Jak zawsze pod koniec sezonu ślubnego, wszyscy poszukują informacji co będzie modne w przyszłym roku. Nadchodzące trendy to sprawa ważna, każdy chce wybrać przedmioty modne i eleganckie. Co w przypadku obrączek?, czy tutaj także można liczyć na nowości? Myślę że tak, choć zmiany następują bardzo wolno. Tradycyjne złote obrączki często zastępowane są różnymi kolorami, a za czasem zastąpiono je nawet białym złotem, srebrem, czy tytanem. Wybór metalu to nie jedyna zmiana, w przeszłości klasyczne obrączki nie posiadały żadnych dodatków, obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by udekorować je diamentami lub brylantami.

obrączki z karbonu

Czego można zatem oczekiwać?, z pewnością zmian kosmetycznych, nowych odmian koloru złota, nowych kształtów i połączeń. Świat zmienia się cały czas, a wraz z nim moda, dotyczy to również obrączek ślubnych. Projektanci przez cały czas rywalizują między sobą, każdy pragnie stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego. Dzięki temu powstają ciekawe pomysły i połączenie różnych metali i odcieni. Niestety tylko niewielka ilość projektów trafia do sprzedaży i zostaje rozpowszechniona. Przykładem może być tytan, który dołączył do oferty sklepów jubilerskich zyskując sporą popularność na rynku. Co jednak przyniesie nam nadchodzący sezon ślubny w 2017 roku? 

dwa komplety obrączek karbonowych w połączeniu z tytanem

Mamy dla was niespodziankę, wszyscy miłośnicy nowości będą zadowoleni. Panie i Panowie na rynek trafia piękny czarny karbon! Zobaczyć go można solo, a także z tytanem, połączenie daje ostry kontrast i wygląda naprawdę świetnie. Obrączki mają mocną czarną barwę, są odporne na zarysowania, trwałe i lekkie. Jak widać same plusy, łącząc go z tytanem nie tracimy żadnych z tych wartości, ponieważ metal ten jest również bardzo trwały i odporny na zarysowania. Typowy przykład “Black and White”, który jest cały czas na topie. Nie każdy lubi złoto, osoby te szukają obrączek w innej barwie, lub decydują się na inny rodzaj metalu. Karbon podobnie jak złoto nie powoduje alergii i jest bardzo trwały, dlatego stanowi idealną alternatywę.

karbonowe obrączki w połączeniu z brązem

Kolejną nowością jaka pojawi się w sklepach jubilerskich będzie połączenie tytanu i brązu, karbonu i brązu oraz połączenie całej trójki, tytanu, brązu i karbonu. Jeśli jesteś miłośniczką kamieni szlachetnych karbon idealnie nadaje się na łączenie ze świecącymi dodatkami, takimi jak brylant czy diament. Od wieków wiadomo, że diament to najtrwalszy materiał na ziemi, dlatego symbolizuje długi trwały związek. Połączenie jego blasku z karbonem, tworzy świetny kontrast, warto poszukać ciekawych wzorów, będzie to z pewnością wyjątkowa obrączka.