Sala weselna – jak wybrać najlepszą?

Wesele jest najważniejszą zabawą w życiu, a więc miejsce, w którym się będzie odbywać powinno być szczególne i spełniać wszelkie wymaganie państwa  młodych. Oto kilka porad, które mogą ułatwić dokonanie właściwego wyboru.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad lokalizacją sali. W tej kwestii wszystko zależy od indywidualnych gustów. Niektóre pary wolą zabawę w miejskiej scenerii, inne wolą być bliżej natury. Jednak tym, co nie powinno podlegać dyskusji są wymiary pomieszczenia i jego rozplanowanie. Sala weselna powinna być na tyle duża, aby goście mieli swobodę wygodnego siedzenia przy stole oraz wystarczającą przestrzeń do tańca. Aby zapewnić dodatkowy komfort najlepiej, aby część jadalna sali była oddzielona od parkietu. Dzięki temu muzyka nie zagłusza rozmów prowadzonych przy stołach, a bawiący się nie są ograniczeni w tańcu. Również ewentualny zespół muzyczny ma w takich wypadkach lepszą akustykę.

Warto zorientować się również, czy sala ma klimatyzację. Jest to szczególnie ważne, jeśli planuje się wesele w miesiącach letnich. Zbytnie gorąco może skutecznie odebrać apetyt i chęć do zabawy

Należy mieć także na uwadze, czy sala znajduje się w kompleksie restauracyjnym, czy jest może pomieszczeniem w wolnostojącym domu weselnym. Jest to istotne, gdyż państwo młodzi mogą usłyszeć zastrzeżenie, iż w pierwszym przypadku długość i poziom głośności zabawy musi być dostosowany do godzin funkcjonowania lokalu i nie może kolidować z komfortem osób spędzających czas w pozostałych salach restauracyjnych. Stanowi to pewne ograniczenie, które nie występuje w przypadku domu weselnego posiadającego tylko jedną salę. Tam goście weselni mają pełną swobodę i elastyczny czas zabawy. Nie muszą się obawiać, że będą musieli przerwać świętowanie po północy, kiedy większość obiektów restauracyjnych kończy swoje funkcjonowanie.

Warto zainteresować się również, czy w ofercie wynajmu sali weselnej znajduje się także możliwość zarezerwowania pokoi gościnnych dla biesiadników, którzy na uroczystość przybyli z daleka lub dla wszystkich zaproszonych, aby po całonocnej zabawie mieli okazję odrobinę odpocząć. Jest to coraz popularniejsze połączenie wybierane przez państwa młodych, gdyż także oni po chwilach pełnych emocji potrzebują regeneracji sił.

Ważne jest, też aby zwracać uwagę na kondycję pomieszczenia weselnego i jego wystrój. Sala z zaciekami na ścianach czy odłupującą się farbą na nikim nie zrobi pozytywnego wrażenia. Warto wybierać jasne  pomieszczenia, z dużymi oknami, pomalowane w pastelowych kolorach i wystrojem w duchu klasycznej elegancji. Ten styl bowiem jest zawsze szykowny i podkreśla wytworność uroczystości. Moda na bizantyjskie wnętrza jest już pieśnią przeszłości.

Wybór odpowiedniej sali to gwarancja niezapomnianego wesela. Nie jest to opinia przesadzona, gdyż to właśnie wnętrze w dużej mierze buduje atmosferę. Stąd nie warto iść na żadne  kompromisy, a zdecydować się na tylko na takie miejsce, które będzie spełniało oczekiwania młodych w stu procentach.