Każdemu ślubowi towarzyszy mnóstwo przygotowań i oczekiwań, zarówno ze strony zaproszonych gości, jak i państwa młodych oraz ich najbliższych. Nic dziwnego, że tak ważne jest dla szczęśliwych par, by ich ślub był spełnieniem marzeń, tych najskrytszych i najbardziej wyczekiwanych. Pomóc może w tym śledzenie ślubnych trendów, które choć zmieniają się rokrocznie, stanowią stały element ślubnych przygotowań i pomagają w znalezieniu własnego stylu. Aby pomóc przyszłym nowożeńcom odnaleźć się w gąszczu ślubnych przygotowań przedstawiamy trendy ślubne 2019 roku.

Trendy w sukniach ślubnych 2019 roku

Rok 2019 to zdecydowanie dobry rok dla osób poszukujących szaleństwa. Odrobiny, lub wręcz szaleństwa w pełni, czystego i bez ograniczeń. Takie też będą panować trendy w ślubnych sukniach 2019 roku. Projektanci postawili na kilka typów sukien: kolorowe, zwłaszcza zaś w odcieniach malinowych, suknie zdobione piórami, oraz modele tzw. naked dress odsłaniające wybrane fragmeny ciała panny młodej. Dla pań o nieco odmiennym guście przygotowane zostały suknie ślubne z kokardami w roli głównej. Modne szczególnie będą kokardy w rozmiarze XXL, pięknie i niebanalnie ozdabiające ślubne kreacje.

Naked wedding dress

biała suknia ślubna z koronkami

fot: https://pl.pinterest.com/pin/524247212869088487/

Najpopularniejsze bodaj w tej chwili suknie z rodzaju naked wedding dress to marzenie każdej odważnej dziewczyny o modelowych wręcz kształtach. Tego typu sukienki chętnie wybierane są już w tym roku, tendencja ta nie odpuści jednak i w roku przyszłym, dając mnóstwo satysfakcji i radości pannom młodym. To prawdziwe pole do popisu jeśli o wybór sukienki chodzi. Projektanci proponują mnóstwo tego rodzaju sukienek, prezentując zarówno te bardzo odważne projekty, jak i znacznie bardziej stonowane.

Malinowa suknia ślubna

biała suknia ślubna z czerwonymi koronkami

fot: https://pl.pinterest.com/pin/182888434842570094/

Biel, ecru i kość słoniowa to kolory najczęściej kojarzone z suknią panny młodej i najczęściej też wybierane. Tymczasem panny młode śmiało sięgnąć mogą po modne i popularne kolory z kategorii odważniejszych. 2019 rok należał będzie do malinowych odcieni. Jeśli jesteście dziewczynami do których świat należy i nie boicie się cudzych spojrzeń, ani tym bardziej krytyki, możecie wybrać suknię w malinowym odcieniu. Jeśli jednak jesteście tradycjonalistkami, wcale nie musicie rezygnować z modnych malinowych barw. Mogą stać się one elementem dodatkowym, który rzucał będzie się w oczy i pięknie ozdabiał suknię. Przykładem jest sukienka ze zdjęcia, która pod tym względem jest połączeniem tradycji z nowoczesnością.

Suknie z piórami
śnieżnobiała suknia ślubna z frędzelkami

fot: https://pl.pinterest.com/pin/409686897349082014/

Propozycja dla wszystkich pań, które chcą poczuć się nieomal anielsko. Zagwarantować może to suknia ślubna, w którą wkomponowano pióra. Rzecz jasna z wdziękiem. Tego rodzaju sukienki modne były w sezonie 2016, powróciły jednak ze zdwojoną siłą, zachwycając swoim urokiem i nietuzinkowością. Modne i niejednokrotnie śmiałe propozycje to spełnienie marzeń pań pełnych kreatywności i wigoru. Taka suknia ślubna nadaje się zarówno dla romantyczek, jak i szalonych dziewczyn – wszystko w zależności od rodzaju wybranego modelu.

Dekoracje – trendy 2019

kolorowe dekoracje kwiatowe wiszące nad stołem ślubnym

fot: https://pl.pinterest.com/pin/772648879797820886/

Podobnie jak w tym sezonie, w przypadku ślubnych dekoracji na rok 2019, warto postawić na tradycyjne motywy. Koronka, elementy eko, czy dodatki w stylu vintage to tylko niektóre z możliwych pomysłów na dekoracje weselne.

Warto podkreślić, że w tej kategorii macie naprawdę szerokie pole do popisu. Zacząć możecie od ślubnej papeterii, a kończąc na dodatkach typu serwetki, czy balony. Co równie istotne, w tej kategorii królować będą w przyszłym sezonie dodatki, które wykonać można samodzielnie. Będą to głównie proste projekty, które wykonać można w prosty i szybki sposób, personalizując tym samym swoje wesele.

Fryzura ślubna

kwiaty we włosach Panny Młodej

fot: https://pl.pinterest.com/pin/146085581648639269/

Piękne uczesanie to jeden z tych elementów wyglądu panny młodej, który ma nieprzeciętne znaczenie. Jeśli dobrze dobrać fryzurę, pozostawi też po sobie niesamowite wrażenie, upiększając wygląd panny młodej.

Sezon 2019 to ukłon w stronę tradycji oraz nowoczesnego luzu. Dominować będą fryzury, w których włosy zapięte są w tradycyjne warkocze, a nawet kucyki. Jednak zaznaczyć trzeba, iż wszystkie fryzury, nawet te ze związanymi włosami warto roztrzepać, by nadać im niepowtarzalnego luzu. Modne będą wszelkie stylizacje, w których do włosów wpinane będą świeże kwiaty.

Makijaż na 2019 rok

różowy makijaż na oczach panny młodej

fot: https://pl.pinterest.com/pin/709176272547929934/

 

Mocno podkreślone, długie rzęsy i mocno pomalowane oczy oraz w przeciwieństwie do tego pierwszego trendu, makijaż naturalny, to dwa główne trendy w ślubnym makijażu na rok 2019. W zależności od preferowanego motywu ślubnego oraz dodatków, jakie wybrała dla siebie panna młoda, dobrać należy odpowiedni makijaż, który świetnie zespoli się z całą ślubną stylizacją.