Każda Para Młoda pragnie stworzyć piękna kompozycję na stołach weselnych. Nie ma co ukrywać, że wszystko robione jest dla waszych gości, każdy pragnie usłyszeć zachwycające odgłosy ohhh, ahhh… Jednak aby osiągnąć ideał czeka was mnóstwo pracy. 

Jeśli nie chcecie ryzykować szukając nowych i niepowtarzalnych pomysłów na dekorację, może warto jednak wybrać sprawdzone i pewne sposoby? Przedstawimy wam pomysły na dekoracje, które na pewno was nie zawiodą. Czy nie śmialiście się kiedyś z dużych wymyślnych kwiatów weselnych, które wyglądały jak wypożyczone z palmiarni? Prawidłowa aranżacja nie jest łatwym zajęciem, a im bardziej różnorodne kwiaty posiadasz, tym bardziej sprawa się komplikuje. Chcesz samemu tworzyć dekorację stołów weselnych i być pewnym sukcesu?, trzymaj się prostych i sprawdzonych środków.

Nie znajdziesz nic prostszego od dekoracji poniżej. Wystarczy zaledwie kilka dalii, które należy umieścić na zdobionych płytach w stylu vintage (aby kwiat wytrzymał całą noc, warto wlać trochę wody do naczynia, w którym je umieścicie). Tak przygotowane dekoracje, rozstawcie wzdłuż stołu.

dalie pływające w zabytkowych tacach

fot: (http://www.mywedding.com/)

Kolejny prosty i sprawdzony sposób, to przygotowanie mieszanki kwiatów, które umieszczone w drewnianych skrzyniach będą wyglądały bardzo słodko. Potrzebujecie jeszcze kilka słoików, do których należy włożyć przygotowane kwiaty. Końcowy produkt, jak widać poniżej prezentuje się bardzo elegancko, niestety potrzeba do tego trochę więcej pracy, niż się wydaje. Pamiętajcie, by wielkość kwiatów była mniej więcej na tym samym poziomie.

różowe i białe kwiaty, umieszczone w drewnianej skrzyni

fot: (http://www.weddingchicks.com/)

Wszyscy kochamy piękne i kolorowe kompozycje, przygotowana aranżacja w najróżniejszych kolorach, to kolejny bardzo ciekawy i prosty sposób, który możecie wykorzystać na własnym weselu. Przyjrzyjcie się zdjęciu poniżej, to nie jest mieszanka różnych kwiatów, wszystkie piękne kolory oferuje nam tylko jeden gatunek!, który wybierzecie? to już zależy tylko od was. Projekt jest naprawdę bardzo prosty i tani, natomiast efekt nowoczesnego ogrodu jaki tworzy, zadowoli nawet najbardziej wymagających.

jasne kwiatowe kompozycje biegnące wzdłuż długości stołu

fot: (http://ohjoy.blogs.com/)

Jeśli organizujecie wesele w dużym pomieszczeniu i martwisz się, że Twoje dekoracje będą po prostu niewidoczne, mamy i propozycje dla Ciebie. Nie trzeba wypełniać pomieszczenie dużą ilością kwiatów, wykorzystaj wolną przestrzeń nad wami, do powieszenia wiszących dekoracji z papieru krepowego i serpentyny. 

dekoracja sufitu namiotu weselnego w postaci zwisających skrawków serpentyny i papieru krepowego

fot: (http://greenweddingshoes.com/)

Jeśli chcesz całkowicie wykluczyć kwiaty ze stołu weselnego, warto postawić na modne i romantyczne świece. Postaw je na papierze welinowym, który nada wyjątkową teksturę i blasku. Bardzo sympatyczna kompozycja, która z pewnością jest odskocznia od klasycznego stylu.

białe świece ustawione na papierze welinowym

fot: (http://greenweddingshoes.com/)

Innym bardzo interesującym pomysłem na wyjątkowe dekoracje stołu weselnego jest przygotowanie “przystawek”. Mogą to być na przykład słodycze, jak widać na zdjęciu poniżej, ale równie dobrze sprawdzą się owoce, sery czy wędliny. 

róża z czekoladami o różnych smakach

fot: (http://www.abeautifulmess.com/)

pomarańczowa czekolada w zbliżeniu na drewnianej podstawce jako dekoracja stołu weselnego

fot: (http://www.abeautifulmess.com/)

Co powiecie na piękne papierowe kwiaty?, stworzenie takich dekoracji nie należy do łatwych zadań. Nowoczesne wesele z fantazja, bogate kolory i dużo radości, potrzeba coś więcej? 

Duże, kolorowe kwiaty wykonane z papieru, projekt DIY

fot: (http://blog.hwtm.com/)

Jeśli taki styl jest dla was zbyt jaskrawy, szukacie aranżacji bardziej stonowanych, polecamy kwiaty wykonane również z papieru, jednak w tych samych kolorach. Kolor i kształt wazonów ma tu również istotne znaczenie, dlatego dopasujcie wszystko zgodnie z motywem waszego wesela.

Wazony w paski i kwiaty z papieru w różowym kolorze

fot: (http://www.thesweetestoccasion.com/)