Sezon ślubów trwa w najlepsze i rozpoczęty w maju maraton tańców do białego rana nie kończy się szybciej niż w październiku. Jesienna aura-kolorowe liście, delikatny chłód i piękne słońce odbijające się od zielonej jeszcze trawy to piękny i bardzo romantyczny moment w roku-nic więc dziwnego, że są tacy, którzy wybierają na datę ślubu wrzesień czy październik.

Wesele w tych miesiącach wymaga jednak specjalnych przygotowań, szczególnie tych związanych z ubiorem i o ile Panna i Pan Młody z pewnością zdecydują się na tradycyjne stroje (oni mają tyle emocji, że nie odczuwają chłodu!), o tyle goście powinni już wybrać coś, co sprawdzi się zarówno przy pięknej pogodzie, jak i bardzo możliwym chłodzie. Oczywiście mężczyźni mają prościej – garnitur bez względu na okoliczności pogodowe na pewno sprawdzi się doskonale. A co z kobietami?

            Wybierając kreację na ślub i wesele warto postawić na coś, co sprawdzi się zarówno przy wysokich, jak i niskich temperaturach. Warto także przygotować sobie płaszcz albo żakiet — jeśli okaże się, że jest ciepło i słonecznie zawsze można go zostawić w domu. Gorzej, jednak kiedy okrycie wierzchnie nie będzie przygotowane a za oknem wiatr i deszcz – w dniu wesela nie ma miejsca na takie niespodzianki!

            Wybierając sukienkę, warto postawić na coś, co nie jest stricte letnią kreacją, ale też należy pamiętać, że nawet jeśli za oknem jest chłodno, to na sali weselnej i podczas tańca na pewno nie sprawdzą się długie rękawy i grube materiały. Doskonałym wyborem będą sukienki koktajlowejktóre zawsze piękne wyglądają, a przy tym idealnie sprawdzą się podczas imprezy i przy każdej pogodzie. Warto wybrać bardziej stonowane kolory, dłuższy dół i coś więcej niż gorset. Idealnie mieć też dwie kreacje-pierwszą do kościoła, drugą na wesele. Taka opcja to najlepsza z możliwych alternatywa. Nakłaniamy na co najmniej dwie kreacje także dlatego, że najbliższy sezon będzie pełen modowych, pięknych niespodzianek – romantyczne róże, kwiaty, falbany – to wszystko sprawi, że każda kobieta będzie wyglądać po prostu pięknie i wspaniale.

            Wybierając się na wesele jesienią warto także wybrać kombinezon ze spodniami. Odpowiednio dobrany, elegancki komplet będzie pięknie wyglądał, a przy tym chronił przed chłodem na zewnątrz. Jednocześnie dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, ale też modnych w najbliższym sezonie energetycznych kolorach każda kobieta wyglądać w nim będzie bardzo seksownie, a jednocześnie elegancko i z klasą.

            Bardzo ważne buty-tutaj zdecydowanie polecamy dwie pary. Pierwszą do kościoła, drugą na salę. Ta pierwsza niech będzie wygodna i ciepła. Druga ma być elegancka.