Planujesz swój ślub marzeń? Pewnie jak wiele innych kobiet możesz stać przed problemem opornego na taniec przyszłego pana młodego. Nie dość że ma dwie lewe nogi, na sam dźwięk słowa: taniec dostaje drgawek i palpitacji. Jednak nie musi wcale tak być. Wystarczy, że namówisz swojego ukochanego na kurs tańca. Mission impossible? Dowiedz się, w jaki sposób przekonasz narzeczonego, by zjawił się z Tobą na kursie i zamienił w mistrza parkietu. Albo przynajmniej pierwszego tańca.

Ambicja, ambicja i jeszcze raz ambicja

Większość z facetów, z pewnością więc i Twój, to istoty o sporej ambicji. Dlatego też potraktowanie kursu jako wyzwania rzuconego narzeczonemu, czy swoistego testu na sprawdzenie siebie i swojej kondycji to doskonały motywator. Podejdź go psychologicznie rzucając wyzwanie, którego będzie chciał się podjąć.

Motywuj i zachęcaj, nie naciskaj

Chyba znasz to z własnego doświadczenia – im bardziej ktoś zmuszał Cię do zrobienia czegoś, na co niekoniecznie miałaś ochotę, tym gorszy efekt to przynosiło. Dlatego też nie bądź nachalna w swoich oczekiwaniach i prośbach. Traktuj narzeczonego jak partnera, nie zaś niesforne dziecko, które nie chce zrobić tego, co do niego należy. Zamiast tego pozytywnie motywuj i dopinguj, starając się wyłuskać narzeczonemu powody dla których tak bardzo Ci zależy na wspólnym kursie tańca.

pierwszy taniec weselny

Nie od razu Kraków zbudowano…

Być może Twój narzeczony obawia się kompromitacji na kursie, lub wręcz przeciwnie uważa się za mistrza parkietu? Niezależnie od tego jakiej odpowiedzi udzielisz, ważne by narzeczony wiedział, że tańca nigdy za wiele. Nieważne, czy narzeczony ma dwie lewe nogi, czy jest niczym Travolta – ważne, że będziecie na kursie razem i wspólnie trenować przed najważniejszym dniem w Waszym wspólnym życiu. Pierwszy wspólny taniec może wypaść korzystnie, jeśli przećwiczycie go razem na kursie. Wówczas nikt z gości weselnych nie zorientuje się, iż taniec ten był przyczyną niepewności i obaw narzeczonego.

Jeśli Twój narzeczony w tańcu czuje się jak ryba w wodzie, możesz wysunąć argument, iż to właśnie Ty potrenować chcesz swoje umiejętności taneczne.