Jesteś zmęczona standardowymi gotowymi projektami, nie chcesz by twój ślub wyglądał jak tysiące innych?. Projekty DIY są najlepszym wyborem, jeśli chcesz mieć pewność, że twoja uroczystość będzie wyróżniała się na tle całej reszty. Obecnie projekty wykonane własnoręcznie są na topie, każdy docenia pracę i kreatywność autora, a osoby lubiące majsterkować, mogą stworzyć naprawdę niesamowite dzieła sztuki. Nie trzeba być jednak artystą, by podjąć się takich prac, a pomysły można czerpać z poradników innych osób, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

1. Unikalne filiżanki, wyobrażasz sobie, jak zareagowali by wasi goście, gdyby każdy otrzymał inną filiżankę? Z pewnością poczuli by się naprawdę wyjątkowo. To projekt z kategorii “the best”, bardzo oryginalny, nie wymagający wbrew pozorom dużych nakładów finansowych. Zestawy filiżanek można kupić w salonach IKEA, w marketach, czy na wyprzedażach za naprawdę niewielkie pieniądze. Następnie wystarczy kupić kilka kolorowych markerów, które nadają się do pisania po ceramice i to wszystko. Szybko tanio i prosto, reszta zależy już tylko od waszej inwencji twórczej. Jeśli nie macie aż tyle pomysłów, by wystarczyło na każdy zestaw, poproście znajomych lub rodzinę, by na wspólnym spotkaniu pomogli wam przygotować unikalne projekty. Zestawy pod koniec uroczystości, mogą posłużyć jako podarunek dla gości, z pewnością, będzie to świetna i praktyczna pamiątka.

białe zestawy ceramiczne do kawy biała podstawka do kubka malowana pisakami
biały kubek malowany pisakami pomalowane zestawy kubków ido kawy, projekt DIY

 

2. Dla relaksu, szukając także oszczędności i chęci odprężenia się po ciężkich, stresujących przygotowaniach do ślubu, warto zainteresować się najprostszymi projektami DIY. Nawet kredki i białe kartki, można przeobrazić w zabawne i miłe dekoracje weselne. Jeśli szukasz wyciszenia, możesz sama przygotować własnoręczne projekty, możesz zrobić to również w gronie znajomych, wspólna zabawa zmieniająca puste białe strony w kolorowe kreacje.

własnoręczny rysunek kalendarza, namalowany kredkami

 

3. Ozdobny komplet serwetek, kolejny projekt, nie wymagający duże nakładu finansowego. Zajmuje on jednak podobnie jak w przypadku filiżanek do kawy sporo czasu, efekt jest jednak wart poświęcenia. Serwetki, wyglądają bardzo elegancko, nadając oryginalny wygląd całej dekoracji stołów weselnych. Takie drobne szczegóły bardzo przyciągają wzrok, jeśli nie macie pomysłu na indywidualne dekorację, możecie kupić kilka rodzi stempli, znacznie skróci to czas pracy. 

malowana biała serwetka z pomarańczową wstążką

 

4. Papierowe rośliny, szukasz alternatywy by zastąpić żywe kwiaty na stołach?, mamy dla Ciebie prawdziwą Bombę! Stwórz własny ogród kolorowych i bajecznych roślin, dokładnie takich jak sobie wymarzyłaś. Projekt wygląda na bardzo skomplikowany, nic bardziej mylnego! wystarczą drewniane pudełka lub wazo, reszta to tylko papier, nożyczki i farby. To jakie stworzysz dekoracje zależy od Twoich zdolności manualnych oraz chęci. Projektów jest naprawdę bardzo dużo, od szybki i prostych, po bardzo skomplikowane piękne dekoracje. Zobaczcie sami:

papierowe kwiaty w drewnianych pudełkach DIY

papierowe kolorowe kwiaty projekt DIY

papierowe kwiaty- bukiet róż projekt DIY

 

5. Na wesoło, kolorowe i zabawne dekoracje jak za dawanych szkolnych lat, przygotuj proste figury z papieru i połącz je sznurkiem. Projekt, który nie wymaga instrukcji, nie wymaga prawie żadnego wkładu finansowego, poza zakupem kolorowych kartek. Takie przyjemne i śmieszne ozdoby, są zawsze bardzo ciepło odbierane.

kolorowe klocki z papieru połączone sznurkiem, projekt DIY

 

kolejna część prostych i tanich projektów DIY już wkrótce…