Podczas przyjęcia lub obiadu weselnego bardzo często składane są oficjalne podziękowania dla najważniejszych osób w życiu nowożeńców. Najczęściej są to słowa kierowane do rodziców, czasami również do dziadków albo najbliższych przyjaciół. Przy tej okazji warto jednak pamiętać jeszcze o kimś. Mowa oczywiście o świadkach, którzy pełnią niezwykle ważną rolę zarówno podczas samej ceremonii, jak również w trakcie przygotowań do ślubu.

Świadkowie na ślubie – ważna i odpowiedzialna rola

Świadkowie ślubu pełnią niezwykle istotną rolę zarówno podczas samej ceremonii ślubnej, jak również po niej. Bardzo często są to osoby, które angażują się w przygotowania do ślubu, a także pomagają w kwestiach organizacyjnych już podczas samego przyjęcia. Warto docenić ich rolę i pamiętać o nich w trakcie formułowania podziękowań.

Podziękowania dla świadków

Planując składanie oficjalnych podziękowań podczas wesela, warto pamiętać także o świadkach. Podziękowania dla świadków mogą być symboliczne, bo liczy się to, by docenić ich starania oraz pomoc, jaką okazali. Nie zaszkodzi, jeśli nowożeńcy zdecydują się wręczyć im drobny upominek, jak choćby wino w drewnianej skrzynce z indywidualnym grawerem albo szklana statuetka z podziękowaniami. Prezent dla świadków nie musi być kosztowny i okazały, ale warto pamiętać o jakimś drobiazgu i o kilku słowach wdzięczności.

Upominki dla wszystkich gości

Coraz więcej par, które planują ślub i wesele, decyduje się na przygotowanie dla gości niewielkich upominków. Najczęściej jest to coś słodkiego albo drobny, pamiątkowy podarunek, jak choćby niewielki breloczek do kluczy z indywidualnym grawerem, podkładka pod kubek albo ozdobna figurka. Ideą takiego upominku jest sprawienie zaproszonym osobom miłej niespodzianki i upamiętnienie przyjęcia w nietypowy sposób.

Podziękowania ślubne to miły i bardzo popularny element przyjęcia weselnego. To również świetna okazja, by wyrazić wdzięczność i przekazać miły drobiazg nie tylko rodzicom i chrzestnym, ale też świadkom i innym osobom, które bardzo mocno angażowały się w organizację uroczystości.