Każdy ślub jest inny, jak para młoda, która go wyprawia. Niektórzy chcą tylko koperty, inni wolą prezenty z listy, a jeszcze inni uważają, że zarówno prezent, jak i gotówka się przydadzą. Dlatego jeżeli wybierasz się na ślub i nie masz pojęcia, co kupić młodej parze, warto zainwestować w coś, co na pewno docenią i co im się przyda.

Pomysłowość w wyborze prezentu ślubnego jest jak najbardziej mile widziana, jednak aby prezent spełnił swoją rolę i ucieszył młodych powinien być przemyślany. Dodatkowo ważnym kryterium jest użyteczność i jakość. Warto, aby były również cenne i w razie czego można było je wymienić lub spieniężyć, jak na przykład zegarki Citizen. Cena prezentów dobrze, aby odpowiadała minimalnie kwocie, którą para musi zapłacić za gości, jednak dobrze, aby ją trochę przewyższała.

Pomysły na ślubne prezenty:

  • Zegarki dla pary młodej

Ciekawym pomysłem mogą być zegarki dla pary młodej. Taki prezent to nie tylko piękny i cenny gadżet, lecz także inwestycja. Często młodzi ludzie marzą o zegarku, lecz nie są w stanie sobie pozwolić na porządny model. Taki prezent to coś, co pozostanie z nimi na całe życie. Warto zainteresować się taką marką, które jest ze średniej półki cenowej, ale posiada bardzo wysoką jakość, jak zegarki Citizen. Cena takiego prezentu pozwoli na pokrycie kosztów pary młodej, a nie nadwyręży kieszeni darczyńcy.

Wybierając zegarki należy poznać gust pary młodej, a jeżeli się go nie zna, postawić na klasyczny, elegancki design zarówno dla panny młodej, jak i pana młodego.

  • Sztabki złota

Warto poznać innym pomysł na tzw. prezent inwestycję, jak zegarki Citizen. Cena jest kluczowym punktem wyboru, bo wartość prezentu powinna być na tyle duża, że para młoda, jeżeli postanowi prezent spieniężyć otrzyma porządną sumę. Takim prezentem są sztabki złota. To inwestycja, którą para młoda może później wykorzystać. Złoto należy do inwestycji długoterminowych i tych, które w dłuższej perspektywie nie tracą na wartości. Taki upominek to ciekawy pomysł i start dla młodej pary.

  • Design dla domu

Obecnie młodzi ludzie mają szerokie zainteresowania i jeżeli chodzi o urządzanie domu podążają za trendami. Jeżeli znamy choć odrobinę gust państwa młodych warto zainwestować w jakiś designerski gadżet lub mebel do domu. To również prezent inwestycja. Przedmioty znanych designerów z każdym rokiem zyskują na wartości, dlatego para młoda może z niego korzystać, a gdy się im znudzi, mogą taki prezent spieniężyć z zyskiem.

  • Bon podarunkowy

Jeśli nie znamy pary młodej zbyt dobrze, wtedy warto podarować im bony podarunkowe. Mogą to być na przykład bony ze sklepów z wyposażeniem domowym lub inne, w zależności, czego para młoda będzie potrzebować. Wtedy sami zdecydują, co sobie wybrać, my nie popełnimy gafy i podarujemy im dokładnie to, co sami wybiorą.