Ślub i wesele wiążą się z całą masą przygotowań, które niejednokrotnie kosztują nas wiele nerwów. Do rozwiązania jest często kilka problemów jednocześnie. Cała organizacja wesela to bardzo trudny tor przeszkód. Niezależnie od tego czy ceremonia ślubna odbędzie się w urzędzie stanu cywilnego czy w kościele i tak czeka nas mnóstwo pracy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak urządzić przyjęcie weselne i nie zwariować?

  • Jak uczynić dzień ślubu tym absolutnie wyjątkowym?

 Organizacja ślubu i okolicznościowego przyjęcia to żmudny proces, który często trwa nawet kilka miesięcy. Nic w tym dziwnego, skoro trzeba w jednym dniu zgromadzić tak wiele osób i jeszcze zrobić wszystko, aby goście wyszli z przyjęcia weselnego bardzo zadowoleni. Dzień ślubu powinien ma się kojarzyć jedynie pozytywnie. Niestety często dzieje się zupełnie inaczej.

Organizacja wesela w praktyce vis nasze oczekiwania

Organizacja ślubu i wesela to wyzwanie. Najtrudniej jest pogodzić rzeczywistość z naszymi oczekiwaniami i oczekiwaniami a nawet żądaniami osób trzecich- rodziców, teściów i dalszej rodziny. Nawet wybór motywu przewodniego wesela może okazać się trudny ze względu na różnicę zdań. Organizacja wesela zajmuje sporo czasu, dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług wedding planera, który weźmie na siebie całą organizację wesela. Niestety nie wszystkich stać na taki luksus.

Zaproszenia ślubne, sala weselna- gdzie szukać najlepszych ofert?

Na początku warto ustalić budżet jakim dysponujemy. Następnie przejrzeć oferty umieszczone na portalach ślubnych takich jak https://www.weselezklasa.pl/ . Tam znajdziemy najważniejsze informacje na temat aktualnych trendów weselnych, ogłoszenia lokalnych usługodawców aktywnie działających w branży ślubnej.  Portale poświęcone w całości organizacji wesela będą wielką pomocą dla osób, które dopiero zaczynają planować swój wielki dzień. Dzięki radom, jakie znajdziemy na portalach weselnych, łatwiej będzie nam ułożyć menu weselne, wybrać tort weselny czy kupić odpowiednią suknię ślubną. Podobnie z wyborem sali weselnej. Portale poświęcone ślubom i przyjęciom weselnym oferują za darmo kalendarz ślubny, który bardzo pomaga w organizacji ślubu i wesela krok po kroku.

Jak ustalić listę gości weselnych i jak usadzić ich przy stole?

Goście weselni, ich liczba, sposób usadzenia przy stole to najczęstszych powody do kłótni w trakcie organizowania ślubu i przyjęcia.  Niełatwo jest lawirować między oczekiwaniami naszych bliskich a naszymi własnymi marzeniami. Często przyjęcia są finansowane przez rodziców Państwa Młodych i to oni uważają, że mają głos decydujący w sprawie liczby gości, sposobu usadzenia gości przy stole czy wyboru menu weselnego. Niestety w Polsce wciąż pieniądze są najmocniejszym argumentem w trakcie organizacji tak ważnej uroczystości. Na szczęście wieczór panieński możemy zorganizować tak jak sobie wymarzyliśmy. Pamiętajmy też, że na ceremonii ślubnej i tak może wydarzyć się coś na co w ogóle nie będziemy mieli wpływu.