Wszyscy kochamy konfetti! to piękna chwila, która porusza i sprawia, że nasze serca zaczynają bić jak szalone. Ta piękna tradycja ma szczególne znaczenie podczas ślubu, gdy Para Młoda opuszcza kościół, a wszyscy zebrani rzucają w górę kolorowe konfetti. Na polskich weselach często używa się drobnych monet, bywa że jest to także ryż, może nadszedł czas na zmianę? Ryż jest raczej mało atrakcyjny oraz szybko opada, zatem chwila uniesienia trwa zaledwie ułamek sekundy. Monety? opadają jeszcze szybciej, a czas ile potrzebuje para młoda na ich pozbieranie jest zbyt długi, przez co goście mogą się niecierpliwić. Życzliwi potrafią rzucić ogromne ilości jednogroszówek, niekiedy potrzeba jest nawet zmiotka i szufelka do pozbierania wszystkich monet, czy to jest atrakcyjne? Proponujemy wam nową formę konfetti, która jest od wielu lat wykorzystywana w krajach zachodnich.

drobne kolorowe ścinki papieru z drukarki rozsypane na stole

fot: (http://somethingturquoise.com)

Aby wykonać piękne i kolorowe konfetti wystarczą wam tylko ścinki z niszczarki! Świetny pomysł, dzięki któremu cała zabawa nie będzie was nic kosztowała. Jednak trzeba się do niej wcześniej przygotować, wykorzystanie białych kartek będzie mało atrakcyjne, dlatego warto pozbierać kolorowe czasopisma, czy inny barwny papier. Poproście znajomych o pomoc, dla leniwych zawsze można udać się do sklepu papierniczego i kupić kolorowy blok. Gdy już uzbieracie “kolorową makulaturę” należy poszukać odpowiedniej niszczarki. Ma to o tyle duże znaczenie, gdyż każda maszyna tnie papier na inne kawałki. Najtańsze modele produkują długie paski, inne tworzą skrawki zbyt duże, by nadawały się na konfetti. Większość urządzeń, niszczy kartki jednak na drobne kawałki, które będą idealnie się nadawały. Gdy znajdziecie już idealne urządzenie włóżcie do pojemnika siatkę lub worek, by wszystkie ścinki można było bez problemu przenieść do domu.

kolorowe konfetti w probówkach

fot: (http://somethingturquoise.com)

Dobre konfetti ślubne powinno trwać jak najdłużej, dlatego drobne ścinki muszą być rzucone przez większą grupę ludzi. To bardzo ważne! jeśli zdecydujecie się na rzucanie waszych papierowych konfetti sami, efekt będzie mało atrakcyjny, rzekł bym niewidoczny. Dlatego zaplanujcie rozdanie przygotowanych przez was ścinek pozostałym gościom weselnym. Z pewnością będzie wiele chętnych, by uczestniczyć w tej przesympatycznej akcji. 

puste probówki umieszczone na stole z kartkami papieru i nożyczkami

fot: (http://somethingturquoise.com)

Jak jednak rozdzielić te drobinki, by nie pogubić ich po drodze? Jest kilka pomysłów, najbardziej eleganckim będą pojemniki z tworzywa sztucznego, mogą to być przykładowo małe probówki. Możecie je dodatkowo udekorować, to bardzo fajny pomysł, wystarczy tylko drukarka. Ciekawy napis, rysunek, na pewno wymyślicie coś odpowiedniego. 

kolorowy papier niszczony w drukarce na tle dużej ilości ścinek

fot: (http://somethingturquoise.com)

Tak przygotowane wspaniałe konfetti można umieścić również na każdym krześle gości weselnych, by w odpowiednim momencie uczcić dowolną chwilę. Wyobraźcie sobie kilkadziesiąt gości, rzucających w górę kolorowe drobne karteczki, to naprawdę piękna chwila, Para Młoda będzie  zachwycona! 

wycinane kartki i naklejane na przezroczyste probówki

fot: (http://somethingturquoise.com)

konfetti ze ścinek papieru umieszczone w probówkach

fot: (http://somethingturquoise.com)

probówki z zielonymi konfetti leżące na krześle

fot: (http://somethingturquoise.com)