajdziesz oczywiście masę kwiatów, jednak nie są one już tak słodkie. Ważną zmianą jest tu rodzaj papieru, na zdjęciu poniżej widać wykorzystanie papieru Kraft. Widoczna jest także klasycznie inspirowana mała czcionka, która jest cechą charakterystyczną tego stylu.

zaproszenie retro z jasnymi kwiatami na papierze kraft

Jeśli szukasz wyciszonych zaproszeń, nie chcesz by kwiaty na kartkach rzucały się w oczy, wykorzystaj koperty, w których we wnętrzu umieszczone będą wybrane wzory lub wykorzystaj delikatne kwiatowe obrazy jako nagłówek i stopkę dla tekstu (fotografia z prawej).

dwa zaproszenia ślubne z wyciszonym akcentem kwiatowym

Jeśli szukacie nawiązania do klimatu z 1950 roku, zaproszenie poniżej będzie idealne. Aksamitne, kwiatowe ilustracje, ramka i odpowiednia czcionka przeniesie was w przeszłość.

brzoskwiniowe kwiatowe zaproszenie ślubne z czcionką retro,

Romantyczne palety

Potęga ciemnej zieleni, granatu i żółci. Nowa jakość i spora odmiana, zaproszenia, które są lekko przygaszone i stonowane, nie musisz obawiać się zbyt dużego kontrastu oraz przesytu. Pomimo sporych obrazów w postaci kwiatów, kartki wyglądają naprawdę elegancko i romantycznie jednocześnie.

ilustracje kwiatowe na zaproszeniach ślubnych w głębokich odzieniach klejnotu

zaproszenia ślubne o odcieniach drewana w złotych kopertach

Teraz coś dla par szukających nowoczesności. Ciemnoczerwone i różowe kwiaty na czarnym tle, niesamowity kontrast, który nie pozwoli wam oderwać oczu.

Nowoczesne kwiatowe zaproszenie ślubne na czarnym tle

Szkicowe atramentowe

Kolejny element trendy w zaproszeniach ślubnych to wykorzystanie szkicu tuszem. Zazwyczaj w ciemnych kolorach na jasnym papierze, projekty te mają oszałamiający wygląd. Dostępnych ofert zaproszeń w kolorach złota i czerni jest bardzo mało, dlatego projekt ten zasługuje na duże uznanie.

czarne i złote zaproszenia ślubne wykonane metodą szkicu tuszem

Niebieski i fioletowy szkic poniżej jest po prostu piękny, idealnie pasuje na wesele w ogrodzie. Wystarczy zmienić grafikę, by dostosować je do ślubu w okresie zimowym.

zaproszenia ślubne w postaci wieńca kwiatowego, wykonane metodą szkicu tuszem

Jeśli jesteś panną młodą, która pragnie nowoczesnego ślubu, ale z odrobiną ciepła i osobowości. Pomyśl nad wyborem zaproszeń czarno białych, jak ten wieniec poniżej.

nowoczesne zaproszenia ślubne z czarno białym wieńcem kwiatowym