Prezent dla przyszłej teściowej na urodziny powinien wysyłać informację o dobrym wychowaniu. Musi być wysmakowany i w dobrym tonie. O upodobania mamy swojej dziewczyny lub chłopaka zaleca się zapytać ukochaną osobę. Warto pomyśleć o voucherze do teatru lub o kuponie podarunkowym na wykwintną kolację we dwoje. Dobrym i uniwersalnym wyborem będą również kwiaty oraz zestaw wysokiej jakości porcelany. Na liście prezentów nietaktownych i niezalecanych dla teściowej znajduje się alkohol. W złym tonie jest również wręczanie upominków w formie ekstremalnej przygody.

Voucher do teatru dla teściowej

Dobrym pomysłem na prezent dla przyszłej teściowej jest voucher do teatru, wówczas gdy preferuje ona ten typ rozrywki. Taki upominek stanowi potwierdzenie dobrych manier, wychowania i doceniania wyższej formy rozrywki. Prezent w formie vouchera do teatru obejmuje dwa bilety na dowolny spektakl w konkretnym Teatrze. Można je zakupić na portalu internetowym typu super prezenty. Taki kupon podarunkowy można zrealizować przez 12 miesięcy od chwili zakupu.

Kupon podarunkowy na wykwintną kolację we dwoje

Mamie swojej dziewczyny lub chłopaka w prezencie urodzinowym można podarować również kupon na wykwintną i romantyczną we dwoje. W ramach niej przyszła teściowa i jej osoba towarzysząca będą mogły zamówić wybrane dania w menu restauracji. Warto zdecydować się na restaurację, serwującą potrawy kuchni: tajskiej, japońskiej, meksykańskiej, hiszpańskiej czy francuskiej.

Kwiaty dla przyszłej teściowej – jakie wybrać?

Uniwersalnym prezentem dla przyszłej teściowej na urodziny są kwiaty. Jednakże należy pamiętać, żeby nie popełnić niemałego faux pas i nie wręczyć jej kwiatów zarezerwowanych na inną okazję. Przykładowo kobiecie nie powinno się dawać w prezencie chryzantem, ponieważ są to kwiaty, kojarzone z pogrzebem. Nie należy również wręczać czerwonych róż, dlatego że niosą one ze sobą symbolikę miłości romantycznej. Dobrym rozwiązaniem będzie bukiet, złożony z żółtych tulipanów czy różnokolorowych gerberów.

Zestaw wysokiej jakości porcelany

Z całą pewnością prezentem, który przypadnie przyszłej teściowej do gustu, jest zestaw wysokiej jakości porcelany. Może to być, np. komplet śniadaniowy lub wieloelementowy zestaw obiadowy. Należy przy tym pamiętać, że dobry gatunek porcelany jest stosunkowo drogi, dlatego też osoby, które chcą kupić dla teściowej taki zestaw, muszą liczyć się z wysokimi kosztami.