Jesień to zdecydowanie znakomita pora dla wszystkich panów młodych, którzy myślą o tym, by ich strój podkreślił ich osobowość. W tym sezonie panować będzie moda na tweedowe marynarki. Jeśli więc planujecie ślub jesienią, już możecie zacząć rozglądać się za odpowiednimi marynarkami. Pomożemy wam w tym wyborze, choć z pewnością nie będzie łatwo. Ilość rewelacyjnych męskich strojów jest naprawdę imponująca. Sami przekonacie się, że jest w czym wybierać. I choć podobno od przybytku głowa nie boli, w tej sytuacji możecie poczuć się jak osiołek z wiersza Fredry…

Mieszanie wzorów

para młoda z jesiennym bukietem ślubnym w lesie

fot: (http://www.100layercake.com)

Panowie z całą pewnością pokochają trend, jakim jest mieszanie wzorów. Koniecznie dodajmy, że wzorów subtelnych. Ta imponująca, tętniąca życiem marynarka z wzorem jodełki połączona została ze sprawdzoną w takich sytuacjach kamizelką wełnianą w podobnej kolorystyce.

Zabawa teksturą

Pan Młody w nietypowym garniturze ślubnym

Nie da się ukryć, że ubrania jesienne miewają zdecydowanie ciekawsze tekstury. Znajdziemy w nich bardzo różnorodne stroje, poczynając od zamszowych rękawic, poprzez wełniane dzianiny, na futerkowych kołnierzach kończąc. Właśnie dlatego nie powinno zabraknąć w jesiennej garderobie pana młodego tweedowej marynarki, którą z powodzeniem będzie mógł nosić jeszcze przez wiele sezonów. A jeśli pan młody pokusi się o zabawę w łączenie materiałów, ciekawy efekt murowany.

Niezwykłe zestawienia

Pan Młody w eleganckimgranatowym garniturze o unikalnej teksturze materiału

fot: (http://www.wantthatwedding.co.uk)

W przypadku facetów, którzy na co dzień noszą ubrania w stonowanych kolorach, bardzo dobrym pomysłem może okazać się nietypowe zestawienie stroju pod względem kolorystycznym. Przede wszystkim mężczyzna ubrany w inny niż zazwyczaj sposób wyróżni się z tumu, po drugie, strój doda wyjątkowego charakteru całej uroczystości. Idealnym przykładem takiego unikalnego zestawienia jest ten zaprezentowany na zdjęciu: głęboki, morski niebieski kolor tweedowej marynarki świetnie łączy się z ciemno pomarańczową kamizelką. Te dwa kolory tak od siebie różne komponują się ze sobą wprost doskonale.

W neutralnych barwach

Para Młoda siedząca na snopkach siana

fot: (http://bridesupnorth.com)

Opcja dla mężczyzn stawiających na klasykę. Wybierając tweedową marynarkę śmiało sięgnąć można po sprawdzoną, neutralną paletę barw. Z cała pewnością będzie to strój, w którym żaden z panów nie będzie wyglądał nudno i mdło, a jego strój śmiało nazwać można będzie intrygującym. Sekret tkwi w tweedowej marynarce z dopasowaną kolorystycznie kamizelką oraz w dobrze dobranym krawacie. Można wybrać chociażby kraciasty model, który nawiązywał będzie do stylu vintage. Ważne, by wszystkie elementy stroju były w odcieniach kremu i brązu.

Równie ciekawym zestawieniem może okazać się połączenie marynarki tweedowej w neutralnym kolorze z kolorowymi akcesoriami. Nakrapiana poszetka, krawat, czy kwiat w butonierce o mocnym akcencie – wszystko to sprawia, że pan młody wyglądał będzie oryginalnie i z klasą.

Pan Młody w tweedowej kolorowej marynarce

fot: (http://file.weddingchicks.com)