Rezerwacja koloru białego na ślubie i weselu to temat bardzo trudny, uważa się bowiem że jest on przypisany w tym dniu pannie młodej. Czy jednak ten stereotyp będzie utrzymywał się wiecznie? na forach jest zawsze gorąco, gdy poruszany jest ten temat. Zdania są bardzo podzielone, co świadczy, że w przyszłości wszystko może się zmienić. Nie należy rozpaczać, jest przecież tak wiele innych kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie, zostawiając na chwilę obecną biel pannie młodej. Ale co zrobić, gdy to twój ulubiony kolor, z którym nie chcesz się rozstać? Jest kilka sposobów by dołączyć go do Twojej stylizacji, nie narażając się na wrogie spojrzenia gości weselnych, trzymających się sztywno starej zasady. Oto kilka porad, jak w sposób bezpieczny przemycić ukochaną biel na wesele.

suknie ślubne dla gości z wstawkami koloru białego

Biała suknia weselna dla gości

Kolor biały TAK, ale tylko jako dodatek, nie zakładaj białej sukni, czy nawet w odcieniach kremowych, z pewnością znajdą się “życzliwi”, którzy mogą w sposób bardziej widoczny lub mniej okazać swoje niezadowolenie. Szkoda własnych nerwów, a złe samopoczucie zniszczy Ci całą zabawę. Dlatego pomyśl nad białym kolorem chociażby w postaci dodatków, mogą to być paski, koronka, czy różne wzory. To rozwiązanie sprawdza się wyłącznie w przypadku sukienek koktajlowych lub wieczorowych, o średniej długości. Długie suknie kremowe lub z odcieniem ecru będą zbyt mocno przypominały suknię ślubną. Nie możesz konkurować z panną młodą, to ona jest gwiazdą wieczoru i trzeba to uszanować.

białe buty panny młodejBiałe obuwie weselne

W tej kwestii jest już dużo prościej, buty panny młodej są bardzo charakterystyczne. Dlatego wybierajcie własne, pamiętajcie by nie przypominały fasonu, ani kształtu, które sprawdziły by się jako obuwie ślubne. Szpilki z odkrytymi palcami, pokryte satyną i dżetami są projektowane z myślą o pannie młodej. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru i nie jesteś pewna czy wybrany styl nie wzbudzi kontrowersji, lepiej zrezygnować i poszukać innego modelu. Z pewnością odpowiednie będą espadryle na plecionej podeszwie, czy baleriny i sandałki.

Białe okrycie weselne

Sytuacja podobna jak wyżej, można stosować odcienie bieli, pod warunkiem że w żadnym przypadku nie będzie kojarzyło się, ani wyglądało podobnie do okrycia panny młodej. Dlatego kaszmirową etolę i biały szal zostawcie w szafie, możecie bez obaw założyć biały kardigan lub narzutkę w formie sweterka. Pamiętajcie by nie stosować nic co przypomina stylizację panny młodej, a w przypadku wątpliwości poszukajcie czegoś innego. Jest to bezpieczna metoda, która pozwoli wam uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji.

monochromatyczne suknie weselne

Biżuteria i białe dodatki weselne

Odcienie bieli nikomu nie powinny tu przeszakdzać, pod warunkiem że nie będą zbyt formalne. Nie mówimy tu o biżuterii, na która nikt nie zwróci większej uwagi, śmiało możecie założyć zegarek z białym paskiem, pierścionek czy kolczyki z odcieniami bieli. Uważać należy dobierając takie akcesoria jak torebka, lepiej by nie przykuwała ona wzroku błyszczącymi kryształami. Starajcie się po prostu wybierać dodatki w taki sposób, by nie przyćmiły one ozdób panny młodej, pozwólcie jej wyróżniać się w tym wyjątkowym dniu. Absolutnie nie zakładajcie na głowę białej opaski, czy plecionki, trzymajcie się zasady im skromniej tym lepiej.

dodatki ślubne w odcieniach białego koloru

Podsumowanie

Biel jest nadal tematem bardzo delikatnym i wrażliwym. Pomimo że zdania są podzielone, nie warto ryzykować nieprzyjemnych sytuacji, które mogą zepsuć wam i innym ten wspaniały dzień. Z pewnością na sali pojawią się osoby, które możesz urazić jeśli przekroczysz granicę dobrego gustu. Także panna młoda może mieć wam za złe, jeśli przyćmisz jej blask, uważajcie zatem wybierając ten zakazany kolor. Czasami warto z niego zrezygnować, by iść na wesele komfortowo, bez niepotrzebnego stresu.