Szalony, prosty i słodki pomysł świąteczny, który na pewno pokochacie. Projekt może posłużyć wam jako prezent dla rodziny, czy też jako ozdoba waszej świątecznej choinki. Jedynie co potrzebujecie to kartka papieru, drukarka, nożyczki, klej i szklana bezbarwna płytka (którą można nabyć w sklepie z dekoracjami). 

Przejdźmy zatem do wykonania projektu. Pierwszą sprawą będzie wybór odpowiednich zdjęć, oczywiście my proponujemy wam wybór fotografii ślubnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać zupełnie inny projekt. Możecie wykorzystać do tego zdjęcia waszych dzieci, czy fotografie z wakacji. Cały projekt można wykonać w zaledwie kilka godzin, myślę że największy problem będziecie mieli przy wyborze waszej mini kolekcji. Gdy już wybierzecie najlepsze fotografie, przygotujcie ich odpowiedni rozmiar, posłuży wam do tego dowolny edytor do obróbki plików graficznych. Każdy darmowy program posiada możliwość zmiany rozdielczości zdjęcia. Wystarczy zmierzyć zakupione przez wasz szkło i dopasować rozmiar zdjęć na komputerze. Niestety wydruki na zwykłym papierze są bardzo słabej jakości, a ich kolory pozostawiają wiele do życzenia, dlatego warto kupić papier fotograficzny. Jakość wydruku jest naprawdę dużo lepsza!

drukowane mini zdjęcia ślubne na drukarce canon

Co będziecie potrzebowali, gdy uda wam się już przygotować projekt i wydrukujecie go na waszej drukarce:

  • przezroczysty klej
  • nożyczki
  • sznurek lub wstążka 
  • dla lepszego wyglądu możecie dodatkowo kupić zawieszki jubilerskie

zestaw do samodzielnego stworzenia dekoracji na choinkę, klej, papier, nożyczki, zawieszki jubilerskie

Kolejną czynnością jaką należy wykonać to przyklejenie szkła do każdej fotografii. Pamiętajcie, by użyć do tego specjalnego kleju, który nie pozostawia śladów (zapytajcie o taki w sklepach papierniczych). Przyciśnijcie szklaną płytkę bardzo mocno, by nie zostały żadne pęcherzyki powietrza. Tak przygotowaną kartkę pozostawcie na noc, klej musi całkowicie wyschnąć.

instrukcja przyklejania szkiełka do fotografii za pomocą kleju

 

Jeśli na drugi dzień pozostaną na niektórych fotografiach ciemne plamy, oznacza to, że między szkiełkiem, a kartką dostał się pęcherzyk powietrza. Możesz odkleić szkło, wyczyścić je i spróbować przykleić ponownie lub pozostawić tak jak jest (jeśli nie defekt nie jest bardzo widoczny). Jeśli natomiast widzicie mgliste plamy, oznacza to, że klej nie zdążył całkowicie wyschnąć. 

przyklejone szkiełka na kartce ze ślubnymi zdjęciami miniaturkami

 

Teraz do ręki trafiają nożyczki, postarajcie się przyciąć wasze zdjęcia jak najbliżej krawędzi szklanych płytek. Skrawki brzegów możecie dodatkowo wyrównać za pomocą pilniczka do paznokci. 

wycinanie zdjęć ślubnych, do których przyklejone zostały małe szkiełka

 

Na końcu należy przykleić do nich sznurek lub wstążkę ozdobą. Jeśli chcecie by wasz projekt był naprawdę elegancki, wykorzystajcie zawieszki jubilerskie.

klejenie zawieszki jubilerskiej do ozdoby na choinkę

przygotowanie sznurka ozdobnego do zawieszki na choinkę

 

Jesteśmy pewni, że taki prezent będzie wspaniałym pomysłem dla waszych rodziców lub dziadków! Na drzewku świątecznym wiszą przecież najpiękniejsze ozdoby, czy może być coś piękniejszego od ozdób przypominających najwspanialsze chwile w ich życiu?.

ozdoby na choinkę- zdjęcia ślubne za szklaną szybką

ozdoby na choinkę- zdjęcia ślubne za szklaną szybką