Jak w prosty sposób przygotować własne projekty ślubne za pomocą butelek? Zadanie jest nadzwyczaj proste, za to efekt może naprawdę powalać. 

Zacznijmy jednak od najprostszej sprawy, zmiana etykiet na butelkach, banalna czynność, która zawsze dodaje uroku. Nie brak sklepów internetowych, w których można kupić gotowe dekoracje, najcenniejsze są jednak te wykonane samemu. Stwórzcie własny wygląd “DeLux” wykorzystując do tego minimalny budżet.

Jedyne co potrzeba to własna drukarka i etykiety. Ich rozmiar uzależniony jest od wyboru alkoholu, każda butelka ma inny kształt, zatem gdy wybierzecie już trunek wystarczy odmierzyć linijką oryginalną etykietkę. Kształt może się także różnić od oryginału, zależy to tylko od waszej inwencji twórczej. Jeśli znacie się na komputerach, projekt graficzny nie powinien być dla was przeszkodą, jeśli jednak brak wam pomysłu lub umiejętności, warto skorzystać z gotowych wzorów dostępnych na różnych portalach w sieci. Można również skorzystać z ofert sklepów internetowych, które oferują tworzenie własnych etykiet za pomocą specjalnych programów. Są one banalnie proste wystarczy wpisać własne inicjały, datę czy tekst, jaki sobie życzymy. System układa wszystko zgodnie z wybranym wcześniej wzorem.

wino ze ślubną etykietą

Wybór odpowiedniego wzoru warto dobrać kolorystycznie z wystrojem sali weselnej. Oczywiście etykiety można zmienić na każdej butelce, nie tylko wódka czy wino, nawet soki i woda mogą w tym dniu wyglądać zupełnie inaczej. Jedynym problemem jaki możecie napotkać to zdejmowanie oryginalnych etykiet, jest na to jednak kilka sposobów.

Jak pozbyć się etykiety na butelce:

  • mydło i woda, najbardziej znany i popularny sposób. Wystarczy nalać ciepłej wody do miski lub wanny, a następnie umieścić tam butelki. Czas odgrywa tu dużą rolę, dlatego warto pozostawić je na całą noc. Niektóre błyszczące etykietki są wyjątkowo trudne do usunięcia, dlatego po zakończonej “kuracji” trzeba je dodatkowo zdrapać nożykiem.
  • soda oczyszczona i woda, sposób działania jak wyżej, jednak efekt jest znacznie szybszy, już po kilku godzinach etykietki powinny odchodzić.
  • Suszarka i gorący strumień, metoda najszybsza, gorący strumień powietrza często sprawia że naklejki można oderwać ręcznie, jednak nie ma tu gwarancji sukcesu za każdym razem.
  • amoniak i woda, metoda najskuteczniejsza i najszybsza, jednak ze względu na przykry zapach rzadko stosowana. W tym wypadku już po ok 30 minutach, etykiety swobodnie odchodzą z butelek.
  • metoda ciepło zimno, niestety wymaga od nas poświęcenia sporo czasu. Należy na przemian polewać etykiety ciepłą i zimną wodą, w przypadku dużych ilości nie jest to dobry wybór.

Zdecydowanie najlepszym sposobem jest zatem metoda pierwsza – mydło i woda, co prawda zajmuje najwięcej czasu jednak wymaga najmniej pracy, a rezultat jest bardzo zadowalający.

Po pozbyciu się oryginalnych etykiet pozostaje nam tylko nakleić nasze własne projekty.

wino ze ślubną etykietą

 

Pomysł jest bardzo ciepło odebrany, alkohol weselny jest zawsze bardzo rozchwytywany, chociażby ze względu na jego unikalny wygląd. Butelki te często zostawiane są na pamiątkę, która po wielu latach staje się bezcenna.

napoje z ślubnymi etykietami

 

Jeśli jednak nie masz ochoty na zabawy z odklejaniem oryginalnych etykiet, czy projektowanie własnych wzorów, pozostaje ci jeszcze jedna alternatywa. Zawieszki i ozdoby na butelki, możesz je nabyć w sklepie, lub przygotować samemu. Wygląd to kwestia gustu, szukając oryginalnych pomysłów możesz nawet przygotować dla każdej butelki specjalne ubranka, pomysł szalenie zabawny, jednak kosztowny i pochłaniający sporo czasu.

zawieszki na butelki weselne

ubranka weselne na butelkach

 

Wasze butelki mogą wystąpić również w formie dekoracji stołu, wystarczy odrobina farby w spreju. By zamienić te mało atrakcyjne przedmioty w prawdziwe dzieła sztuki, potrzebujecie zaledwie kilku chwil. Wszyscy kochają ozdoby, których nie znajdziesz w markecie, ozdoby które staną się częścią tego wspaniałego dnia. 

dekoracje weselne z butelek

 

Jeśli macie umiejętności projektowania i ochotę, wykorzystajcie ten artykuł jako inspirację dla własnych projektów. Pamiętajcie, że wasza wyobraźnia to jedyna granica, na butelkach mogą pojawić się wasze zdjęcia, życzenia, podziękowania, cytaty itp. Warto samodzielnie skomponować, lub przynajmniej przedstawić własne pomysły, które wykona dla nas profesjonalna firma.