Ślub i wesele to ważne uroczystości, które każde małżeństwo wspomina przez całe życie. Nic więc dziwnego, że narzeczeni przygotowujący się do tego wydarzenia chcą dopracować najmniejszy nawet szczegół i zapewnić gościom wspaniałą zabawę. Aby osiągnąć ten efekt nie trzeba jednak zatrudniać specjalistów od organizacji wesel – sami z pewnością poradzicie sobie doskonale!

Dobry plan to podstawa

Organizację wesela należy rozpocząć od ustalenia najważniejszych kwestii, takich jak liczba zaproszonych gości, lokalizacja przyjęcia i wybór ewentualnego motywu przewodniego. Narzeczeni powinni więc określić swoje oczekiwania co do przyjęcia i ustalić kompromisy – może okazać się, że ich wizja wymarzonego wesela nieco się różni, a wtedy nie pozostaje nic innego, jak szczera rozmowa i wybór optymalnych rozwiązań uwzględniających oczekiwania obu stron. Warto też wcześniej przygotować sobie plan działania – stworzenie kalendarza zadań. To doskonały sposób, aby mieć wszystko pod kontrolą i nie zapomnieć o niczym ważnym. Pamiętajcie, że już na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością trzeba rozejrzeć się za fotografem i kamerzystą, a także zespołem muzycznym lub DJ’em. Ci najlepsi mają napięty grafik, stąd też termin u nich należy zaklepywać jak najwcześniej. Równie duży problem może być z salą weselną, dlatego dobrze jest rozejrzeć się za odpowiednią lokalizacją nawet rok przed ślubem.

Dekoracje, zaproszenia, winiety

W ostatnim czasie panuje moda na przyjęcia weselne w określonym stylu lub z wybranym motywem przewodnim. Wystrój sali, w której odbywa się zabawa, zaproszenia, winiety mają elementy wspólne, które pojawić się mogą również w dekoracji kościoła lub sali ślubnej w USC, a nawet – w stroju państwa młodych. Motywem przewodnim może być ulubiony kolor, roślina, element ozdobny albo styl. Możliwości jest naprawdę dużo, najlepiej jednak, jeśli zdecydujecie się na coś, co lubicie i co jest dla Was ważne. Jeśli podoba Wam się np. styl rustykalny, możecie postarać się o ozdoby i wystrój sali, który będzie do niego pasował, jak drewniane dekoracje, prosta suknia czy wianek na głowie panny młodej. Ważne jest, aby sala weselna również odpowiadała całej koncepcji – bogato zdobione wnętrze z kryształowymi żyrandolami i sztukaterią w tej sytuacji się nie sprawdzi. Jeśli nie boicie się wyzwań i marzy Wam się wesele w nietypowym miejscu, możecie pomyśleć o przyjęciu na świeżym powietrzu, w starej stodole czy innej ciekawej lokalizacji. Oczywiście trzeba będzie włożyć w przygotowania nieco więcej wysiłku, np. wynająć podesty sceniczne, rozkładany parkiet, zamówić catering i postarać się o odpowiednio dużą liczbę stołów i krzeseł dla wszystkich gości, ale efekt może być wspaniały, a wesele – niezapomniane.

Pamiętajcie, że organizacja całego przyjęcia wcale nie musi spadać wyłącznie na Wasze barki. Nie wstydźcie się prosić o pomoc najbliższych – rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele z pewnością chętnie wezmą udział w przygotowaniach, a wspólne dekorowanie sali weselnej może być naprawdę świetną zabawą.