Każda para, która wybiera się w podróż poślubną nad morze powinna swoje poszukiwania upragnionego miejsca rozpocząć od wyboru plaży idealnej. Dlaczego? To proste. Dla jednych najważniejsze jest, by cały dzień surfować, a przy okazji nie czują ani chwili zmęczenia. Inni poszukiwać będą przede wszystkim beztroskiego relaksu na plaży, który dzielić będą pomiędzy opalaniem się i wygrzewaniem na słońcu, a leniuchowaniem w Spa. Aby nowożeńcom udało się dobrać idealne miejsce przygotowaliśmy kilka propozycji, zarówno tych bliższych, jak i dalszych, gdzie będzie możliwe spełnienie wszystkich nadmorskich fantazji.

Zbadaj podwodne światy: El Nido, Palawan, Filipiny

turysta nurkujący w błękitnym oceanie

fot: (http://www.angkulet.com)

 

Skały wapienne i piaszczyste plaże to pierwszy powód, który przyciąga miliony turystów i nowożeńców, by zwiedzili właśnie te tereny. Jeśli dodać do tego wspaniałe, imponujące wręcz powierzchnie, które zobaczyć można pod wodą, Filipiny są miejscem numer jeden na liście miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Cena wyjazdu waha się w granicach około 6 tysięcy za osobę.

Poznaj ukochane miejsca młodzieży: Vagator Beach, Indie, Goa Północne

plaża nad oceanem w indiach

fot: (http://www.beachescapades.com)

Otoczona szorstkimi klifami, ta plaża nad Morzem Arabskim jest jednym z ulubionych miejsc dosłownie nawiedzanych przez młodych ludzi z Zachodu. Kuszą ich tu nie tylko uroda miejsca, ale i pchle targi, czy rzeźby mistycznych głazów. Dodatkowo wieczorami i nocami można wyszaleć się tu na licznych imprezach tanecznych. Miejsce to od lat sześćdziesiątych zeszłego stulecia kusi i nęci młodzież, a od pewnego czasu chętnie przyjeżdżają tu i celebryci, ze słynnymi kreatorami mody na czele oraz topowymi powieściopisarzami.

Odpoczynek z degustacją – Plaża Noordhoek, Kapsztad, Republika Południowej Afryki

atrakcje dla turystów w południowej afryce

fot: (http://robertsadlowski.pl)

 

plaża w południowej afryce

fot: (http://robertsadlowski.pl)

Pięć kilometrów przecudownego, białego piasku wiedzie z Kapsztadu plażą Noordhoek, aż do latarni morskiej Kommetjie (Kommetjie Lighthouse). Młodzi małżonkowie po zażyciu kąpieli słonecznej z przyjemnością spróbować będą mogli pysznych win, jakie znajdują się właśnie tutaj, jeśli wybrać się bocznymi drogi (Cape Point Vineyards). Rosną tu znakomite szczepy winorośli Sémillon i Sauvignon Blanc. Jak utrzymuje wiele osób, nie ma na całym świecie lepszej lokalizacji do degustacji wina, zrobienia pikniku i skosztowania lokalnych potraw.

Coś bliżej nas: Wielka Brytania, Kornwalia, Porthminster Beach

Kornwalia - dziki półwysep Wielkiej Brytanii

fot: (http://podroze.onet.pl)

Palmy, błękitna woda, złocisty piasek. Kiedy spojrzy się na Porthminster Beach w Kornwalii, można pomyśleć, iż znalazło się na Karaibach. Jeśli kochacie takie klimaty, będzie to dla was jeden z najbardziej zaskakujących zakątków Europy. Dziki, nieokiełznany, a jednocześnie na wskroś europejski. A jeśli znudzą się wam plaża i morze, wówczas możecie śmiało wypuścić się na zwiedzanie malowniczej okolicy, z dziesiątkami interesujących miejsc.