Przygotowania do ślubu wielu młodym parom spędzają sen z powiek – w końcu każdy chce, aby jego uroczystość była wyjątkowa. Coraz więcej osób stawia jednak na samodzielne stworzenie dekoracji i ceni sobie niezobowiązujący styl i wygodny luz. Właśnie takie są śluby w stylu boho.

Dla kogo?

Boho to styl nawiązujący do artystycznej bohemy oraz hippisowskiej mody, który zgrabnie łączy na pozór nie pasujące do siebie elementy. Przypadnie do gustu przede wszystkim tym osobom, które nie do końca są przekonane do sztywnych uroczystości, gdzie każdy szczegół musi być dopięty na ostatni guzik i starannie zaplanowany. Styl boho obecny jest w modzie już od kilku lat i coraz częściej pojawia się na ślubach. W Polsce stanowi co prawda nowość, ale może świetnie sprawdzić się w przypadku par ceniących nonszalancki luz.

Strój państwa młodych

Styl boho może przede wszystkim przejawiać się w stroju młodej pary. Charakterystyczne są luźne i długie, a zarazem zwiewne sukienki na cieniutkich ramiączkach albo z długimi rozszerzanymi rękawami. Często nawiązują do mody z lat 70. i z całą pewnością dodają pannie młodej dziewczęcości. Jeśli chodzi o dodatki i ozdoby, to wybór jest całkiem duży – wianek z polnych kwiatów i luźno ułożony bukiet świetnie sprawdzają się w tego typu stylizacjach ślubnych. Zdecydowanie nie ma tu miejsca na sztywne fryzury i ciasne koki – panna młoda w stylu boho zazwyczaj ma rozpuszczone włosy pokręcone w niedbałe fale albo luźno upięte i ozdobione kwiatami. Pan młody raczej w takiej sytuacji rezygnuje z tradycyjnego garnituru na rzecz stroju w nietypowym kolorze. Doskonale w tej stylizacji sprawdzi się kamizelka, szelki oraz mucha zamiast krawata.

Uroczystość zaślubin

Doskonałym miejscem na ślub w stylu boho jest piękny ogród. Jeśli jednak uroczystość odbywa się w kościele, świątynię można ozdobić polnymi kwiatami. Warto też pomyśleć o obrączkach, które podobnie jak cała uroczystość, przełamywać będą ślubne konwenanse – w stylistykę boho świetnie wpisuje się biżuteria ślubna wykonana z drewna na specjalne zamówienie. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla tych par, którym styl boho towarzyszy na co dzień.

Dekoracje i miejsce

Boho kojarzy się głównie z lekkością i romantyzmem, dlatego doskonałym miejscem na przyjęcie weselne jest piękny ogród. Kwiaty i ozdobne krzewy stanowić będą dodatkową dekorację, którą warto uzupełnić o własnoręcznie robione dodatki – lampiony z butelek, wstążki przyczepione do drzew czy drewniane ozdoby świetnie wpisują się w styl boho. Można też pokusić się o oryginalne zaaranżowanie miejsc dla gości i odejść nieco od tradycyjnej ślubnej konwencji – zamiast równo ustawionych stołów z białą zastawą dobrze wyglądać będą drewniane stoliki i krzesła o różnych kształtach oraz szklanki i talerze z kilku kompletów, które na pozór do siebie nie pasują. W połączeniu z bukietami polnych kwiatów całość zrobi z pewnością niesamowite wrażenie.

Szukasz oryginalnych obrączek ślubnych? Sprawdź ofertę pracowni jubilerskiej Inne Obrączki