Delikatne, minimalistyczne szczegóły weselne są nie tylko piękne, ale w prosty sposób podkreślają ten wielki dzień. Nie zawsze dekoracje muszą być kolorowe i bardzo widoczne, niechaj artykuł ten będzie inspiracją dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych pomysłów. Począwszy od zaproszeń ślubnych, poprzez bukiety ślubne, a skończywszy na pożegnalnych prezentach, minimalistyczny styl z pewnością pobudzi waszą fantazję.

1. Zaproszenia ślubne, rozpocznij swój minimalistyczny motyw ślubny właśnie od nich. Pobudzi to zainteresowanie zaproszonych gości ich dyskretnym i eleganckim wyglądem. Monochromatyczny wygląd to doskonała okazja, by wykorzystać ciekawą typografie. Należy jednak pamiętać, że robiąc minimalistyczne szczegóły muszą być one najwyższej jakości.

minimalistyczne zaproszenie slubne

 

2. Kartki na stołach, należy zachować minimalistyczny styl. Małe, monochromatyczne, opisane imionami gości, wyszukajcie ciekawą czcionkę, jednak nie należy przesadzać z wielkością. Jest to idealna okazja na swój własny projekt DIY.

kartki towarzyskie

fot: (https://www.etsy.com)

 

3. Bukiet ślubny, jego zadaniem jest uzupełniać styl panny młodej, a nie ją przytłaczać! Jeśli planujesz nowoczesny minimalistyczny wygląd skorzystaj również z prostych bukietów. Nie szukaj wielu kolorów i połączeń, najlepszym wyborem będzie dobór dwóch rodzajów kwiatów i ciemną zieleń. Na fotografii poniżej widać jak pięknie może wyglądać lekki, delikatny bukiet ślubny.

minimalistyczny biały bukiet ślubny

fot: (http://www.michaelradfordphotography.com/)

 

4. Kwiat w butonierce, zamiast zdecydować się jak to przeważnie bywa na małe kwitnące kwiaty, skorzystaj po prostu z zieleni. Wystarczy mała wiązka gałązek oliwnych, by pięknie dopasować ją do marynarki.

wiązka gałązek oliwny do butonierki

fot: (http://jenhuangphoto.com/)

 

5. Suknia ślubna, w tej kwestii z oczywistych powodów nie możemy doradzić szczegółów. Należy trzymać się jednak kilku podstawowych zasad, musi mieć prostą formę i wykończenie. Co nie oznacza wcale że panna młoda nie będzie wyglądać oszałamiająco!. Znajdź styl, który podkreśla wszystkie twoje najlepsze cechy, bez rozpraszania uwagi od Twojej naturalnej urody. Suknia nie powinna mieć koronek oraz błyszczących dodatków, takich jak cekiny.

biała prosta suknia ślubna

fot: (http://www.coupleofprague.com/)

 

6. Tort weselny, nie zobaczysz tu całej masy kremu, ani bogatych dekoracji. Tort powinien wyglądać na “wyciszony” ozdobiony najlepiej małymi ilościami zieleni. Drewniana podstawka, bardzo dobrze się tu prezentuje.

biały tort weselny

fot: (http://www.stylemepretty.com/)

 

7. Nakrycie stołu, trzymaj się z dala od wszystkiego co twórcze, używaj kolorów tylko sporadycznie. Projekt poniżej, trzyma się jednego koloru – białego, wyjątkiem są złote sztućce i małe zielone gałązki. Trzeba przyznać, że efekt zapiera dech w piersiach!

nakrycie stołu weselnego, trzymając się białego koloru

fot: (http://jenhuangphoto.com/)

 

8. Ozdoby stołów weselnych, minimalistyczny styl kojarzy się zawsze z małymi i drobnymi rzeczami. Jednak nie zawsze, wystarczy spojrzeć na projekt poniżej, pojedynczy duży liść, umieszczony w prostych szklanych butelkach, sprawi że stanie się w centrum uwagi. Kolejny piękny przykład na to, że nie tylko bogate i kolorowe dekoracje wzbudzają duże zainteresowanie, pomysł jest prosty, a jednocześnie bardzo oryginalny.

ozdoby stołu weselnego, duży liść w skromnej szklanej butelce

fot: (http://ourlaboroflove.com/)

 

9. Tło do zdjęć, pomysł bardzo rzadko spotykany jeszcze na polskich ślubach. Warto jednak przyjrzeć się temu bliżej, idea jest bowiem bardzo ciekawa. Jest to miejsce, na tle którego fotograf będzie robił podczas wesela zdjęcia wszystkim chętnym, wspaniała pamiątka. Wykorzystajcie pustą ścianę, rozwińcie na niej białe płótno, do ozdoby mogą posłużyć złote lub srebrne pierścienie i trochę zieleni. Ten minimalistyczny detal, sprawi że powstanie kolejka do zdjęć, każdy będzie chciał mieć pamiątkową fotografię z panną i panem młodym.

białe tło do zdjęć weselenych

fot: (http://megantsang.com/)

 

10. Pamiątkowe podarunki, to ostatni z pomysłów, który niestety również rzadko gości na naszych weselach. Korzystając często z zieleni, warto na końcu podarować waszym najbliższym pięknie zapakowane butelki z oliwą z oliwek. Prezent ofiarowany z miłości, na pewno na długo pozostanie w sercach waszych najbliższych.

małe butelki z oliwą z oliwek

fot: (http://josevillablog.com/)