Wesele bez słodyczy jest niczym biblioteka bez książek. Co jednak, jeśli Twoi goście nie przepadają za ciastami? Możesz przygotować czekoladowe desery weselne, które są czymś więcej niż tradycyjny tort czekoladowy. Oto kilka wspaniałych pomysłów na desery. Gwarantujemy, że doprowadzą waszych gości do szaleństwa!

Kominki w czekoladzie

czekoladowe ciasteczka z kremową polewą

fot: (http://www.ptys.pl)

Idealny deser dla każdego łasucha. Piękna, ozdobna forma świetnie nadaje się na przyjęcia weselne. Kominki w czekoladzie to specjalność wielu cukierni, dlatego bez trudu będziecie mogli zamówić podobny rarytas na swój weselny stół. Warto w takim przypadku zastanowić się nad stworzeniem oddzielnego stołu ze słodyczami, choć jeśli wolicie tradycyjne stoły – śmiało wybierzcie kominki. Znikną ze stołu tak szybko, jak się pojawiły.

Czekoladowy piszinger

czekoladowe wafle w kształcie trujkąta

fot: (http://www.ptys.pl)

Chyba każdy zna smak wafli kakaowych z dzieciństwa. Zwykle robiły je mamy i babcie, a ich znakomity, czekoladowy smak wprost rozpływał się po podniebieniu. Jeśli macie takie właśnie przyjemne wspomnienia z dzieciństwa związane z waflami czekoladowymi, koniecznie znaleźć muszą się na waszym weselnym stole. Istnieje niemal 100 procent pewności, że większość z gości będzie zachwycona. Tego rodzaju słodkości możecie w łatwy sposób przygotować samodzielnie, choć jeśli nie macie na to czasu, kupicie je w większości cukierni.

Czekoladowa radość – bajaderki

czekoladowe kulki w foremkach

fot: (http://www.ptys.pl)

Deser, który uwielbiają dosłownie wszyscy. Ładna kulista forma, plus piękne wykończenie sprawiają, że na bajaderki równie chętnie patrzymy, co zjadamy. Masa czekoladowa plus liczne dodatki, jakie znajdują się na wierzchu i w środku zachęcają do sięgania po nie osoby o różnych kulinarnych gustach. Ten rodzaj deseru z pewnością ucieszy najprawdziwszych czekoladowych smakoszy.

Góra brownies

góra brownis w kształcie tortu

fot: (http://static.mwsrc.net)

Nikt nie powiedział, że Twoje desery czekoladowe muszą być standardowe. Możesz pomyśleć o dość standardowych ciastkach ułożonych w oryginalny sposób. Jak np. w tym przypadku. Z jednych z najbardziej typowych ciastek czekoladowych – brownies – powstała prawdziwa góra. Z pewnością niejeden amator słodkości będzie chciał się na nią wspiąć.

Czekoladowa fontanna

czekoladowa fontanna

fot: (http://www.ptys.pl)

Wygląda pięknie, smakuje bosko. Fontanna czekoladowa to jeden z tych słodkich deserów, za którym wypatrują sobie oczy nie tylko dzieci, ale i gros dorosłych. Rozpływająca się w ustach czekolada w tak pięknej formie to ozdoba wielu wesel urządzanych w romantycznym stylu.

Pyszne lody dla ochłody

czekoladowe desery lodowe

fot: (https://pl.pinterest.com)

Jeśli urządzacie ślub latem, wasi goście z całą pewnością będą wdzięczni, jeśli jako deser zaserwujecie im czekoladowe lody. Lub wielosmakowe, z czekoladowym jako jedna z opcji. Świetnie ochłodzi, a jednocześnie poprawi i tak wspaniały już nastrój weselny. Przygotujcie się tylko dobrze do serwowania lodów, bo z cała pewnością niejeden gość poprosi was o dokładkę.