Obrączki ślubne to bardzo ważny element ceremonii zaślubin, który zostaje z nami przez cały okres trwania związku. Nic więc dziwnego, że wybór obrączek ślubnych dla młodej pary jest zadaniem tak samo ważnym, co trudnym. Na szczęście oferta na rynku jubilerskim jest coraz większa i pozwala każdej parze znaleźć ciekawe rozwiązanie. 

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Klasyczne złote obrączki, proste w swojej formie, bez zbędnych dodatków są najbardziej popularnym rozwiązaniem. Wiodą one niezaprzeczalny prym i są najchętniej wybierane przez młode pary, natomiast nie jest to jedyny możliwy wybór. Coraz częściej obrączki złote przyjmują bardziej fantazyjne formy, uzupełniane są kamieniami szlachetnymi. Najczęściej są to diamenty. Można wybrać parę, w której męska obrączka jest bardziej klasyczna, natomiast ta dla panny młodej jest znacznie bardziej bogato zrobiona. Złote obrączki ślubne to jednak tylko jedna z możliwości. Do wyboru są obrączki z białego i różowego złota. Bardzo popularnym rozwiązaniem są także coraz częściej obrączki dwukolorowe. 

Tradycyjne czy nowoczesne?

Zamawiając obrączki, trzeba kierować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami, marzeniami, wyborami estetycznymi. To tylko od pary młodej zależy, czy woli ona obrączki klasyczne czy jednak bardziej nowoczesne. Potrzeby klientów się zmieniają, a sklep jubilerski stara się na nie możliwie dobrze odpowiadać. Wiele tutaj zależy od tego, jak na co dzień ubierają się, jaki styl preferują nowożeńcy. Obrączki ślubne nosi się całe życie, dobrze więc wybrać taki model, który nie znudzi się nam po roku czy dwóch. Bardzo uniwersalny charakter mają na przykład obrączki z białego złota o prostych formach, uzupełnione z wersji żeńskiej małym diamentem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po klasyczne złote obrączki. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, na ile kolor złota koresponduje z noszoną przez kobietę na co dzień biżuterią. Jeśli nosi ona raczej srebro niż złoto, nie lubi łączenia tych dwóch kruszców, lepszym rozwiązaniem będzie białe złoto, które znacznie lepiej komponuje się ze srebrem. Jeśli natomiast kobieta lubi eksperymentować, można postawić na model dwukolorowy lub różowe złoto. Oczywiście nie bez znaczenia okaże się tutaj także cena konkretnego kompletu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączki ślubnej?

Białe czy żółte złoto to tylko jeden z dylematów, który trzeba rozstrzygnąć przy wyborze obrączki. Warto z pewnością zwrócić uwagę na to, na ile to złoto żółte, białe czy różowe będzie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Cenną podpowiedzią będzie tutaj z pewnością próba złota. Dodatkowym plusem z pewnością będzie dożywotnia gwarancja. Ślubne obrączki oczywiście powinny być także odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru. To szczególnie ważne, jeśli obrączki zamawia się przez sklep internetowy.