Elegancka koszula męska powinna być obowiązkowym elementem wyposażenia w każdej garderobie. Choć jeszcze do niedawna panowie z niechęcią je ubierali, tak obecnie stały się też modne. A co jak co, ale mężczyźni w Polsce zaczynają się modą interesować. Ale jak można się domyślić koszula koszuli nierówna, zatem znalezienie dobrej jakości modeli wcale nie jest łatwe. Warto wiedzieć, że kupując wysokiej jakości koszulę męska masz pewność, że posłuży ci ona przez wiele lat. Ale jak ją poznać? Oto jest pytanie, lecz my znamy na nie odpowiedź i ją zdradzimy.

Elegancka koszula męska= wysokiej jakości materiał

Koszula męska dobrej jakości powinna być wykonana z najwyższej jakości materiału. Tak naprawdę już po dotyku można poznać z czym mamy do czynienia. Otóż jeżeli koszula wydaje się wam być “jak z papieru”, to znaczy, że szybko ulegnie zniszczeniu i już po kilku praniach absolutnie nie będzie przypominać tego co kupiliście. Zatem materiał powinien być jak najbardziej mięsisty. Bądźmy szczerzy w dobie internetu większość z nas zamawia odzież przez internet, ale i to nie jest przeszkodą w zakupie koszuli i wcale nie trzeba mieć przysłowiowego “rentgena” w oczach. Wystarczy tylko przeczytać skład metki. Tutaj zasada jest prosta im więcej bawełny, tym koszula jest zwyczajnie lepsza gatunkowo. Warto też wiedzieć, dlaczego polecane są koszule męskie z bawełny. Otóż jest to materiał, który jest bardzo bezpieczny dla skóry i jednocześnie pozwala jej oddychać. Niby tak niewiele, a jednak dla komfortu noszenia znaczy to naprawdę sporo.

Precyzja wykonania i prosto prowadzone szwy

Warto również zwrócić uwagę na to, czy koszula jest precyzyjnie wykonana, czyli jak spod igły. A to bardzo łatwo ocenić już na przykładzie szwów. Powinny być one jak najbardziej równe. Duże znaczenie ma też rodzaj ściegu, a mianowicie najlepiej prezentują się ściegi bieliźniane. Ściegi wpływają też na trwałość materiału, w tym przypadku ranty zawijają się do środka, co znacząco niweluje możliwość rozciągania się materiału, czy to podczas ruchów, czy też prania. Ważna jest także ich gęstość, którą można ocenić jako ilość uderzeń igły na centymetr materiału. Tutaj zasada jest jedna, czyli im więcej, tym lepiej.

Detale – czyli słów parę o guzikach

Guziki niby niepozorne, a jednak tak ważne. Otóż istotne znacznie ma fakt, z czego zostały wykonane. W tym przypadku świetnym materiałem jest masa perłowa, ale również tańsze materiały mogą dobrze się prezentować, pod warunkiem, że będą odpowiednią przyszyte. A to wymaga już precyzji. Dobrze się prezentują guziki wykończone szwajcarską metodą Ascolite. Tutaj główna osnowa jest dobrze owinięta, dzięki temu nie trzeba obawiać się tzw. strzelających guzików. Również obszycie dziurek guzikowych ma duże znaczenie. Ogólnie im większa precyzja tym koszula męska jest wyższej jakości.

Bo kołnierzyk ma znaczenie

Nietrudno się domyślić jak ważny jest kołnierzyk w koszuli. Tutaj nie ma znaczenie jaki wybierzesz, ale jak jest wykonany. Elegancka koszula męska powinna mieć precyzyjnie wykonany kołnierzyk, co widoczne jest już na pierwszy “rzut” oka. Można wybrać koszulę męską z wszytym wkładem do kołnierzyka, owszem można też znaleźć modele z wklejonym wkładem. Jak można się domyślić pierwsza opcja jest zdecydowanie droższa, ale czy lepsza? Tutaj zdania są podzielone. Ważne, aby konstrukcja kołnierzyka nie była zbyt ostra i nie drapała po twarzy, gdyż powoduje to dyskomfort. Nawet kołnierzyk zapięty na ostatni guzik nie powinien być niewygodny.

A co z workami fiszbinowymi?

Elegancka koszula męska powinna też posiadać wszyte, bądź wklejone fiszbiny. Są także modele, które posiadają worki fiszbinowe, które trzeba usunąć przed praniem. Obie te opcje mają swoje wady i zalety. Jednak, gdy zależy Ci na tym, by koszula służyła Ci przez wiele lat, to worki fiszbinowe są lepszym wyborem.

Na dobrej jakości ubrać nie należy oszczędzać, co nie znaczy, że należy przepłacać. Warto po prostu przy ich wyborze zwracać uwagę na materiał, rodzaj szew, czy też precyzję z jaką zostały one wykonane. Jeżeli chodzi o kolor, czy deseń, to wybór pozostawiamy Wam, gdyż obecnie modna jest zarówno klasyka, jak i oryginalność.